Prokletý Maturiťák

26. ledna 2012 v 20:51 | DelusH |  Books
Originální název: PROM NIGHTS FROM HELL
Český název: Prokletý Maturiťák
Autoři: Stephenie Meyer, Meg Cabot, Kim Harrison,. Michele Jaffe, Lauren Myracle
Vydalo nakladatelství DOMINO v Ostravě, v září 2011
Počet stran: 203

Stručný obsah knihy:
Kniha je rozdělena celkem na 5 samostatných povídek, které se týkají jednoho určitého tématu a to tématu Prokletého Maturiťáku. Každá povídka je psané jiným autorem a má jiné téma, ovšem všechny zabíhají do fantasy přinejmenším scifi. Jedná se o povídky s názvy:
Likvidátorčina dcera - dívka jménem Mary se snaží zachránit svou matku, která se stala upírem, tak že zabije jejího stvořitele na maturitním plese
Kytička na ruku - Frankie společně s kamarády navštíví věštkyni, která jim vyvěští osud. Frankie získá magickou kytičku na ruku a má tři přání, které ji kytička splní, ale ani jedno z nich nedopadne, tak jak by si Frankie přála.
Madison Averyová a Smrťák - Madison se vydá z maturitního plesu s cizím klukem autem domů, cesta ze zvrtne, z milého kluka se vyklube smrťák a Madison umře. Poté se Madison ujímají andělé a ona je nucena žít a nežít ve svém mrtvém těle.


Přísně tajné - Miranda se zaplete se svými nadpřirozenými schopnosti do potyčky s věštkyní Sybilou (Sibby), je nucena ji hlídat a poté ji předat těm správným lidem
Peklo na Zemi - Dívka, která stělesňuje naprosto peklo na zemi jméne Sheba se ocitne na maturitním večírku, aby páchala zlo, všem přítomným naprosto znechutí večírek a svými nadpřirozenými silami démona, převrátí celý večírek ve strašlivou noční můru, až do doby než ji upoutá svými očima docela obyčejný kluk Gabe, který ji naprosto učaruje a ona jeho naprosté dobrotě podlehla, ztratí se v zatraceném štěstí a přestane být démonkou pomsty.

Moje hodnocení:
Tak tohle byla asi jedna z knížek, která mě fakt docela zklamala, asi jsem od toho čekala víc, ale možná to bylo tím, že tam bylo celkem 5 povídek a každý autor píše nějak jinak a jde to dosti poznat. Musím si přiznat, že na knížce mě upoutal především obal, čekala jsem něco napínavého od začátku ke konci, ale tohle tedy vůbec napínavé nebylo, neříkám, že se mi to nelíbilo, jen asi to nebyl můj šálek kávy, navíc jsem cítila silné dejavu z první a druhé povídky, protože mi to silně připomínalo seriál Buffy, přemožitelka upírů. Místama to bylo docela strašidelné, ale to je tak vše. Po téhle směsi autorů, jsem tedy sahala naposledy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Charmed-ka.Pavla → SB Charmed-ka.Pavla → SB | Web | 28. ledna 2012 v 20:16 | Reagovat

O téhle knížce jsem četla někte v novinách...to je škoda já myslel aže to bude něco fakt dobrýho..

2 SašenQa SašenQa | Web | 28. ledna 2012 v 21:40 | Reagovat

Ahoj, začalo 2. kolo SONC http://sashenka1864.blog.cz/1201/sonc-2-kolo ...Sháňaj si hlasy ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama