The Royal Face - 01 TRÉNINK

28. června 2012 v 11:43 | DelusH |  The Royal Face // Královský Líc


1. kapitola TRÉNINK
"Áááá boože, to snad ne!" vytáhla ruku zpod peřiny a zaklapla řinčející budík, který oznamoval přesně 5 hodin ráno a čas vstávat. Vzdychla, a ač by ještě dál klidně ležela v posteli a nerušeně snila, i když je pravda, že poslední noci se jí zdávaly docela podivuhodné sny, ale z nějakého důvodu, se do nich vždy každou noc ráda vracela.


Jak by taky ne, vždyť to byly takové pohádky, ve kterých obvykle kráčela po dlouhém červeném koberci krásně ustrojená. Ovšem teď se její myšlenky ubíraly směrem ke stadionu, kde ji jako každodenně čekal trénink a její uštěpačný a šíleně tvrdohlavý trenér, který z ní hodlal sedřít kůži. Jak tohle měla kdysi ráda, jak to milovala, jak prosila rodiče o to, aby ji dali na hodiny krasobruslení. A teď? Je tu jen z donucení, protože ví, že by své okolí a to především svého tátu zklamala a to ne! Proto se den co den, trmácí na kolečkových bruslích, směr stadion a pak se tu dvě hodiny plahočí na ledě.
"Emmeline! Pohni kostrou, už máš zase zpoždění." Křikl na svou svěřenkyni urostlý, černovlasý, tělo samý sval a opětovně stál s rukama na prsou u mantinelu a sjížděl hezkou, mladou, blodýnku Emmeline svým pohledem. "No, jo vždyť už jdu." Zamrčela nesouhlasně, sedla si na lavičku a vytáhla z batohu své brusle a začala si je nazouvat a následně šněrovat. "Fajn tak a padej se rozcvičit 5 koleček." Přikázal Emmeline a ta se jen neochotně zvedla a stoupla na led. "Neříkejte, jen?" hodila po něm dosti nevkusný pohled a jen si tak ironicky přihodila. "To víš, že jo." "Makám, makám, makám, slečno, nejsme tu na prázdninách! Jedem!" Zavelel Ron a tak se dala Emmeline do pohybu, objela nejdříve těch 5 koleček a pak ji za její drzost přidal ještě další dvě na rozehřátí, poté už pustil hudbu a z radia se začal linout hlas líbezné Celine Dion, křikl. "Fajn, tak si to sjedeme a nezapomeň u toho Axela se pořádně odrazit, jasné?" "No, jo." Vzdychla a postavila se do úvodní pozice, jakmile se rozezněla "I´M ALIVE." Rozjela Emmeline své umění na ledě, doslova tančila na ledě, vše bylo perfektní do doby, než se přišel odraz na Axela, trošku znejistěla, v hlavě se jí začaly honit divné myšlenky, a ona následně skončila na zemi. Sykla bolestí a snažila se posadit, ale to už u ní byl Ron. "Já Ti říkal, odrazit se, sakra!" Vyjel na ni docela zprudka, načež Emmeline vzhlédla hlavou k jeho obličeji a najednou pocítila bolestivé píchnutí u srdce. "Au." Ujelo ji přidušeně a chytla se za hruď. "Nic tu na mě nehraj, zvedej se a padám, padám znovu!" Pomohl ji na nohy a to bylo asi tak všechno, v duchu si nadávala, že to tak pohnojila, že tohle ji bude stát přinejmenším brzké ranní vstávání i v neděli. Jakmile Ron doplachtil znovu k mantinelu, kývnul a ona mohla jezdit na novo, tentokráte už toho Axela skočila, ovšem to mu ani tak nestačilo, cvičili tuhle jednu sestavu pořád dokola a dokola až měla dojem, že ji snad upadnou nohy a to na tohle byla zvyklá, ale dneska si ji ten blbeček očividně vychutnával. Ale ve své branži je nejlepší to musí nechat, jen díky němu tehdy byla druhá na mistrovství světa, ale co to je? On chce, aby byla jeho svěřenka jednička, to už ji několikrát řekl, druhé místo je málo, Emmeline, ty máš na víc, tak se snaž! Jo, to je sice pěkné, ale takhle z ní vymlátit duši, taky není dobré. Ten, kdo by se tady měl více snažit je on a né ona, ona se snaží i tak dost, kdyby nebyla tak umíněná tak už tu dávno není a v tuhle dobu, by zrovna vstávala. Ano, právě teď by se hrabala z postele jako všichni její vrstevníci, protože právě odbila 7 hodina. "Fajn Emm končíme, a zítra v 5 Tě tu chci vidět přesně!." Pohrozil ji a pak se vydal k východu. Unaveně sebou hrcla na lavičku a vyměnila si jedny brusle za druhé, ty s ostřím schovala do batohu, který si přehodila na záda a rázovala si to na bruslích domů, tam si dá pořádnou sprchu a pak hurá do školy. A to ji dneska čeká ještě ten test z dějin. No to bude den. Pomyslela si.
Pokračování příště ...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Karamelka Karamelka | Web | 28. června 2012 v 13:11 | Reagovat

chudák :-( ale je pravda, že krasobruslení je dost tvrdý sport, i když se to nezdá :-( už se těším na další část :-)

2 Lussy ♥ Lussy ♥ | Web | 29. června 2012 v 12:47 | Reagovat

je to super, začína sa mi to páčiť, už sa teším, čo bude ďalej :)

3 May♥ May♥ | Web | 30. června 2012 v 9:36 | Reagovat

jééj ,zimní stadion,brusle,ta povídka bude dělaná jako pro mě :D :D a takového trenera bych asi zabila ♥ Je skvělá ta povídka ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama