The Royal Face - 02 SETKÁNÍ

1. července 2012 v 10:51 | DelusH |  The Royal Face // Královský Líc

2. Kapitola
SETKÁNÍ
"Já Ti nevím, ale neměla bys s tím seknout? Podívej, jak si z toho každý den unavená, přece Tě ten mučedník nemůže takhle mučit celý tvůj život." Domlouvala ji Aurora. "Koukni jako tvoje kamarádka Ti nařizuju, aby ses přestala přepínat, cožpak on to na tobě nevidí, že Tě to nebaví?" nedala si říct a stále slovně vrtala do Emmeline, která byla stejně duchem nepřítomná a to opět jako pokaždé, když seděla s přáteli u jejich kulatého stolu na obědě. Bezmyšlenkovitě se vidličkou přehrabovala v salátu a její myšlenky se vlnily do očí, které potkávala ve svých snech.

Byly to nádherné tmavě čokoládové nebo možná až černé oči, které na ni hleděly s jistou láskou a porozuměním, a ona se tak cítila v bezpečí. "Heeej!" Žduchla do Emmeline Aurora, aby ji tak probrala z jejího tranzu a jen nevěřícně zakroutila hlavou. "Sakra Emm, co se to s tebou děje? Já Ti tu mluvím do duše a ty jsi myšlenkami bůhví kde!" Emmeline jen pootočila hlavu směrem ke své kamarádce, ale to už se tam objevila banda hokejistů a promluvila na ně. "Nazdar krásky, co děláte dnes večer? Co takhle kino a pak nějaká párty, co?" Zeptal se Daniel jinak také přezdívaný "Danny". Aurora zamrkala, směrem ke své kamarádce, která se netvářila příliš nadšeně, jak by ne, nechtělo se ji jít s těmihle nemachrovanými frajírky kamkoliv, kde by mohli být o samotě, moc dobře věděla, proč po ní pálí už od prváku, proto jen zavrtěla hlavou, ale to se k ní už naklonila její kamarádka a pošeptala ji do ucha: "No tak, Emm, uvolni se alespoň pro jednou, co? Chce to voraz, vzpomínáš?" Načež se na ni prosebně zadívala, Emm věděla odkud vítr vane, její nejlepší kamarádka pálila už necelý rok po jednom z Dannyho kamarádů. Udělala by pro ni prakticky cokoliv, byla jako její sestra, ale copak mohla? Ráno má trénink a jestli se tam nedostaví tak to pořádně schytá. Ale pak se ji v myšlenkách vynořila něco jako vize či co to bylo a ona najednou tancovala s nějakým mužem, bok po boku. "Fajn, uvidíme se večer, vyzvedneme Vás v 7, dobře?" ozval se Danny a tak Emmeline procitla zpátky do přítomnosti a než stihla zareagovat, slet událostí byl rychlejší než ona sama. "Kruci Auror, já Tě zabiju, Ron mě zabije." Zabědovala naštvaně. Ale to už Aurora vstala od stolu s prázdným talířem v ruce, naklánějíc se k Emmeline a dodala. "Ne, jednou mi poděkuješ. To mi věř." Jen co Aurora zmizela z dosahu, sebrala Emmeline svůj nedoktnutý talíř, poslední dobou neměla na jídlo ani pomyšlení a odnesla jej zpátky k okýnku, kuchařka jen nechápavě zakroutila hlavou.
Kráčela chodbami školou, co noha nohu mine, v náručí svírajících učebnice, opětovně trošku s hlavou v oblacích, že si ani nevšimla, že kdosi má otevřenou skříňku, to byla šlupka, narazila do ní čelem, zavrávorala a v momentě se ji vysypaly všechny učebnice z rukou a ona dneska už zase ležela na zemi. "Au.." Zabědovala, kterak si sáhla na čelo, které ji vysílalo do hlavy palčivou bolest. Myslí ji prolétlo: Bože Emmeline, po kom tu nešikovnost máš? "Propána, nestalo se Ti nic?" V okamžiku se k ní sehnul nějaký docela pohledný týpek a nabízel ji svou ruku, aby mohla vstát. Jejich oči se setkaly a ona měla co dělat, aby ji nevyskočilo překvapením srdce z hrudi. "A-ano …. Tedy ne." Zavrtěla hlavou, a cítila, kterak se jí do tváře vlévá červeň. "Jsem v pohodě." Ještě, že nemůže slyšet moje bušící srdce, pomyslela si. "Ty jsi tu nový? Viděli jsme se už někdy?" Vypálila na něj otázky, které ji putovaly v hlavě už pár sekund a na které se prostě musela zeptat. Usmál se a zavřel jednou rukou skříňku, otočil zámkem a promluvil. "Jo, první školní den v novém městě. Ne, myslím, že jsme se neviděli, ty tvoje oči bych si určitě pamatoval." Vyklouzne to z něho jen tak a Emmeline se červená jako rajské jablíčko. V tom začne zvonit. " Promiň, ale na svou první hodinu zde, bych neměl přijít pozdě, rád jsem Tě poznal. A příště si dávej pozor na otevřené skříňky, zlatovlásko." S těmito slovy se vzdálil.

Pokračování příště ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karamelka Karamelka | Web | 2. července 2012 v 10:51 | Reagovat

:-) no...nejdříve chudák, že vrazila do skříňky, ale zase poznala nového kluka :-) takže to je super :-)

2 May♥ May♥ | Web | 2. července 2012 v 23:52 | Reagovat

Líbí se mi to a děsně,né že tam dáš zimní stadion ♥♥ ale díš tam i Daniela,takže luxusní ;) moc ráda to čtu ;)

3 May♥ May♥ | Web | 3. července 2012 v 14:02 | Reagovat

P.s: Diplomek : http://char-med.blog.cz/1207/za-10-bleskovku a děkuju za účast :*

4 Christ Christ | Web | 3. července 2012 v 16:56 | Reagovat

Moc se mi to líbí, myslím že je to nejpovedenější povídka která tady zatím je ;) Jsem zvědavá na pokračování :))

5 Charmed-ka.Pavla Charmed-ka.Pavla | Web | 3. července 2012 v 18:07 | Reagovat

Ahoj, oblíkla jsem svůj blog do Nového vzledu,
budu moc ráda když se přijdeš podívat ;-)

6 Deli Deli | Web | 6. srpna 2012 v 18:33 | Reagovat

pokračujem ďalej :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama