Noční Lovci 1. - Na půl cesty do hrobu

3. července 2013 v 14:31 | DelusH |  Books
Originální název: Halfway to the Grave
Český název: Na půl cesty do hrobu
Série: Noční lovci
Díl: 1.
Autorka: Jeaniene Frost
Vydalo nakladateleství FANTOM Print v Ostravě, v roce 2012
Počet stran: 271

Stručný obsah knihy:
Knížka pojednává o 22 leté dívce Catherine, která je takříkajíc úkaz přírody, protože je poloviční upír a zároveň člověk. Už pár let chodí večer do baru a číhá na upíry, aby je tak mohla zabít, ve snaze najít svého biologického otce a probodnout ho, za to co udělal její matce. Cítí k upírům nenávist, ačkoliv je jedním z nich. Ovšem jednoho večera na svém tzv. lovu naráží na elegantního na první pohled docela nebezpečného nemrtvého jménem Bones, které ho chce téže dostat. Ale jaké je to překvapení, když dostane on ji. Zaváže se s ním smlouvou, že společně s ním, půjde po stopě velkého upířího pána Hennesseyo. On ji naoplátku slíbí, že jí pomůže najít jejího bilogického otce a pomstít se mu. Bones cvičí Cat v bojových umění, v umění lovu, k umění zabíjení upírů. Úkol je to těžký a Cat několikrát ztratí vědomí, ale kapičky jeho krve ji vždy přivedou zpátky. Ovšem co se stane, když Cat pomalu, ale jistě zjišťuje, že nenávist k nemrtvému se proměnila v něco víc? Co na to řekne on? A co pak její matka, která upíry přímo nenávidí? Dokáže se s tím Cat vypořádat? A najdou s Bonesem společnou cestu k Hennessey?

Moje hodnocení:
Možná trošku morbidní název knížky, ale něco Vám povím, rozhodně vystihuje celý obsah knihy. Protože ne jednou se v tom hrobě skutečně objeví ať už psychicky nebo fyzicky. Knížka mě upoutala jak přebalem, který jasně říká, že obsah knihy je nebezpečný, ale rozhodně záživný. Ovšem není to nic pro slabé povahy. Jedná se o sci-fi možná trošku thriller, ale to vůbec nic nemění na tom, že Vás knížka upoutá a nepustí. Navíc z části je doplněná o milostné scény, takže si jistě každý přijde na své. Ani na chvilku jsem se nenudila. Takže rozhodně doporučuju, ten kdo rád čte o upírech, akci
a vášni tak je rozhodně na správném místě.

Úryvek z knihy:
"Přestaň mi říkat kotě, jsem Cat." Skončila jsem a pomalu se přes kameny vracela zpátky, až jsem měla pod nohama pevnou zem. "Mimochodem, jak se vlastně jmenuješ ty? Ještě jsi mi to neřekl. Jestli spolu máme ... pracovat, pak bych aspoň měla vědět, jak ti říkat. Pokud tedy nedáváš přednost nadávkám."
Otočil se ke mně a na rtech mu pohrával šibalský úsměv. Stál mírně rozkročený a s boky lehce vystrčenými. Vlasy mu
v pevných vlnách spadaly kolem hlavy. V paprscích světla se mu pokožka doslova třpytila.
"Jmenuji se Bones."
(3. Kapitola, str. 32)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karamelka Karamelka | Web | 3. července 2013 v 17:39 | Reagovat

tak to zní skvěle, čtu ráda o upírech :-D takže se kouknu, jestli ji nemají v knihovně :-)

2 Karamelka Karamelka | Web | 28. prosince 2013 v 16:05 | Reagovat

máš všechny díle... i ten pátý :-) už čtu druhý a vlastně jen díky tobě jsem objevila tuhle skvělou autorku, která píše o upírech :-) mám od ní i jiné knihy :-) takže ti moc děkuji a první díl se mi zatím nesmírně líbil :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama