Září 2013

DelusH Diary → 29.9.2013

29. září 2013 v 20:28 | DelusH |  My Diary - DelusH:)
Ahoj, bobánci :)

V rychlosti měla jsem úžasný víkend :) Dneska jsem byla na cukrovou vatu, jelikož u nás byly hody. A teď k věci :) Věc se má tak, že od zítra nastupuju na brigádu, budu vstávat ve 4 hodiny ráno a doma budu něco kolem 8 večer, takže chápete, že na blog nebudu mít ani pomyšlení ani chuť. Brigádu mám jen týden, ale i tak si myslím, že toho budu mít za těch 5 dní plné kecky, jak se říká, ale nadruhou stranu každá koruna dobrá ;-) Jinak je to brigáda na stylu hostesek téma Vláček do stanice Recyklace :)

Mějte se
DelusH

Neklidný odpočinek (Drabble 0.5)

28. září 2013 v 15:36 | DelusH |  *Drabble*

Dneska jsem u přítele, ale musel jít něco pomoct, takže jsem tu sama. Trošku jsem se nudila, takže jsem napsala drabble :) PROSÍM O VAŠE SLOVA SEM

SLOVA: papoušek, les, skořice, déšť, většinou

Většinou jsem v sobotu byla někde venku, ale dneska bubnoval na okno silný déšť a navíc jsem byla nastydlá, takže tohle se vylučovalo. Popíjela jsem svůj oblíbený čaj se skořicí, který mě nádherně prohříval, ačkoliv jsem měla ruce studené jako led. Ostatně jako vždycky. Po menším zaváhání jsem si pustila televizi, jakmile začaly zprávy, ozval se z vedlejší místnosti skřehotavý hlas našeho Pepíka. Pepík, byl papoušek, který byl na televizi vysazený, neustále do ní musel drmolit svou. Jen jsem si povzdechla, tady klid asi nebude, pomyslela jsem si. Přála jsem si být v lese, na svém oblíbeným ničím nerušeném místě.

POTM - Říjen 2013

26. září 2013 v 17:43 | DelusH |  POTM
Totálně nestíhám :D Vybrala jsem fotečky s herci z GA :) Tak hlasujte pro tu nej!Romantika/Milostné

26. září 2013 v 15:54 | DelusH |  Romantika/Milostné


Český Název: Ledové Srdce
Začátek psaní: leden 2013
Počet Kapitol: 2
Stav: píše se

Mia byla docela obyčejná dívka, která měla velký sen, dostat se na právnickou školu a stát se úspěšnou právničkou. Jediná chyba bylo její již od malička nemocné srdce, které jí vypovědělo službu dřív, než mohla uskutečnit svůj sen. Osud ji však dal možnost, psát svůj příběh ještě jednou, když ji udělal andělem lásky. Jejím úkolem bylo, je a navždy bude pomáhat lidem, jež jejich srdce křadlo. Vrátit jim pocit, že láska není zatracení, ale vysvobození ze samoty, bolesti. Láska je dar, který se neodmítá. Darren Donovan, je úspěšný ředitel advokátní kanceláře, která nese jméno jeho rodu Donovan. Po zradě, kterou mu přichystala jeho vlastní žena a jeho starší bratr, se vydal tělem i duší na cestu úspěšného advokáta ve městě. Stal se z něj workoholik, který řeší jednu kauzu za druhou a co víc. Vyhrává. Jediná prohra v jeho životě, byla jeho láska Karin. A proto už nikdy nedá, žádné ženě přístup ke svému srdci.


Co se, ale stane, když Darrenovi vstoupí do života krásná a ambiciózní studentka práv Amelie? Dokáže Mia znovu vnést do Darrenova srdce život? Nebo, je jeho srdce tak chladné, že ani Anděl lásky tady nic nevzmůže. A co teprve pak, když do hry vstoupí Anděl osudu?

Nedokončené povídky

26. září 2013 v 15:47 | DelusH |  Nedokončené povídky

Český název: Tanec Smrti
Žánr: fantasy // romantika
ZAČÁTKU PSANÍ: duben 2011
POČET KAPITOL: ÚVOD + 9 KAPITOL
Český název: Královský Líc
Žánr: Historický // mystery // romantika
ZAČÁTEK PSANÍ: červen 2012
POČET KAPITOL: ÚVOD + 8 KAPITOL
EXTRA: POSTAVY + TRAILER


Český název: Ledové srdce
Žánr: Milostný // romantika
ZAČÁTEK PSANÍ: leden 2013
POČET KAPITOL: ÚVOD + 2 KAPITOLY

DelusH píše ...

26. září 2013 v 15:30 | DelusH |  DelusH píše ...
  • JEDNORÁZOVKY - povídky, které se vlezou do jednoho článku - prostě krátké povídky na dané téma či styl
  • POVÍDKY NA POKRAČOVÁNÍ - povídky, které mají několik kapitol
  • DRABBLE - krátké příběhy o 100 slovech
  • NĚCO JAKO SLOH - typické školní témata aneb jak bych se k nim vyjádřila dnes
  • ÚVAHY - různé úvahy, zamyšlení

Velká Svatba

23. září 2013 v 12:57 | DelusH |  Recenze filmů
Název: Velká svatba
Originální název: The Wedding Day
Typ: Komedie
Země a rok výroby: USA, 2013
Doba: 90 min
Režie: Justin Zackham

Obsah: Missy (Amanda Seyfried) a Alejandro (Ben Barnes) jsou mladí, krásní a chtějí se vzít. Na tom by nebylo nic tak divného, jen kdyby se do věci nevložila Alejandrova přísně katolická biologická matka, která se nečekaně rozhodla letět přes půl světa, aby se chystané svatby zúčastnila. A právě její bigotní přístup k víře se neslučuje se skutečností, že manželé Griffinovi, kteří Alejandra vychovali jako vlastního, jsou rozvedeni. Exmanželé Don (Robert De Niro) a Ellie (Diane Keaton) Griffinovi se tedy pustí do ne zrovna šťastné taškařice a rozhodnou se, že před Alejandrovo biologickou matkou zahrají po dobu svatby spokojený manželský páreček. Což je možná zábavné pro jejich děti Lylu (Katherine Heigl) a Jareda (Topher Grace), ale už méně pro Donovu dlouholetou partnerku Bebe (Susan Sarandon). K tomu si přidejte oddávajícího kněze otce Moinighana v podání Robina Williamse a musí vám být jasné, že je všechny čeká opravdu perný víkend!(oficiální text distributora)

Můj názor:
Pokud se chcete fakt s chutí zasmát, tak jen dotoho! Film je nabytý vtipnými akcemi. Nepřijdete ani o akce, typu facka sem a facka tam :D:D:D Naproti tomu, je zde i plno romantických scén. Ke konci si dozajisté pobrečíte:) Možná by někdo mohl tvrdit, že je to průměrná komedie, ale mně se film líbil. Dost jsem se u něj nasmála.To hlavní co se mi na filmu líbilo bylo hlavně to, že to byla typická rodina s problémy, prostě nic umělého. Prostě to, u čeho se samovlně od plic zasmějete. Takže palec nahoru! :)

Moje hodnocení: 4 / 5 (dávám z toho důvodu, že film byl opravdu skvělý, jen záverečné rozuzlení, skrze staršího manželského páru, to bylo fakt trošku moc)


Trailer:

DelusH Diary → 22.9.2013

22. září 2013 v 21:33 | DelusH |  My Diary - DelusH:)
Achoooj hlásím se! V pátek jsem byla s mámou na tom sushi, jedla jsem to po třetí v životě a pořád je to pro mě naproto gurmánský zážitek! Luxus! Prostě, měly jsme velký talíř Sushi (Losos) a (Okurek) v mořské řase MŇAM!, Sushi (Losos, avokádo - fuuuj, avokádo neee:D:D:D, to jsem vydlabávala ...) se sezamovými semínky ... a pak Sushi (Tuňák, okurka) v kaviáru :) ... Noo, pak etě Lososa a krevetu :) a naložený zázvor, salát z mořských řas, a zelí :) Jooo a daly jsme si s mámou pravé Saké ... já měla ovocné ... to je alkohol, dělaný z kvašené rýže :) upa mňam a se sushi, které si namočíte do sójové omáčky, luxus prostě! Takhle nějak to vypadalo ↓ (fotku mám na mobilu, až se dostanu, k tomu, že ji stáhnu tak ji sem dám ...:))


Noo, pak jsem dojela k příteli, a ráno jsem vstávala a na 9 jsem jela do školy :) Byla jsem se zapsat. Spousta lidí (starších i stejně starých jako já, ale ve směs, měli skoro všichni už i Mgr. :D Takže jsem byla asi mladší etě s pár lidma. Ale šíleně se mi líbil přístup profesora, prostě nás bral jako sobě rovné, žádné, takové vy jste na nižší úrovni apod. Sice jsem dopolední přednášku krapet nepobírala, páč pravidla a zákony Sokrata :D Ehm :D to není nic pro mě :D Ale pohoda, po obědě jsme probírali Leadership a to už bylo lepší :) Sice mě ke konci už šíleně chytala křeč do ruky, z toho psaní, popsala jsem papírů:D Ať žijou poznámky! :D Celkový dojem, je ze školy mooc dobrý!No, včera jsme si s přítelem udělali hezký večer u lahvinky červeného a filmu :) Později sem dám recenzi :) Romantika to byla :) Prostě podařený víkend :) Zítra mám volno, krom shlédávání inzerátu s prací a uklízení doma, budu pracovat na blogu. Jen doufám, že mě pustí bolest zad:)

Tak se zatím mějte a přeji hezký zbytek neděle :)
DelusH

Kde začít .... aneb novinky na blogu

20. září 2013 v 13:51 | DelusH |  Newsky


Ani nevím, kde mám začít ... každopádně jistě jste si všimli, že jsem nyní měla docela velkou blogovací odmlku. Důvod byl jasný, nechuť přidávat. Docela jsem rozmýšlela nad tím, že s tím seknu úplně na nějaký čas, nebo prostě jen přejdu na novou adresu. Ale proč? Však tento blog za můj nechuť nemůže. Dalo by se říct, že mě skoro po dvou měsících navštívila tetička múza a blogový světe jásej, já vytvořila lay! :) Tímto chci říct, že nekončím, jen to tu trošku překopu, chci sem chodit ráda a jedno jsem si ujasnila, blog se Stars, to už není nic pro mě. Chci dělat co mě baví, psát, tvořit grafiku, přidávat recenze filmů či knížek.

S tím přichází hned několik změn:
1) Rubriku FOR you jsem zrušila, beztak si nikdo nic neobjednával a pravda, já na to taky nemám čas. Ale grafiku samozřejmě tvořit budu, ale bude volně ke stažení, pokud to nebude nějaký blend nebo podobně. Pokud se objeví někdo, kdo bude chtít něco vytvořit, mile ráda mu vyhovím, pokud to nebude zrovna layouty. (na ty musím mít prostě múzu ...)
2) Do menu přibyla rubrika - Articles .... bude se jednat o články různého druhu, na různé téma. Prostě cokoliv.
3) My Stories - tuhle rubriku chci naprosto překopat, já nevím čím to je, že začnu psát povídku a nejsem schopná ji dopsat, jsem děsná. Takže vytvořím něco jako jednorázovky, nedokončené povídky, drabble atd.

Toť asi ke změnám vše, jen layout je ze seriál Grey´s Anatomy, který teď sleduju. Zvolila jsem dvojici Izzie, která mi ihned přirostla k srdci a Alexe, který zpočátku vypadá jako ten největší hazjl, ale postupem času .... ♥

Menu jsem upravila naprosto odlišně, chtělo to změnu. Doufám, že mě některé SB tímto neopustí. Jen chci říct, že Vás oběhnu v neděli. Za hodinu odjíždím do města, jdeme s mámou na sushi♥ ... a pak večer jedu k příteli♥ a zítra poprvé do školy :) Výuku máme od 9 do půl 5 :) Nebudete mi věřit, ale už se celkem těším:))

Toť asi vše
Vaše DelusH :)

Past Layout 4.2

20. září 2013 v 12:47 | DelusH |  Past Layouts
Pořadí: 4.2
Název: Johny Depp
Barvičky: modrá, světle modrá, fialová, růžová
Od: 29. 7 .2013
Do: 20. 9. 2013
Autor: DelusH (by me)
Moje hodnocení: 80 %


Hostitel

19. září 2013 v 20:11 | DelusH |  Recenze filmů
Název: Hostitel
Originální název: The Host
Typ: Sci-Fi // Thriller // Romantický // Akční // Dobrodružný
Země a rok premiéry: USA, 2013
Doba: 125 min
Režie: Andrew Niccol

Obsah:
Po úspěšné invazi teď Zemi kontrolují neviditelní mimozemšťané. Takzvané Duše přebírají kontrolu nad myslí člověka, používají jeho tělo a zdánlivě beze změny žijí jejich životy. Každý člověk se stane pro Duši pouhou schránkou a hostitelem. Hlavní hrdinkou filmu je Melanie, mladá dívka, která patří mezi zbývající "divoké" lidi a která se bezhlavě zamiluje do kluka jménem Jared. Byla by to celkem obyčejná lovestory, ale po jedné z honiček je Melanie zajata a její tělo si bere Duše jménem Poutnice. Poutnice je překvapena a zavalena hotovou tsunami vzpomínek a silných emocí, jimž vévodí láska. Stane se to, na co nejsou Duše příliš zvyklé. Melanie se odmítá své mysli a svého těla vzdát. Poutnice chtěla původně ze vzpomínek odhalit úkryt zbývajících lidí, houževnatá Melanie ji v nich ale ukáže sílu lásky. Mimozemská Duše sama této síle nečekaně podlehne a v překvapivém spojenectví se pak vydají hledat Jareda, kterého obě milují. Stejně odhodlaná jako Melanie je ovšem i Duše jménem Hledačka s jediným úkolem - dopadení všech přeživších a ochrana nové rasy.(oficiální text distributora)

Můj názor:
Po několika doporučení, že se mám na film podívat a v zásadě jsem ho chtěla vidět, protože je natočen podle předlohy Stephenie Meyer, ale nějak k tomu neustále nebyla příležitost. Musím uznat, že film má své osobité kouzlo, ačkoliv já ne thrillery moc nejsem, tohle bylo poutavé od začátku až do konce. Z počátku smrt, poté bádání v něčem novém, stát si za svým, bojovat a milovat. Melanie jako Poutnice a láska ke dvou mužům. Svět ovládnutý mimozemskou bytostí. Napětí, akce, dokonce i romantické scény, prostě směsice všeho co k dokonalému filmu patří! Musím se přiznat, že ke konci se mi i ronily slzy a pak, že thriller. To, jak byl uveden do kin skrze Twilight Ságy, rozhodně nezklame! Stojí za to.

Moje hodnocení: 5/5

Trailer:

POTM - Září 2013 (Vítěz)

13. září 2013 v 10:33 | DelusH |  POTM
Omlouvám se, ale úplně jsem zapomněla vyhlásit vítěze v POTM za měsíc Září :)


Vítězná fotka č. 4

12. den - jak ses změnila za poslední dva roky

12. září 2013 v 20:00 | DelusH |  Challenge - DelusH
Po docela dlouhé pauze, se pokusím znovu najet na challenge, ačkoliv už to asi nemá ten efekt, jako předtím, jelikož jsem to 30 dní v kuse nevydržela. Každopádně to chci dopsat, takže to je pro mě taky určitá výzva, ikdyž s pauzou.

12. den - jak ses změnila za poslední dva roky

Před dvěma lety jsem měla nastoupit do 2. ročníku na VŠ, vybírala si téma bakalářky, byla svobodná užívajíc si života. Co se změnilo? Změnilo se toho hodně. Především to, že jsem potkala kluka, s kterým jsem dodnes, a popravdě, jsem za to mooc ráda, svoboda je fajn, ale když se máte ke komu přitulit, je to to nejhezčí co může být. Musím se přiznat, že od té doby trávím i více času v kuchyni, předtím mě to tam nikterak netáhlo, ale teď je to jiné. Změnilo se to, že každé ráno, když se probudím vidím na mobilu SMS, říkající "Dobré jitro, Aďulenko" , tudíž i já za poslední dva roky píši ráno podobné SMS, takže rozhodně jsem více závislá na mobilu :D:D:D Katastrofa, když se mi vybije:D ... Jak jsem se jinak změnila? Začala jsem chodit na E-Bradavice a stal se ze mě Nebelvírský student :) První stránka, kterou od té doby zapínám na neťasu je EB:D ..., změnila jsem v tolika barvách co se týče mých vlasů - fialová, hnědá, zrzavá a teď dokonce třešňově červená, které zůstávám věrná :) Úspěšně jsem dokončila školu a začínám pomaloučku najíždět na pracovní režim. Můžu říct, že jsem za poslední dva roky dospěla (ve 23ti ehm:-D), už neblbnu tolik jako dřív, snažím se na sebe dávat pozor, ale pravda, někdy mi to příliš nevyjde. Oblékám se jinak, nebojím si už tolik prosadit svůj vlastní názor. Dokážu číst před několika lidmi, aniž by se mi u toho třepal hlas (viz promoce a to jsem se jich tolik bála :D). Změnilo se i to, že občas přemýšlím o společné budoucnosti s přítelem apod. Myslím, že to jak jsem se změnila, by mělo posoudit spíš moje okolí, které mě vidí, jinak než já sebe sama ;-)

DelusH Diary 9.9.2013

9. září 2013 v 8:21 | DelusH |  My Diary - DelusH:)
Achooooj :)

No, takže svůj slib ohledně layoutu jsem nedodržela ... nějak nebyla nálada zapínat photoshop no :( Měla jsem úžasný víkend s přítelem :) Dneska jedu k babi, ještě musím zajít na obec a poděkovat skrze bakalářky, oponentce, vedoucímu :) No, zítra ráno od babi jedu na denní výlet do termálu do Čalova :) Těším se :)

Vracím se buď zítra hooodně večer, nebo až ve středu ráno, takže to už bude půlka týdne pryyyč :) Zatím mě blog nějak nebere, pardon :( Ale to zas přijde ... to je asi tím, že jak nechodím do školy a hledám práci, tak se mi nechce vysedávat na PC, spíš se snažím robit něco doma, to jen tak na vysvětlenou, a já mizím mějte se paaa:)

Vaše DelusH

Potrat ano či ne?!

6. září 2013 v 10:55 | DelusH |  Téma týdne

Po delší době téma týdne ... na téma: POTRAT

Potrat je to co se řeší prakticky každý den. Umělé přerušení těhotenství. Je to dobře nebo špatně? Dokázali byste vychovávat dítě, někoho kdo Vám ublížil, či ho nenávidíte, či dokonce zda to dítě bude postižené? To jsou otázky, na které si spousta z nás neumí odpovědět, protože se nikdy v takové situaci neocitly. Nemůžu soudit druhé za to, že se rozhodli tak či onak, protože jsem to sama nezažila. Každý má právo se rozhodnout, ale s tím co vím, jak je pro někoho těžké otěhotnět a splnit si sen o dítěti. Vím, že ať už by se jednalo o cokoliv, nikdy bych nedovolila ukončit život někoho, komu ještě nebyla dána šance na život. Vím, kolikrát se moji rodiče snažili o to, aby měli dítě a pravda šance byla už docela zoufalá, když několikrát samovolně potratíte. Takže rozhodujte se tak, aby jste v budoucnu byli šťastní :) A pokud se stane, že Vám život uštědří jakokoukliv ránu, nezvdávejte se! Protože naděje umírá poslední!:)

Písmenkovka 1.5

3. září 2013 v 13:35 | DelusH |  Soutěžky

Ta po dlouhé době zase písmenkovka :) O co jde? Napíšu Vám sem slovo a vy mi na jeho počáteční písmena složíte větu :)
Např takhle: ZISK → Zita Instinktivně Sypala Kuličky.
Chápete? :) Žádné slovo navíc se do věty nepřidává!

UTVOŘTE VĚTU NA SLOVO: BLOG


DelusH Diary → 2.9.2013

2. září 2013 v 13:16 | DelusH |  My Diary - DelusH:)
Achooooj, tak se Vám hlásím z dovolené, na které bylo naprosto super! Hned bych se tam vrátila :) Každý den jsme jezdili na výlety :) Myslím, že jsem tu popisovala jen první dva dny :) Takže v Liberci jsme byli v Dinoparku (tisíckrát lepší než ve Vyškově), pak v nějakém nákupním středisku :) Zoo ... miluju ty bílé tygříky!♥ a zase nákupní středisko :) měla jsem moje milované sushi :) Mňaaaaam:) A mám new knížku :) Miluju knihkupectví! To tam taaak krásně voní!:D Jo, knížka se jmenuje Paranormálové - Zlodějka duší :)

Navíc jsem se setkala úplně nečekaně s kámoškou, kterou jsem znala jen přes net, ona je z Ostravy a já ze Zlínského kraje a no potkaly jsme se v Českém Švýcarsku :D Navíc jsme bydlely ve stejném městě přesně 1,5 km od sebe:D:D:D No, není to náhoda? :D

Pak jsme byli ještě hrát minigolf, no hrála jsem to podruhé v životě, ale docela sranda :D:D:D V pivovaru jsme byli, protože tam to táhlo přítele :) A já měla zázvorovou limonádu, naprosto luxusní byla :) Noo a naposledy jsem jeli ještě na hrad Grabštejn :) hrad super, ale výklad nestál za nic a ještě mě velice "milý" pan průvodce poslal do pekel, skrz toho, že jsem se při prohlídce napila vody, protože mi bylo špatně ... pfrrr :-/

V sobotu od jsme cestovali domů, ale ještě jsem se stavila za kámoškou, která bydlí kousek od Hradce Králové, též jsme se znaly doposud jen přes net a musím říct, že je to úplně úžasný človíček, mi přišlo, jak kdybych ji znala od mala :) Upa pohodová holčina :) Navíc za celé ty 3 hodiny, co jsme spolem byly, jsme se neuvěřitelně nasmály, myslím, že přítel z nás silně nemohl :D:D:D chudák .... jo, etě jsme byli v Obřím akváriu v HK :) Krásný to bylo, ale bylo tam šíleně horko, připadala jsem si jak v Yucatanu v Lešné :D:D:D:D