Prosinec 2013

DelusH Diary 29. 12. 2013

29. prosince 2013 v 20:49 | DelusH |  My Diary - DelusH:)
Achooooj! Tak se skoro po týdnu hlásím. Vánoce utekly jako voda. Dárečky byly superní :) Jednu z knížek už mám skoro přečtenou, je to už dávno, kdy jsem četla v noci :D To je fakt, největší klid. A co jsem vlastně dostala? :) Od našich spousto oblečení, co jsem si sama vybrala, voňavku, 2 knížky, dvoje hodinky, řetízek s takovým velkým srdcem :), stoleček na neťas do postele:) Od bráchy sprcháč a tělové mléko s vůní melounu :) tužku na oči, naušnice a upa krásné rukavice:) No a od přítele sadu - řetízek a naušnice se srdíčkama :) Hrneček Coca-Coly a cestovní kufr :) Konečně se budu mět do čeho balit :D:D:D Pak ještě od dalších příbuzných nějaké penízky, kartu do mobilu, konečně si tam budu moct natahat hry :D a sladkosti :D Však to znáte :)

Včera jsem dojela od přítele, byli jsme nakupovat no a co myslíte, mám krásnou černo-fialovou šálu :) Krásně hřeje :) Akorát ji mám na krku, páč mě bere šíleně krční páteř ... mrcha :-/

Zítra mám sraz s kámoškou, už jsme se dlouho neviděly a nutně potřebuji novou pěněženku, krapet jsem měla nehodu s make-up v kabelce, takže už je silně nepoužitelná :D:D:D

Za dva dny tu máme Silvestr, jak ho budete trávit vy?:) Já s přítelem u něj s dalšíma lidma :D Takže přípravy a tak. Zítra jedu nakupovat s mámou a v úterý budu robit jednohubky a tak :)

Tak se zatím mějte,já jdu koukat na Slunce, seno :) Aneb klasika :)
Vaše DelusH

Charmed Challenge - 6 day

25. prosince 2013 v 20:52 | DelusH |  Challenge - Serial

6th day -MOJE NEJMÍŇ OBLÍBENÁ MUŽSKÁ POSTAVA?Nejmíň oblíbená mužská postava, tak těch bude asi hned několik, nikdy jsem neměla příliš v lásce Andyho, přítele Prue. Byl mi krajně nesympatický, možná to bylo tím, že to byla první sérka, a všechno se jen rozjíždělo. Ale fakt neměla, no. Pak to byl Dan, který byl na můj vkus až příliš perfektní a obyčejný k Piper. Ona potřebovala někoho jako Lea, spřízněnou magickou duši. U Phoebe jsem zas neměla ráda Jasona, nevím čím to bylo, ale nebylo to ono. A Paige, hmm tak to bylo asi vše okey:D Když jsem to tady už tak rozpitvala, tak se mi nelíbil Zdroj, s tou půlkou obličeje a tak:D:D:D ale tak to už k záporným postavám asi patří co myslíte, vy?:)

Přijde letos Ježíšek?

25. prosince 2013 v 20:42 | DelusH |  Recenze filmů
Název: Přijde letos Ježíšek?
Typ: Romantický
Země a rok výroby: ČR // Slovensko // Mexiko, 2013
Doba: 100 min
Režie: Lenka Kny

Obsah:
Vánoční čas umí přinášet podivuhodné příběhy, vtipné historky i nostalgii. Přijde letos Ježíšek? je příběh dvou rodin, které se rozhodly, že Vánoce jsou prostě od toho, aby se konaly dobré skutky, přání se plnila za každou cenu, a aby na zázraky věřily nejen děti. Šarmantní šedesátník José (Josef Abrhám) se vrací po třiceti letech z emigrace v Mexiku do rodné Prahy. Podlehne totiž naléhání své mexické manželky Dolores. Ta věří, že pro jejich dceru Penélope, která se marně snaží otěhotnět, je poslední nadějí zázrak, který by v předvánočním čase mohlo splnit slavné Pražské jezulátko. José má z návratu obavy, protože moc dobře ví, že by mu mohl přinést nečekaná překvapení. Ta mají podobu jeho dávného kamaráda Rudy (Václav Postránecký), který všemi rád manipuluje, ale hlavně jeho bývalé lásky Květy (Libuše Šafránková) a její velké, osobité rodiny, v čele s jejím synem Michalem (Igor Chmela). Rodné místo Josému připraví řadu svízelných situací. Bude potřebovat nadhled a všechen svůj smysl pro nápaditá řešení, aby se z malérů všichni dostali. Nakonec se ale ukáže, že i každý z členů Josého rodiny skrývá své tajemství, a že v Praze je kromě legendárního Pražského jezulátka i řada dalších bytostí, které jsou schopné konat zázraky.

Můj názor:
Krásný Vánoční film, po dlouhé době se jim zase něco povedlo. Krásná mexická příroda - španělština, dokonalost. Z filmu dýchala ta vánoční atmosféra, sníh a koledy. Příběh celkem pěkný. Čeští kluci jsou asi fakt plodní :D:D:D No ehm, dětské role ty byly dokonalé. Dítě řekne to co má na jazyku. Celková propletenost filmu byla fajn. Celkem náhody no, aby se potkal otec se synem po 30 letech v kostele poprvé. Jen mi trošku vadilo, že se to otcovství nakonec nepotrvrdilo. Abrhám to zahrál fakt suprově. Jednozačně líbilo, abych odcházela z kina s úsměvem na rtech, to se mi nestalo už dlouho.

Moje hodnocení: 5/5
Trailer:

Krásné Vánoce :)

24. prosince 2013 v 12:47 | DelusH |  Newsky
Nene, já nemusím, já už ho vidím!:D
Stará dobrá klasika proto ...Všem Vám přeju krásné Vánoce, ať si pod stromečkem najdete vše co jste si přáli. Pohodu a zdraví a hlavně hezké prožití Vánočních svátků s rodinou a s Vašimi nebližšími :)

KRÁSNÉ VÁNOCE PŘEJE DELUSH
A LAY-DELUSH.BLOG.CZ


Charmed Challenge - 5 day

20. prosince 2013 v 12:07 | DelusH |  Challenge - Serial

5th day -MOJE NEJMÍŇ OBLÍBENÁ ŽENSKÁ POSTAVA?

Tak myslím, že tady není ani potřeba váhat. Nikdy mi nepřirostla k srdci Christy, sestra Billie. Nevím, ale nikdy jsem jí to, jak chtěla být sestrou nevěřila. To jak oblbla Billie. A celkově, myslím, že to bylo trošku přehnané. Ale tak to záporné postavy asi dělají, no. Ještě, že ji Billie nakonec chytla rozum do vlastních rukou a zabila ji. Fakt, jsem ji neměla ráda.


Percy Jackson: Moře nestvůr

20. prosince 2013 v 11:51 | DelusH |  Recenze filmů
Název: Percy Jackson: Moře nestvůr
Originální název: Percy Jackson: Sea of Monsters
Typ: Fantasy // Dobrodružný // Rodinný
Země a rok výroby: USA, 2013
Doba: 108 min
Režie: Thor Freudenthal

Obsah:
Po nečekaně klidném školním roce se poslední den před prázdninami na Percyho ale sesype celá lavina potíží - hodina tělocviku se promění ve vybíjenou s lidožravými obry, kamarád Grover záhadně zmizí a navíc Táboru Polokrevných i jeho obyvatelům hrozí zničení. Někdo se snaží probudit Kronose, jednoho z původních Titánů a otce nejvyšších olympských bohů, který jediný umí učinit bohy i polobohy smrtelnými. A který má s nimi navíc nevyřízené účty. A tak se Percy a jeho přátelé musejí vydat na další nebezpečnou výpravu... Věštba Orákula tuto partu statečných vyšle na cestu za Zlatým rounem, které jediné má moc je zachránit. Musí proniknout do míst, které my smrtelníci nazýváme Bermudský trojúhelník. Správný název ale je Moře nestvůr. Mytologické bytosti ožívají, krvelačné nestvůry se bouří a bohové z Olympu na ně kladou další úkoly...(oficiální text distributora)

Můj názor:
Film je udělaný dle řecké mytologie. Co jsem tak četla, tak dost lidí to kritizuje, že američané takhle pošpinili právě řeckou mytologii. Ale, na druhou stranu ... pokud jste takový fantasy nadšenec jako já. Dáte mi za pravdu, že tohle je fakt pecka! Film byl natočen dle knižní předlohy, bohužel jsem ji nečetla. Věřím, že byla v jistých ohledech určitě lepší než samotný film. Ale nemůžu soudit. Teď soudím film a ten se mi líbil, příběh ač byl převzat z řecké mytologie ... i tak to bylo poutavé a napínavé. Polobohové, napětí, akce, některé docela legrační okamžiky. Filmové efekty naprosto dokonalé. Za sebe můžu říct, že film byl super. Líbílo se mi, jak Percy ovládal moře, to jak ke konci pochopil, že ačkoliv má bratra Kyklopa, pořád je to jeho rodina.

Moje hodnocení: 5/5

Trailer: (achjo, bohužel zas blog.cz nefungují videa .... tudíž odkaz na trailer↓)

Písmenkovka 1.6

15. prosince 2013 v 20:37 | DelusH |  Soutěžky
Achoooj, mám tu pro Vás jednu soutěžku - aneb vytvoř na písmenka ve slově větu!
Např. OKOŘ - Okolo Kolemjdoucího Obcházel Řehoř.

Nic těžkého, tak vytvořte mi větu na slovo:

JMELÍ

(může být i krátké i)

POTM - Leden 2014 (Hlasování)

13. prosince 2013 v 20:34 | DelusH |  POTM

Pro tento měsíc jsem vybrala úžasné fotečky Phoebe Tonkin. Vybrat jen jednu asi bude těžké. Jdeme na to!Týdenní citát #06

13. prosince 2013 v 20:13 | DelusH |  Týdenní citáty

Citát pro týden od 9.12 do 15. 12. 2013 je:

"Pravé přátelství nikdy neskončí. Jen překonává překážky!"


Aneb jak se říká v nouzi poznáš přítele :)


Šmoulové 2

13. prosince 2013 v 20:06 | DelusH |  Recenze filmů
Název: Šmoulové 2
Originální název: The Smurfs 2
Typ: Animovaný // Komedie // Rodinný // Dobrodružný
Země a rok výroby: USA, 2013
Doba: 105 min
Režie: Raja Gosnell

Obsah:
V pokračování rodinné komedie Šmoulové vytvoří zlý čaroděj Gargamel pár nezbedných stvoření podobných Šmoulům tzv. Neplechy a doufá, že s jejich pomocí získá všemocnou kouzelnou šmoulí esenci. Jenže brzy zjistí, že jen skutečný Šmoula mu může dát, co potřebuje, a že jen Šmoulinka zná tajné kouzlo, kterým se Neplechové promění ve skutečné Šmouly. A tak se Gargamel rozhodne unést Šmoulinku do Paříže, kde si získal obdiv široké veřejnosti jako nejmocnější čaroděj světa. Nejvyšší čas, aby se do našeho světa vrátili Taťka Šmoula, Nešika, Mrzout a Fešák, aby se sešli se svými člověčími přáteli Patrikem a Grace Winslowými, a hlavně aby zachránili Šmoulinku! Ona si vždy ve světě Šmoulů uvědomovala svou odlišnost - najde v Neplechách Vexy a Hakusovi nové přátele? Nebo zjistí, kam doopravdy patří a že modrá je přeci jen ta nejlepší barva na světě?(oficiální text distributora)

Můj názor:
Pokud milujute animáky, a jako malý jste milovali modré malé miloučké šmoulíky, jste na správném místě! Pokračování filmového zpracování Šmoulů se mi velice líbilo, dokonce bych řekla, že předčilo i jedničku. Film byl pojat moderně - aby si Gargamel prohlížel svůj plán na tabletu :D:D:D Jo, jasně, některé pohádky, které se takhle zmodernizují nestojí za nic, ale já se fakt bavila. Celkový příběh o Šmoulince byl úžasný :) A já si vždy říkala, kde se vzala :D Asi jsem neviděla ten správný díl :D Neplechové Vexy a Hakus, se opravdu povedli, jak po grafické stránce tak i svou povahou. Jednoznačně ano, stojí za shlédnutí :)

Moje hodnocení: 5/5
Trailer:

17. den - tvé úspěchy a neúspěchy za poslední rok

13. prosince 2013 v 19:44 | DelusH |  Challenge - DelusH
17. den - tvé úspěchy a neúspěchy za poslední rok

Co bych mohla považovat za svůj úspěch? Tak v tomto roce je to především dopsání bakalářky a úspěšné ukončení 1. stupně VŠ. - promoce. Za úspěch považuju i to, když mi na začátku června doktor oznámil, že moje žíly se vzpamatovaly. To byl nejlepší dárek k narozkám. Rok se léčíte a pak konečně vidíte rozdíl, super pocit! Myslím, že takový úspěch by se dalo považovat i to, že stále bloguju, však už je to nějakých 8 let a to je safra dlouhá doba, jen tento blog by měl oslavit příští rok už 3 roky. Co se týče mého osobního života, za úspěch beru i to, že se mnou moje drahá polovička vydržela .. někdy jsem pěkně nesnesitelná, já vím .... (tuším, že to budeš číst, tak Ti to můžu napsat sem: Jsem moc ráda, že Tě mám♥ a děkuju, že to se mnou vydržíš ikdyž jsem někdy na zabití ..)

A neúspěchy? Momentálně mě žádné nenapadají. Ono se radši vzpomíná na ty dobré než na ty špatné, takže jsem je asi nejspíš vymazala z mysli.

Past Layout 4.4

12. prosince 2013 v 21:34 | DelusH |  Past Layouts
Pořadí: 4.4
Název: Full Moon
Barvičky: světle a tmavě modrá, fialová, bílá
Od: 14. 10 .2013
Do: 12. 12. 2013
Autor: DelusH (by me)
Moje hodnocení: 95 %

Páááni, ten tu byl dlouho! Skoro dva měsíce! Ale taky se mi po dlouhé době fakt líbil:)


Kurzuju ostošest:))

11. prosince 2013 v 21:24 | DelusH |  My Diary - DelusH:)
Achoooj, zlatíčka ... tak se zase po čase ozývám, je to sice skoro týden, kdy jsem přidala poslední článek. Ale věc se má následovně, to ustavičné blbnutí blogu.cz mě pěkně dopalovalo. Vlastně jsem i celkem ztrácela chuť blogařit. Ale k tomu se dostanu.
Už je to třetí týden, co jezdím do Zlína na rekvalifikační kurz a musím říct, že mě to baví čím dál víc :) Už jsme začali probírat kaskádové styly (CSS) je toho sice moc, ale je to fajn. Jediné co mi už leze na mozek je to dojíždění ... a ustavičné čekání buď na bus, protože mi dobře nenavazují spoje, anebo na kurz, protože jsem tam většinou dřív, páč už by mi pak nic nejelo. Ale jinak jsem nadšená!

V sobotu jsme byli s přítelem na Vánočních trzích v Brně, teď v sobotu se chystáme zase do Olomouce. Jestli budu tak uchozená, jak minulý týden, tak jako no nwm:D Minulý týden jsem začala péct ... a chystám se zase teď v pátek. Jelikož jsem teď měla kurz od pondělí do středy ... zítra mám nějaké vyřizování ve městě a v pátek se dám do pečení, v plánu jsou skořicové rohlíčky a kokosové hvězdičky :) Dárečky už mám letos všechny! Ani tomu nemůžu uvěřit ... sice pravda, na jeden ještě čekám, ale snad si pošťák pospíší :)

Dneska jsme na kurzu pracovali i s Photoshopem, dělali jsme takové naprosto jednoduché přechodné pozadí z jedné barvy do druhé a já si uvědomila, jak moc mi chybí vytvářet v PS. Takže zítra se pokusím konečně, vytvořit vánoční layoutek! Fakt poslední dobou mi to nějak vázne:( Jsem děsná.
Včera jsem mimojiné dopsala konečně seminárku do školy, na téma Význam a podstata motivace a rekvalifikace. Hodila jsem to zkontrolovat a zítra to chci poslat mailem a ještě to musím poslat poštou. Děsný to systém.
A jinak co se týče toho, že mě blog přestává bavit, s ohledem na to, že se učím tvořit www stránky, třeba si nakonec vytvořím i něco svojeho, až to budu umět se vším všudy:)

Toť zatím vše
Vaše DelusH

Animace - Šmoulové 2 - 2. část

5. prosince 2013 v 21:17 | DelusH |  Animace ©DelusH
Ahooooj, dneska jsem pekla linecké a vínové cukroví :) A zítra jedu na kurz zase, mám tu pro Vás zbytek animek Šmoulíků :)Týdenní citát #05

4. prosince 2013 v 23:41 | DelusH |  Týdenní citáty
Citát pro týden 2. 12. - 8. 12. 2013 je:

"Staňte se překážkovými běžci. Nesoustřeďte se na překážky. Soustřeďte se na cíl. Pak běžte, skákejte a dejte do toho všechno !!!"Peter Urs Bender

Pozn. Momentálně dělám seminárku na téma motivace, proto ten citát.Animace - Šmoulové 2 - 1. část

2. prosince 2013 v 12:12 | DelusH |  Animace ©DelusH
Achooooj, včera jsme s přítelem koukali na Šmoulíky 2 :) Tak jsem si řekla, že Vám sem hodím nějaké animace :) Můžete je dle libosti používat :)
POTM - Prosinec 2013 (Vítěz)

1. prosince 2013 v 20:39 | DelusH |  POTM
Achooooj tak dneska tu máme 1. prosince ... saaafra, toto letí :) A s ním i výsledky POTM za měsíc Prosinec :) Vybrali jsme super fotku, tady je anketka, jak to dopadlo ↓

Fotka č. 4