Dědička

18. března 2014 v 10:25 | DelusH |  Books
Originální název: SWITCHED
Český název: Dědička
Série: Svět Tryllů
Díl: 1
Žánr: Sci-fi a fantasy
Autorka: Amanda Hocking
Vydalo nakladatelství Fortuna Libri v roce 2012
Počet stran: 312
Stručný obsah knihy:
Knížka vypráví o 17ti leté dívce jménem Wendy, kterou se matka pokusila zabít, když jí bylo 6 let. Od té doby žije se svým starším bratrem Mattem a tetou Maggie. Wendy byla vždycky magnet na problémy, proto se v každé škole nezdržela příliš dlouho. Ale teď se chce začít snažit kvůli Mattovi a Maggie. Ve škole poznává chlapce jménem Finn. Který je jí zpočátku nesympatický, jenže postupem času zjišťuje, že celý život žila ve lži. Stopař Finn ji ukazuje, kdo doopravdy je a kam dle svého osudu patří. Doví se i fakt, že, když byla novorozence byla zaměněna s jiným dítětem, chlapcem. Proto ji její matka před 11 lety označila za monstrum. Nakonec se rozhodne Wendy s Finnem utéct, protože ji hrozí nebezpečí. Nechává za sebou domov, ve kterém 17 let žila a přichází do nového světa své pravé rodiny. Avšak ani zde, nenajde matku, kterou si vždy přála. Královna je chladná bytost a Wendy přivítá jako následkni trůnu, jež je pro její lid důležitou součástí. Musí se naučit spoustu věcí, většinou musí překonat i sama sebe. Jedinou oporou ji zůstává Finn, s kterým se cítí, tak nějak bezpečněji. A pak je tu také Rhys, Willa nebo Tove. Jenže co se stane, když se vzepře královninu slovu? A co, když Finna nebere jako svého kamaráda, ale něco víc? A pak, bude tu doopravdy šťastná?

Moje hodnocení:


Tohle byla opravdu pecka! Knížku jsem přečetla doslova jedním dechem. Je úžasně čtivá. Aneb nelze se od ní odtrhnout. Už od začátku se mi líbil Finn, coby takový pan tajemný. Tvrdý nepřístupný svým citům a pak jako by ho obměkčila už jen její přítomnost. Popsání světa Tryllů - tajná zahrada, páni tam bych chtěla strávit aspoň jedno odpoledne, kde všechno kvete:) Z knížky jsem naprosto uchvácena, příběh plný napětí, lásky, přátelství, ale také se špetkou dramatu. Šíleně se těším na další díl. Tudíž můžu knížku jen doporučit! Rozhodně stojí za to si ji přečíst.

Úryvek z knihy:
Od zbytku světla zahradu oddělovala vysoká cihlová zídka, porostlá kvetoucím psím vínem. Všude v ní kvetly jabloně, hrušně a švestky, takže připomínala spíš sad. Na malých záhonech svítily růžové, purpurové a modré květy. Mezi nimi pokrývala půdu měkká, mechově zelená tráva.
Zahrada byla ve svahu, takže to všechno ubíhalo dolů. Jak jsme šli po cestičce, uklouzla jsem a Finn mě zachytil za ruku. Zčervenala jsem. Ale sotva jsem vyrovnala rovnováhu, zase mě pustil. Nenechala jsem si s tím zkazit náladu.
"Jak je to možný?" ukázala jsem na všechny kytky a stromy a motýly. "Teď na to přece není roční doba. Nemělo by to kvíst."
"Květou pořád dokonce i v zimě," prohlásil Finn, jako by se tím něco vysvětlovalo.
"Jak to?"
"Kouzlo," usmál se a předešel mě.
Vzhlédla jsem k domu, který se tyčil nad námi. Ze svého místa jsem neviděla žádné okno. Zahrada byla vybudovaná na dokonalém místě - tak, že z domu nebyla vidět, zůstávala skrytá pod zelení stromů. Byla to tajná zahrada.
Finn šel přede mnou a já popoběhla, abych ho donohonila. Slyšela jsem, jak ve větvích hvízdá vítr, i řeku, která tekla hluboko pod námi a jejíž hukot se ozvěnou nesl mezi útesy. Ale hlavně jsem slyšela smích. Obešla jsem živý plot a uviděla jezírko, ze kterého bůhví jak odtékal malý vodopád.
(Kapitola 11, str. 139 - 140)

Trailer:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karamelka Karamelka | Web | 18. března 2014 v 13:11 | Reagovat

hustý, to zní senzačně... mám tvoje články o knihách ráda :-) už nejednou mě to nalákalo ;-) a tohle se mi také líbí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama