Radleyovi - Upíři odvedle

10. března 2014 v 18:00 | DelusH |  Books
Originální název: The Radley´s
Český název: Radleyovi - upíři odvedle
Žánr: Sci-fi a fantasy román
Autor: Matt Haig
Vydalo nakladatelství JOTA, s.r.o. v roce 2011
Počet stran: 352
Stručný obsah knihy:
Knížka pojednává o abstinujících upírech manželech (Petr a Helena) Radleyových. Kteří vedou docela obyčejný život, ačkoliv, skrývají tajemství i před vlastními dětmi (Klára a Rowan). V životě jim pomáhá Příručka abstinenta - tedy abstinujícího upíra. Všechno je takříkajíc dokonalé, tají svou pravou identitu, do doby, dokud jejich dceru Kláru nenapadne opilý spolužák, tehdy vypluje na povrch Klářino pravé já a spolužáka doslova roztrhá na cucky. Všechno je v tu ránu vzhůru nohama. Rodina se snaží zahladit stopy a to dokonce tak, že Petr přivolá svého bratra Willa, který je krvelačný upír na pomoc. Avšak tímto teprve začínají patálie rodiny Radleyových. Na povrch vyplouvá dávná minulost, kterou se Helena snažila tak dlouho skrývat. Co všechno vypluje na povrch? Změní se Radleyovi? Bude Klára uchráněna od policie? A co, když nakonec půjde o život? Tento satirický román skrývá mnoho humorných a šílených událostí, které testují rodinné vztahy především s pořádnou dávkou černého humoru. Nuže, položme si otázku: "Stojí za to popírat svou vlastní přirozenost?"


Moje hodnocení:

Knížku jsem si koupila na popud kamarádky. Upoutala mne svou obálkou coby krvácející muffin. Ze začátku mě moc nebrala, ale postupem času, jsem dospěla k názoru, že se mi knížka líbí. Asi proto, že byla pojata tak nějako jinak než všechny dosavadní knihy o upírech, které jsem četla. Jediné co bych knížka vytkla, je ten konec, který byl dle mého názoru, příliš rychlý. Vše se rázem vyřešilo a bylo hotovo. Čekala jsem asi trošku více napětí :) Knížku bych doporučila všem, kteří se chtějí odreagovat se špetkou černého humoru. Rozhodně toho, že jsem ji přečetla, nelituji, právě naopak.


Úryvek z knihy:
"Tati! My jsme vrazi! Co Harper? Zabila ho. Já tomu prostě nemůžu uvěřit!"
"Víš." říká Petr. "Ono je možné, že třeba prožiješ celý svůj život jako normální lidská bytost"
Tak to je opravdu už vtip.
"Normální lidský bytost? Normální lidská bytost?" Rowan se při těch slovech téměr směje. "Normální lidská bytost, kterou všechno svědí, nikdy nespí a nedokáže udělat ani deset kliků?" Pak si uvědomí ještě něco. "Tak proto si ve škole myslí, že jsem úplnej úchyl. Oni to cítí, že jo? Cití, že na nějaký podvědomý úrovni bažím po jejich krvi."
Rowan se opře o stěnu a zavře oči. Jeho otec zatím pokračuje s úvodní přednáškou o upírství.
(Kapitola: Krucifixy, růžence a svěcená voda, str. 84)

Trailer:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karamelka Karamelka | Web | 10. března 2014 v 18:49 | Reagovat

ta obálka je fakt skvělá :-) ráda čtu o upírech :-) přidávám na seznam knih, které bych si ráda přečetla :-D

2 Christine Christine | Web | 14. března 2014 v 13:04 | Reagovat

To vyzerá celkom fajn. Páči sa mi tá obálka s muffinom :D :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama