Boj o trůn

25. dubna 2014 v 12:43 | DelusH |  Books
Originální název: Ascend
Český název: Boj o trůn
Série: Svět Tryllů
Díl: 3
Žánr: Sci-fi a fantasy
Autorka: Amanda Hocking
Vydalo nakladatelství Fortuna Libri v roce 2013
Počet stran: 312
Stručný obsah knihy:
Po velkolepé královské svatbě. Nastává otázka, jak království ochránit před Orenem? Obětuje se Wendy pro své království? Nedokáže si však představit, že by opustila svou rodinu a přátele. Její matka na tom není dobře. Wendy ví, že brzy z ní bude královna. Své srdce je rozpolcené mezi dvěma muži ... stopař Finn Holmes a markýz Loki Staad z Vittry. Pro koho se Wendy rozhodne? A budou mít vůbec šanci žít spolu? Protože všechno nasvědčuje tomu, že v bitvě proti Vittře zemřou. Bude Wendy schopná bojovat za sebe, za své království i za muže, kterého miluje? A jak to nakonec dopadne?

Moje hodnocení:
Ze začátku tohoto dílu jsm byla v mírných rozpacích, bylo to jakési zdlouhavé a šíleně se to vleklo, po asi 120 stranách jsem začala knížce přicházet na chuť a pak bylo jedno wooow, za druhým! Byla jsem nesmírně ráda, že Wendy nakonec skončila s mužem svých snů (nebudu prozrazovat, s kterým:D) Vlastně i díky jejich lásce, to dopadlo, jak dopadlo. Ani moje oči nezůstaly suché. Velice se mi líbila i závěrečná povídka o tom "A žili šťastně" tak úžasný příběh jako ten o Tryllech si zaslouží velký Happy End :) Můžu jen doporučit. Jsem tak ráda, že jsem v knihovně na tuto knížku narazila a ještě víc, že se mi podařilo trilogii dočíst dokonce, což se nestává často, ale tady bylo jasně vidět, že se těším na každé další otevření knížky a ponoření do děje. Svět Tryllů mi bude chybět. Děkuju, autorce, která napsala tak fantastický příběh! Kloubouk dolů :)

Hodnocení: 5/5

Úryvek z knihy
"Teď s ní tancuju já." zavřčel přes rameno. "Můžeš počkat, až skončím."
"Loki, to nemůžeš," vyhrkla jsem, když se mnou zakroužil pryč od toho nebožáka.
"Ale můžu," ujistil mě. "Nekoukej tak zděšeně, princezno. Stejně jsem Temný princ z nepřátelskýho tábora. Moji pověst tohle nepošpiní."
"Ale mohlo by to pošpinit moji," připomněla jsem mu.
"Ani náhodou," Loki se zatvářil uraženě. "Vždyť já jim jen předvádím, jak se má tancovat."
A začal se mnou kroužit po parketu ve velkých otočkách, až mi šaty vířily kolem nohou. Byl dobrý tanečník. Vynikající. Pohyboval se s grácií a hbitě, takže se všichni zastavovali, aby se na nás podívali, ale mně to bylo jedno. Takhle má princezna ve svůj svatební den vypadat.
(Kapitola 7, str. 77)

Trailer:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bella-Kejtý<3 Bella-Kejtý<3 | Web | 25. dubna 2014 v 17:45 | Reagovat

Vypadá to zajímavě :) Asi si někdy přečtu celou sérii :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama