Květen 2014

POTM - Červen 2014 (Hlasování)

29. května 2014 v 20:29 | DelusH |  POTM

Saaakra, já jsem ale ostuda ... aneb to je to, jak si každý večer říkáte, musím to sem dát ... a pak na to není čas a rázem je 29. ... ale ještě furt stíhám, do konce května nám zbývají ještě dva dny :) To dáme :) Spolu určitě :) Vybrala jsem fotečky Rose & Dimitrije ... některé jsou přímo z filmu, jiné z natáčení ... tak hlasujte pro tu nej! :)Before I die #5

28. května 2014 v 20:51 | DelusH |  Before I die

Tohle beru jako přání do budoucnosti, kdy třeba už budu bydlet s přítelem ... pejska jsme dřív měli i doma, jenže pak umřel a já se s tím dlouho nemohla smířit, vlastně i teď se mi o něm parkrát i zdá, a je to tak živý sen, že se vždy ráno probudím a zdá se mi, to jako by ty roky, co nás opustil ani nebyly. Každopádně tato němá čtyřnohá tvář, která vrtí ocáskem, když přijdete z práce domů, která žadoní a dělá psí očka, když něco jíte, ke které se můžete přitulit, když je Vám ouvej, ta/ten, který Vás vždy a za všech okolností poslouchá a neskáče Vám do řeči :) Aneb ideální přítel člověka. Jednou bych si přála, aby moje děti vyrůstaly s takovou bambulkou, jako je tento nejlepší přítel člověka :)

Jste na tom stejně? Nebo byste chtěli mít doma nějakého jiného mazlíčka či zvířátko? Pište, jsem zvědavá :)

Tipovačka č. 36

27. května 2014 v 19:54 | DelusH |  Soutěžky

Achoooj, omlouvám se, že se ozývám až teď, ale měla jsem fajnový víkend a včerejšek uběhl nějak moc rychle ... takže jsem se k blogu ani nedostala ... dlouho už jste nic netipovali, že?:)

Taaak jdeme na to!:) Jsem na Vaše typy zvědavá ;-)

1) Kolik nás sedí v kanclu v plném počtu?
3 // 5 // 7

2) Co právě mlsám?
Horalku // Lipo // Jahody

3) Kolik jsem zaplatila za objednanou kosmetiku?
255 // 300 // 370

Ve znamení růže || 2. kapitola

23. května 2014 v 20:44 | DelusH |  Ve znamení růže
2. kapitola

Tracy běžela parkem, byla sobota dopoledne, a ona si dávala sobotní běžecký maraton, musela se trošku udržovat v kondici. To létání po nocích, ji moc na fyzičce nepřidávalo, a ona si chtěla udržet svou postavu. Běžela parkem, dnes tu bylo mnoho párů, kteří se drželi za ruce, objímali a hubičkovaiy. Jak by taky ne, byl svátek svatého Valentýna a všichni, kdo měli své drahé polovičky, se ho snažili co nejvíce užít. Pravda v toto období, má celkem dobrou tržbu, protože pánové zahrnují své dámy květinami. Ona sama, tenhle den, neměla nikdy příliš v lásce, už jen proto, že byla sama. Když ještě bydlela u rodičů, měla kluka, ale ten ji zlomil srdce, právě na tento den. Od té doby city, neprožívá, tak jak by měla. Ačkoliv, však s jejím osudem to ani jinak, nejde, musela by se přitom všem zbláznit.

Vampire Academy

21. května 2014 v 21:10 | DelusH |  Recenze filmů
Název: Vampire Academy
Typ: Fantasy // Akční // Mysteriózní
Země a rok výroby: USA 2014
Doba: 105 min
Režie: Mark Waters

Obsah:
Rose Hathawayová je dhampýrka, napůl člověk a napůl vampýr. Dhampýři jsou zároveň strážci Morojů, což jsou klidní a smrtelní vampýři, kteří žijí diskrétně v našem světě. Posláním dhampýrů je chránit Moroje před krvežíznivými vampýry - Strigoji. Dhampýrka Rose se svojí kamarádkou, morojskou princeznou Lissou, prožívají různá dobrodružství. Zkoušejí sílu jejich přátelství, trpí a ztrácí milované lidi. Tenhle film vypráví jejich příběh... Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství... (text převzat z www.csfd.cz)

Můj názor:
Pro někoho jako já, kdo nečetl knihy, se možná začátek filmu může jevit jako hektický. Ale musím říct, že film mě překvapil, a to v dobrém slova smyslu. Byla jsem trošku alergická na jakoukoliv zmínu s VA, ale musím říct, že film byl fakt bomba!:) Říkala jsem si, že se na to zkusím podívat a uvidím :) A jsem za to fakt ráda ...A co se mi vlastně líbilo? No, Rose si mě prostě získala, svou tvrdohlavostí a Dimitrij ... heeeh :D No, to musíte prostě vidět :) Líbil se mi příběh i akčnost, ač mám dojem, že to hlavní čím se Lissa stala, cítila jsem menší dejavu :D ale tak, celkově se mi to líbilo. I přes mou počáteční nechuť mít s VA, cokoliv společného. (a prosím neberte si to fanoušci VA osobně ... každý má svůj názor :) ...)

Moje hodnocení: 5/5

Trailer:

Nominace 5

19. května 2014 v 21:23 | DelusH |  Newsky

Opět jsem byla nominovaná, tentokráte od Karamelky, rozhodla jsem se, na otázky odpovědět a položit 10 otázek ... pěti z Vás, samozřejmě to vyplňovat nemusíte, není to povinné, ale pokud to vyplníte budu ráda :)

OTÁZKY OD KARAMELKY
1. Jaké mužské jméno se ti líbí nejvíce?
Martin, Tadeáš, Dominik, Jakub ... a ještě by se možná něco našlo :)
2. Máš nějaké plakáty v pokoji? Pokud ano, kolik.
Už ne. Teď už lepím jen růže :)
3. Kdy jsi naposledy byl/a v kině?
Hmm, před Vánocmi, tuším :)
4. Co pro tebe znamená blog?
Odreagování a zábava v jednom. Uniknutí do jiného světa. Vypsání se v několika málo (více) písmenkách. Prostě můj svět, který by bez Vás blogových přátel, nebyl ten pravý :)
5. Jakou nejlepší knihu jsi, kdy četl/a?
Nemůžu určit pouze jednu, dobrých knížek jsem četla mnoho. Ta nejlepší knížka je pro každého jiná :)
6. Bojíš se tmy?
Ne, ale radši mám světlo.
7. Jaké je tvé šťastné/oblíbené číslo?
Nikdy jsem takové to šťastné a oblíbené číslo neměla. Ale myslím, že bych mohla považovat za šťastné číslo 23, poněvadž ten den jsem se dala dohromady s přítelem:)
8. Vlastníš fotoaparát?
Pokud se počítá i ten na mobilu, tak ano. Pokud ne tak, máme pouze rodinný.
9. Jaké seriály sleduješ?
Jmenovitě? Ordinaci (tu starou), The Originals a jinak se sem tam kouknu na něco v telce - Sběratelé kostí, Sex ve městě, Doktorka Zoe ...
10. Skládáš puzzle?
Ne

DelusH Diary 18. 5. 2014

18. května 2014 v 21:11 | DelusH |  My Diary - DelusH:)
Achoooj :)
Nebojte, žiju! Já vím, že jsem nic nepřidala od středy. Ale jak mnozí z Vás ví, psala jsem na blog, že mi dali v práci za úkol uspořádat Májovou akci pro děti. Tento týden byl opravdu nabytý, hektický a prostě plno příprav a vše okolo. Neměla jsem takový ten pravý víkend ... ani jsem se pořádně nevyspala.... včera jsme jeli s přítelem do města ráno a dneska jsem zase vstávala brzo, abych vše nachystala ... doufám, že všichni byli spokojení ..., tvořili jsme s dětma papoušky z papírových tácků, pak jsem robili lodičky ze špuntů. S dětma se hrály hry, stříleli jsme z luku ... dokonce i já, mám zážitek na celý život :D:D:D Myslím, že i ti lukostřelci ze mě :D:D Booože :D No, jsem upa k.o. totálně mě bolí nohy, dneska asi lehnu a usnu :) Doufám, že i děti se pořádně utahaly :D Odnesly si domů nějaká tou odměnu, papírového papouška ... medaily ve formě fidorky a námořní dipolomy :) Snad i nějakou pěknou vzpomínku :) Jak já se těším už do té postele ... a zítra zase do práce, doufám, že budou dobré ohlasy ... pak Vám zase napíšu co a jak :) A teď už jdu relaxovat :)


Když mi bylo pět

14. května 2014 v 22:04 | DelusH |  Téma týdne

Když mi bylo pět, byla jsem taková ta holčička s oříškovými vlásky, modrými kukadly, nesmělá, tichá a ve školce jsem chodila jako ocásek za paní učitelkou. Neměla jsem žádné starosti. Měla jsem jen radosti. V televizi tehdy šla krelená pohádka se zelenou postavičkou, kulaťoučkým obličejíčkem a trčícími vlásky, nebo to byl dlouhý černý a bílý vysoký pejsek. Když se na obrazovce objevil černý mužíček s modrými kalhotkami, stojící na hroudě, na tváři se mi vždy rozlil úsměv, a to, to byla vlastně pohádka bez mluvy. V té době jsem neměla, dnes už naprosto normální věc. Věc, která se při dotyku rozsvítí, hraje a dají se na ni hrát i hry. Dokázala jsem si vystačit s kostkami, panenkami či plyšáky celé hodiny. V rádiu jsem přehazovala kazety s Dádou Patrasovou, Svěrákem a Uhlířem :) No, neměla jsem já to úžasné dětství?

Ať už jsme vyrůstali v jakkékoliv době, každý může tvrdit, že jeho dětství bylo dokonalé. Každý zažil jinou dobu - něco jiného. Pro mě bylo hezké to i ono. Pro někoho nemusí být. Každý jsme originál, a to jak prožijeme svůj život, je jen na nás. Ačkoliv ještě tehdy, když nám bylo pět, nám tahali za nitky rodiče, pro které jsme byly ještě jakési loutky. Čím víc jsme starší, tím víc vzpomínáme, na to, co bylo. Protože vzpomínky, jsou to co s námi bude navěky :)

Before I die#4

13. května 2014 v 20:29 | DelusH |  Before I die

Tak tohle je jedno z přání, které se mi už splnilo ... tedy aspoň s některými ... super lidičkama jako je LussyNda či Marky jsem se seznámila osobně. A jsem za to velice ráda. S oběma se "znám" po netě už šíleně dlouhou dobu. Ze začátku to bylo takové nesmělé, ale musím říct, že s jednou dotyčnou slečnou, jsme si padly do noty, jak se říká. Smály jsme se snad každé blbovině :D Prostě jak, kdyby jsme se znaly už od školky :D:D:D Je spousta lidiček, které znám právě přes blog, se kterými bych se chtěla potkat osobně. A věřte, že ani dálka přes půlku republiku mě nezastaví :D Aneb 274 km hovoří za vše :D:D Takže doufám, že se mi ještě podaří se s mými "vyvolenými" sejít osobně :)

A co vy, už jste se s někým ač už z blogového světa či toho netového celkově, potkali osobně? Jaké jste z toho měli dojmy? :)

DelusH Diary 11. 5. 2014

11. května 2014 v 20:22 | DelusH |  My Diary - DelusH:)
Achooj, achoj :)
Jak se máte? Taaakže, co je nového?:)
V pátek jsem kralovali s bráchou sami doma, páč naši odjeli na prodloužený víkend :) Došla jsem z práce, pak jsem byla v autoškole ...:) což bylo fajn, až na to, že mi jeden takový děda málem vletěl do silnice ... pche :/ ... Odpo dojel přítel a navečer jsem vyrazili do města, kde jsme měli sraz s kámoškou a jejím přítelem ... hráli jsme bowling :D bylo to super! Pak jsme skončili ještě u nás doma :)
V sobotu jsem robila mrkovovou buchtu :) přítel strouhal, za což mu patří velké dík :) Musím říct, že ji všichni chválili, ač se na první pohled na ni příliš netvářili :) Ale s čokoládou nahoře, je fakt mňam!:D Možná pro příště méně cukru :)
Večer jsme jeli do Lhoty (k přítelovi) dali si takový pohodový večer u telky, když už jsme jeden večer sportovali, že:D:D

Dneska celý den pršelo a vlastně ještě přší :( Upa fuuuuj škaredé počasí ... no, za týden mám mít tu akci pro ty děti ... co se týče té firmy ... dneska jsem s pomocí bráchy (který je výtvarně nadaný :) zrobila papouška z papírových tácků a barevného papíru :) A musím říct, že to vypadá fakt dobře :) Plus jsem ještě robila lodičky z korkových špuntů :)

Jen doufám, že nám vyjde počasí, protože to by mě fakt naštvalo :( Tolik příprav :)
Od zítřka začínám chodit do práce na půl 8, protože slečna, která mě má na starost chodí na takhle, takže se jí musím přizpůsobit, což se mi moc nelíbí, radši bych chodila na dřív furt na 7. Ale tak nedá se ... ale říkala, že jen ze začátku, že až budu mít svou práci, tak můžu chodit na tu 7. V práci je to fajn, máme celkem fajnový kolektiv :)

A ještě něco k blogu, moc děkuju za komentáře k 1. kapitole povídky VE ZNAMENÍ RŮŽE ... moc mě potěšilo, že si to aspoň někdo přečetl :) Během týdne přidám další kapču :)
Toť asi vše, já se jdu dívat na telku
Mějte se
Vaše DelusH

Before I die #3

9. května 2014 v 16:19 | DelusH |  Before I die

Nadšenci Harryho Pottera, jako já by určitě ochutnali nejednu sladkost, kterou J.K.Rowlingová vymyslela :D Ale co takhle Máslový ležák? Joo, tak ten bych určitě ráda ochutnala :) a stejně jako Hermiona, bych si dala špetku skořice navrch :) No, nedali byste si? :)

Ve znamení růže || 1. kapitola

7. května 2014 v 20:49 | DelusH |  Ve znamení růže
1. Kapitola

Náhle mu dýka zasáhla srdce. A on poklesl na kolena, cítil, jak jeho srdce bije naposled. V očích se mu objevil ledový náznak strachu a v ten moment poznal co, je to smrt. Stála před ním zahalena do černé kápě v hábitu černém jak ta nejtemnější noc. V ruce dřímajíc pergamen, na kterém bylo úplně nahoře jméno Christopher Ross. Jméno, které patřilo muži, který nyní ležel bezvládně na zemi, dýku zaraženou do srdce, z níž mu vytékala rudá krev. Smrt vytáhla zpod hábitu druhou ruku, ve které nedržela pergamen, v ten moment se z těla vznesla průhledná podobizna muže ležícího na zemi, byl vystrašený. Ostatně jako každý, když přijde jeho chvíle. "Neboj se, pomůžu Ti." Promluvila na něj Smrt, jejíž hlas byl chladný jak to nejmrazivější ráno, ale přitom vlídný, jako hlas stařenky. Christopher polkl a rozhlédl se na všechny světové strany. Nic nechápal. Ani nemohl, nebylo mu to souzeno. Teď už měl před sebou jen jeden úkol. "Musíme jít." Promluvila znovu Smrt. Christopher tentokráte kývl a natáhl k ní ruku, doufajíc, že téhle noční můře uteče. Smrt ho chňapla za ruku, ale to už před nimi stály docela obyčejné dveře. Otevřela je. Objevil se stříbrný vír, překročili práh a byli v něm. Dveře se s bouchnutím zavřely a zmizely. Na zemi zůstalo jen mrtvé tělo muže, jehož duše odešla na věčnost.

Before I die #2

6. května 2014 v 20:42 | DelusH |  Before I die

Mám tu další Before I die ... takový můj sen, o kterém doma asi málo ví. Ale můj přítel ví, že bych tam moc chtěla. Ač já se osobně šíleně bojím sednout do letadla, no možná bych kvůli svému snu, udělala i výjimku, kdoví :) Ani nevím, co mě tam tak táhne ... já prostě miluju tu jejich kulturu ... co se týče tance ... samba, flamenco, památky .... býčí zápasy *smích* .... ale musela bych sedět někde hooodně vysoko :D ...., a třeba i ta delfíní show by byla v nějakém mořském světě třeba :D ... Ochutnat nějaké pravé španělské jídlo, vidět jejich velkolepý karneval :) Nějaké romantické posezení při svíčkách s milovaným :)

Before I die #1

5. května 2014 v 21:01 | DelusH |  Before I die
Tak jsem přemýšlela, co bych mohla přidávat ... s Challenge musím ještě chvíli počkat, aneb chce to nápad :D Spousta mých Affs má na blogu Before I Die, tak jsem si řekla, že to taky zkusím.
Jdeme na to :)


Já vidím delfíny, jako naprosto úžasné bytosti :) Ač jsem žádného neviděla naživo. Což je jeden z mých snů, chtěla bych si je pohladit, dát jim takovou tu pusu, jako slečna na obrázku (ovšem mně by stačila nad hladinou :D) a plavat s nimi, to by bylo něco! Prostě zážitek na celý život! :)

Skromnější varianta, aspoň vidět naživo delfíní show :D

DelusH Diary 4. 5. 2014

4. května 2014 v 18:59 | DelusH |  My Diary - DelusH:)
Achoooj :)
Tak se hlásím po delší odmlce, pardon. Ale nebyl čas. V pátek jsem byla poprvé oficiálně v práci, bylo to fajn, ale bylo to dlouho :) No, je to o zvyku. To se podá ;-)
Z práce jsem byla s mámou nakoupit a pak jsem se doma jen vytočila, sbalila si věci a jela jsem k přítelovi. Byli jsme zvaní na grilovačku. No, dokážu si představit i lepší zábavu večera. Ale co už:) Včera jsme byli zalezlí doma, však byla taky meeega zima :D Pak jsme jen vyrazili do cukrárny a nakoupit. Večer přítel kuchtil ... musím ho pochválit :) Vyvedlo se mu to :)
Pak jsme se už jen koukali na telku a měli takový pohodový večer :)

Před půl 6 jsem dojela domů. V rychlosti umýt vlásky, pojíst, nachystat se a zítra v 6 zase vstávat do práce :)
Tak se mějte, přes týden přidám první kapču nové povídky :)
Vaše DelusH

POTM - Květen 2014 (Vítěz)

1. května 2014 v 20:16 | DelusH |  POTM
Máme tu Květen lásky čas :) A s ním přichází i výměna fotky měsíce za tu aktulání :) Hlasovali jste takto ↓


Vyhrává fotečka č. 4 s Willem & Elizabeth:)