Červen 2014

Hrej Hráčem

30. června 2014 v 20:50 | DelusH |  Books
Originální název: The Love Game
Český název: Hrej hráčem
Série: The Game
Díl: 1
Žánr: Literatura světová - Romány
Autorka: Emma Hart
Vydalo nakladatelství Galatea v roce 2013
Počet stran: 248
Stručný obsah knihy:
Děj se odehrává na vysoké škole v Kalifornii. Kde na dívčí koleji v jednom z pokojů bydlí Maddie a její kamarádky. Maddie se rozhodla začít odznovu, jenže má dojem, že Braden, namyšlený frajírek, který se otočí za každou sukní, a každou holku si vždy podmaní jen na to jedno, jí strašně připomíná jejího vlastního bratra, kterého tolik nenávidí. Společně s kamarádkami vymyslí lest - Hru, hrej hráčem ... s cílem dosáhnout, toho, aby se do Maddie Braden zamiloval a ona ho pak mohla odkoupnout, stejně jak to dělává on. Jenže na klučící koleji zatím kuje pikle Braden se svými přáteli. Jeho cíl je jasný, dostat krásnou, sexy a nedobytnou Maddie do postele a
pořádně si s ní užít. Maddie a Braden rozhrávají hru, ve které mají svá vlastní pravdila, jak toho druhého obelstít. Jenže, co když jim nečekaně sám život změní pravidla a tahle dvojitá hra se stane něčím dočista jiným?

Moje hodnocení:
Knížku jsem si půjčila na doporučení od kamarádky. A musím říct, že mě opravdu chytla za srdce. Zdánlivě docela obyčejný příběh, který Vás vtáhne do děje. Pohodové čtení okořeněné romantikou. Moc se mi líbilo, že byla psaná z pohledu jak Maddie, tak i Bradena - hezky to osvěžilo děj. Ač by někdo mohl říct, že děj byl předvídatelný, mně osobně se to líbilo. Dost na to, že mi ke konci tekly slzy. Dlouho jsem nic takového odlehčeného a přec suprového nečetla. Už se moc těším na další díl, který mám taktéž zarezervovaný v knihovně:)

Hodnocení: 5/5

Úryvek z knihy:
"Bradene, vždyť vůbec nevidíš, kam jedeme!"
"Však to je tvoje práce!"
"Bože." Snažím se sledovat cestu přes rameno, ale nic nevidím. Je příliš vysoký. "Nic přes tebe nevidím!"
"Tak mi budeš muset věřit," odpoví a než stačím protestovat, tak mě vášnivě políbí. Zalapám po dechu a pořádně se k němu přitisknu. Trošku zpomalíme. Veškerou pozornost teď věnuju jeho jazyku, který se snaží dostat mezi mé rty. Rukou zajedu do jeho vlasů a naše jazyky se střetávají. A zase ten pocit, kdy mi horko zalije celé tělo. Na okamžik zapomenu na celou hru, a že celý náš vztah je vlastně jen předstíraný. No a taky zapomenu, že jedeme na bruslích.
"Sakra," zanadává Braden, zatímco nekontrolovatelně padáme do trávy.
"Říkala jsem ti, že nemáš tušení, kam vůbec jedeme," procedím v záchvatu smíchu a snažím se setřást trávu, kterou mám po celém těle.
"Hej!" převalí se ke mně a opírá se o loket. "Věděl jsem úplně přesně, kam jedeme, dokud jsi mě nezačala rozptylovat."
(Kapitola 19, str. 94)

Retro TAG

29. června 2014 v 19:10 | DelusH |  Challenge - DelusH

Ahoooj, u P. jsem objevila Retro Tag, jelikož se mi docela zalíbil, řekla jsem si, že ho taky vyzkouším :)Tak jdeme na to :)

1.) Oblíbený večerníček/pohádka
Co si pamatuju ze svého dětství, tak jsem měla velice ráda zelené mužíčka ala Rákosníčka, či třeba dva bílé mužíčky s čepičkami na hlavách, kterak sadili semínko, a zpívali mu, aby z něj vyrostla fialka - no jo mám na mysli přece Křemílka a Vochomůrku. Měla bych taky vzpomenout Makovou panenku a motýla Emanuela :) Nebo třeba medvídka Pú.

2.) Oblíbený interpret/skupina/hudba
Když jsem byla opravdu ještě dítě, frčela u mě Dáda a Šmoulíci. Pak jsem přešla na dvojici Svěrák a Uhlíř, ještě teď si pamatuju, jak jsme s kámoškama zpívaly některé písničky podle zpěvníku, na
kazetě:D Později to byla Lucka Vondráčková a skupina Holki.

3.) Oblíbená sladkost
Hmm, jako dítě? Nejradši jsem měla asi takové malé čokoládky od Milky, něco jako Kinder, tuším, že se dělá ještě i teď. Je na nich kravička a každá ta čokoládka je balená zvlášť. To byl vždy svátek, když k nám přijela babi ze Slovenska a dovezla toto. A pak jsem ještě s holkama chodili do mini obchůdku, co nás tehdy býval na takové srdíčkové lízátka, které stály snad 5 Kč. Ty, byly luxusní :)

4.) Oblíbená dětská hra
Klouboučku Hop! To jsem měla ráda:) A pak jsem měla velkou Knihu her, která se mnou jezdila naprosto všude.

5.) Oblíbené jídlo
Fuuuha, to je otázka. Na to si nepamatuju, asi něco sladkého palačinky :)

Babovřesky 2

26. června 2014 v 20:37 | DelusH |  Recenze filmů
Název: Babovřesky 2
Typ: Komedie
Země a rok výroby: Česko 2014
Doba: 110 min
Režie: Zdeněk Troška

Obsah:
Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou. Příběh začíná tam, kde první díl skončil: drbna Horáčková vybíhá z domu naproti mladým hokejistům, kteří přijeli navštívit svého dobrého kamaráda a spoluhráče na nedalekou chalupu, aby tu aspoň pár dní trénovali i odpočívali. Horáčkovou okamžitě napadne pozvat svou vnučku, šikovně ji narafičit sportovcům do cesty - třeba se jí nějaký všimne a holka udělá terno. Nevydrží a pochlubí se svým nápadem ostatním babkám. Zápletka se dále točí okolo pomsty Horáčkové starostovi Stehlíkovi, kvůli kterému musela opustit místo tajemnice na místním úřadě..... do vesnice přichází kontrolor z "kraje" a netuší, co tu na něj čeká, co všechno bude muset řešit a právě díky tomu se odehrává spousta humorných situací... A nad tím vší bdí mladý farář s trochu netradičním a dvojsmyslným jménem...(text převazt z csfd.cz)

Můj názor:
Musím říct, že tenhle druhý díl se mi líbil mnohem víc než ten první. Což se nestává často, aspoň v mém případě. Docela dost jsem se u filmu zasmála. Jasně, na Slunce seno, ten film prostě nemá ... ale rozhodně to stálo za to. Nejlepší byla ta babka na trampolíně, chudina :D. Ale do kina bych na něj už asi nešla, spíš na takové to domácí podívání :)

Moje hodnocení: 4/5

Trailer:

Ve znamení růže || 4. kapitola

23. června 2014 v 21:27 | DelusH |  Ve znamení růže
4. kapitola

Sedí u sebe doma. Dneska se nechce moc ukazovat na veřejnosti. V noci byla na koberečku a nedopadlo to pro ni příliš dobře. Black přímo zuřil. Black je ten nejvyšší, který na tohle smrtelné odcházení duší dohlíží. A navíc je to i její otec. Tracy vyrůstala se svou matkou a otčímem. Věděla, že měla otce, ale matka ji řekla, že je mrtvý. Avšak v den jejich 16tých narozenin k ní přišel, představil se jí jako Black - pán noci. A taky její otec. Tehdy se Tracy vylekala a nevěděla co si o tom myslet. Navíc se dosti pohádala s mámou, snažila se najít útěchu u svého tehdejšího přítele Marka, se kterým chodila už rok. Jenže ho načapala v posteli s jinou. V ten okamžik byl konec. Pamatuje si to jako dnes, když se její srdce roztříštilo na milion kousků, tehdy se před ní objevil znovu Black a ukázal ji, co je jejím osudem. Je to paradox, ale tehdy tu pro ni byl. Jenže jak postupem času zjistila, že ji chtěl dostat na svou stranu, protože ona je jeho krev, jeho potomek. Který by měl převzat dědictví. Jenže položme si otázku, stála o to Tracy vůbec? Možná chtěla mít docela obyčejný život, jako tehdy ještě všechny teenagerky, kdyby tehdy nevzala jeho nabídku, nebyla by dneska tam, kde je.

Before I die #6

22. června 2014 v 20:43 | DelusH |  Before I die

Moc se mi líbilo, když jsme tuhle sobotu kuchtili s přítelem v kuchyni ... ono je to celkem fajn zábava ve dvou :) A pak Vám to i víc chutná, protože víte, že jste se na tom podíleli oba dva :) Neříkám, že se mi nelíbí, když mi přítel sám ukuchtí, jo to on umí :) Ale prostě takhle ve dvou mě to víc baví: ) Tak bych si přála, aby jsme tancovali spolu po té kuchyni i v blízké budoucnosti a pak ještě dál a dál :)

DelusH Diary 19. 6. 2014

19. června 2014 v 21:51 | DelusH |  My Diary - DelusH:)
Ahoj, ahoj .... opět je tu čtvrtek ani jsem se nenadála .... a zítra pátek hurá! Nemůžu říct, že by mě to v práci nebavilo, je to super. Chodím tam ráda, ale na pátek a víkend už se těším. Dneska jsem měla autoškolu a zítra mám taky. V neděli jdu na teorii, na které jsem ještě nebyla, ač mám za sebou již 13 jízd, tedy přesně polovinu.

Jo, včera mi máma barvila vlásky, už jsem to měla strašné. Tahle barva od Garnier je fakt dokonalá - Rubín. Taková tmavší s krásným leskem do červena, miluju to!

Zítra jedu k přítelovi, tak je možné, že se sem už nedostanu.
Tak si užijte víkend, snad bude pěkné počasí.
Vaše DelusH

Ledové království

16. června 2014 v 20:09 | DelusH |  Recenze filmů
Název: Ledové království
Originální název: Frozen
Typ: Animovaný // Muzikál // Fantasy // Dobrodružný // Komedie // Rodinný
Země a rok výroby: USA 2013
Doba: 102 min
Režie: Chuck Buck, Jennifer Lee

Obsah:
Království Arendelle otvírá brány, aby mohla být korunována princezna Elsa na královnu říše. Avšak Elsa skrývá před celým světem, i před svou mladší sestrou kouzelné schopnosti ... čeho se dotkne to promění v led a sníh. Kdysi však svá kouzla neudržela na uzdě a od té doby se skrývá ve strachu, že zase někomu ublíží a lidé ji odsoudí. V den své korunovace Elsa promění Arendelle v ledové království. Elsa ve strachu uteče a Anna, která je nebojácná a věčně optimistická se ji vydává hledat. Ačkoliv právě vládne léto, Elsa uvalila na svůj kraj tu nejkrutější zimu. Anna potkává na své cestě Kristoffa, hledače ledu, který díky kruté zimě, přišel o práci. Má sebou i svého přítele soba Svena, který ho doprovází. Na své cestě za Elsou potkávají ještě živého sněhuláka Olafa, který si moc přeje zažít léto. Když se konečně sestry setkají tváři v tvář, Elsa se neudrží a nešťastně zasáhne Annu ledem. Jediná možnost, jak by se mohla Anna zachránit a nepromněnila se v led, je čin z pravé lásky. Jenže, vše hraje proti nim, zima, lest a hlavně čas.

Moje hodnocení:
Jo a jo! Perfektní pohádka od Disney! U které se rozhodně zasmějete. Líbil se mi sob, z jeho padnutí na zadek, se směju ještě teď, aneb takový ten domácí mazlíček. Hledač ledu coby Kristoff s ním začala mít pohádka na šťávě ... nebojácná Anna, která se nechá strhnout chvilkovým zalíbením, ale později je jasné, že miluje někoho jiného. Sněhulák Olaf, hehéé, ten dává celému filmu dostatečnou šťávu, společně s krásnými písničkami. Příběh byl hezký, co by to bylo za pohádku bez špetky kouzel. Jednoduše řečeno, byla to úžasná pohádka. A ten, kdo si na animáky potrpí, rozhodně neprohloupí. ;-)

Moje hodnocení: 5/5
Trailer:

DelusH Diary 15. 6. 2014

15. června 2014 v 20:45 | DelusH |  My Diary - DelusH:)

Achoooj, já vím ... je to doba co, jsem se ozvala naposledy. Za což se omlouvám, ale to víte ... ve středu jsem byla s kámoškama po práci si sednout a pokecat a pak už se mi nic nechtělo. Ve čvrtek jsem měla autoškolu a pak v divadle. Byli jsme na operetní komedii s názvem Utíkej Nituško! ... a fakt luxus, perfektní odreagování .... no a v pátek jsme měli ten firemní večírek ... začínali jsme ve 12 hodin dopoledne, byly jsme na výstavě a pak na kafi ... a pak hurá do přístavu, kde jsme měli trošku problém s objednaným občerstvením, fakt domluva toto :( ... no, plavba na lodičce byla celkem fajn, dokonce se to ani nehoupalo ... a zážitek z plavební komory :D oooch :D:D:D Večer jsme ještě seděli v přístavu, na večeři ... hrála tam country kapela ... dobré to bylo, akorát celkem zima ... kolem půl 10 pro mě přijel přítel, jeli jsme k nám, kde jsem si vzala věci a jeli jsme k němu domů ... včera měl přítelův táta 50, tak jsme pomáhali s přípravou a pak s úklidem ... večer jsme byli na grilovačce a dneska na pouti ... jojo, byla cukrová jahodová vata :) Super víkend to byl :)

Už aby byl zase další :) Jooo, ve čtvrtek jsem si konečně koupila kabelku. O polední pauze jsem vletěla do obchodu a no, byla moje :D Heeeh :D Konečně se mi nějaká pořádně líbila :) Normálně modrá, taková v riflová s kamínkama a pořádně velká a má i takové to velké ucho přes rameno :) No, a ani nebyla moc drahá :)

A co, vy jaký jste měli víkend? :)
DelusH

Ve znamení růže || 3. kapitola

10. června 2014 v 21:38 | DelusH |  Ve znamení růže
3. kapitola

Je temná noc, něco kolem druhé v noci, jen měsíc, který je dneska v úplňku osvětluje postranní uličku. Kde se momentálně bijí dva muži. Jeden je svalnatý, černovlasý a zrovna uštědřuje tomu druhému rány pěstí do obličeje, až mu začne téct červená. Ten druhý, vypadá spíš ještě na dítě, na sobě má mikinu s kapucí a snaží se bránit, ale moc mu to nejde. "Já jsem nechtěl!" Křičí ten kluk. "Kdybys nechtěl, tak do toho auta nesedneš! Ty zpropadenej, malej hajzle! Zabil jsi mi ženu!" Vyjede na něj a najednou ve svém počínání ustane, protože ucítí prapodivný pocit, tak nějak ho zamrazí. Najednou se kousek dál od nich objeví postava zahalená v černé kápi. Oči ji zažehnou, kapuci si nesundává, v ruce se ji objeví pergamen … stále je tam napsané to jméno … Keith Wood, musela sem, ale tohohle setkání by se raději vyhnula. Marně, listina nikdy nelže. Jehož jméno, je na listě, ten půjde na druhý břeh.

Letní lay je tu!

9. června 2014 v 21:38 | DelusH |  Newsky
Ahoooj, tak konečně nadešel ten čas, kdy jsem si udělala čas a zasedla k Photoshopu, ve snaze zrobit lay :) Už jen ve zkratce, chtěla jsem něco letního, aby tu mohl být případně přes léto, protože na tvoření layu teď nemám moc času. Ta želva se mi šíleně líbila, a pak mě napadlo to s tou perlou :)

No, tak co na něj říkáte vy? Jsem na Vás zvědavá ...

DelusH :)

Past Layout 4.9

9. června 2014 v 21:05 | DelusH |  Past Layouts
Pořadí: 4.9
Název: Svět Tryllů
Barvičky: fialková, světle modrá, oranžová
Od: 16. 4. 2014
Do: 9. 6. 2014
Autor: DelusH (by me)
Moje hodnocení: 92 %


Zlodějka knih

8. června 2014 v 21:27 | DelusH |  Recenze filmů
Název: Zlodějka Knih
Originální název: The Book Thief
Typ: Drama // Válečný
Země a rok výroby: USA, Německo 2013
Doba: 131 min
Režie: Brian Percival

Obsah:
Síla slov a fantazie je ukrytá v knihách. Ale jen pro toho, kdo je umí a chce přečíst. Film Zlodějka knih vypráví příběh Liesel (Sophie Nélisse), která se během druhé světové války dostane do pěstounské rodiny Hanse Hubermanna (Geoffrey Rush) a jeho ženy Rosy (Emily Watsonová), aby zde začala nový život. Liesel se snaží zapadnout - doma i ve škole, kde si z ní spolužáci utahují, protože neumí pořádně číst. Liesel je odhodlaná situaci změnit s jednostrannou posedlostí rodícího se učence. A získá k tomu pomoc svého dobrosrdečného nového tatínka. Hans se s Liesel učí dny i noci, během nichž se Liesel snaží podrobně prostudovat svoji první knihu, Hrobníkovu příručku, kterou si tajně "odnesla" z pohřbu svého bratra. Liesel se také spřátelí s jejich novým hostem, židovským uprchlíkem Maxem (Ben Schnetzer), kterého před nacisty skrývají ve sklepě. A právě Max je dalším, kdo ji povzbuzuje ve čtení a v touze po vzdělání. Postupně se mění i její přátelství s mladým sousedem Rudym (Nico Liersch), který Liesel sice škádlí, ale přitom se do ní zamiluje. Dobu plnou utrpení a strádání pak všichni společně překonávají pomocí knih, které nejen pro sebe Liesel krade v knihovně místního starosty. A postupně se naučí vážit si nejen síly slov, ale i moci nad nimi. (Text převzat z www.csfd.cz)

Můj názor:
Původně jsem chtěla na tento film jít do kina, ale nějak jsem se k tomu nedostala. Včera jsme si ho pustili s přítelem. Musím říct, že mě opravdu chytl za srdce. Když si uvědomíte, co to muselo pro tak malou holčičku být, když se ji maminka zřekla, aby se zachránila a ona teď měla říkat nějaké úplně cizí paní "maminko" ... ty poměry, které vládly v letech 1938 až 1945 .... líbilo se mi to, jak Liesel objevovala jednnotlivé slova, to jak se naučila číst ... to jak si našla přítele "Maxe", jak na něho nezanevřela ... i to jak se po letech potkali .... byl to šíleně smutný, přec krásný film ...ke konci jsem brečela, jak malá. To, je tak, když se začnete dívat a prožívate s hlavní hrdinkou všechno dobré a zlé, ztotožníte se z ní, a jako by se to dělo Vám. Film se mi líbil a stojí za shlédnutí.

Moje hodnocení: 5/5

Trailer:


Zase o rok starší :)

7. června 2014 v 17:24 | DelusH |  My Diary - DelusH:)
Achoooj :) Tak už je tomu zase rok, co jsem na tomto světě déle :) Aby jste byly v obraze, tak dneska 7. června jsem se před 24 lety narodila :) Fuuuha, toto letí :D Mám dojem, že tuhle větu opakuju rok co, rok :) Dneska mi volala máma, aby mi popřála a vzpomínala na doby, kdy jsem na základce v tuto dobu vždy byla na školním výletě .... jo, to byly časy :) Za ten rok, co uběhl jsem se dost změnila, změnila se spousta věcí ... řekla bych, že jsem více zodpovědnější než před rokem, studuju dále VŠ s cílem získat MBA. Začala jsem pracovat, a práce mě opravdu baví, ještě na SŠ bych neřekla, že mě účetnictví bude tak naplňovat :)

A teď k dárečkům :) Musím se Vám pochválit, v týdnu jsem byla s kámoškama na kafi, dostala jsem krásný hrneček s motivem Blížencům :), černé tričko vepředu s kamínky a vzadu s krajkou, naušnice upa krásné dlouhé a růžové víno ... šíleně mě překvapily a potěšily v jednom :) Od našich dostanu onen řidičák, až ho udělám :) Vybrala jsem si šatky takové modro-růžové ...no prostě byste je museli vidět, tála jsem už v obchodě, a to už je něco říct, mně aby se něco takhle líbilo :) Heeeh :) Opět naušnice, přítel pravil, že vypadají jak baňky :D, Voňavku - Beyonce Heat :) Nádherně vonííí!:D už mám jednu takovou fialovou, ale tahle červená je wooow!:D Jo a plážovou tašku od bráchy, nádherně velkou :) Ta se bude hodit :)

Včera jsem nesla do práce krabici se zákuskama a chlebíčkama :) Holky mi dokonce v práci zazpívaly :) No, upa mě dostaly :) A šéfová má tento víkend narozky taky .... tooož jsme ji přáli v práci taky ... a úplně mě dostala, když mi popřála naoplátku taky a podarovala se slovy: Něco na večer ... víno :D

Nooo a naposledy, přítel mi včera přinesl nádhernou kytici růží ... Pak sem hodím fotku :) Moje oblíbené belgické pralinky a dneska jsem si vybrala další šaaaaty :) A opět z nich taju :) Budu mít včem chodit do práce :) Jééééj :)

A jooo, ještě jsem byla přes týden v divadle, to byl zase do dárek od babi, mně a mámě :) Byly jsme na Divadelním představením - Donaha!:D Viděla jsem to, před lety a tentokráte to ve mě zanechalo, ještě silnější zážitek!:) Luxus!

No, toť asi vše :) Už jsem se moc rozkecala :) Paaaardon :)
DelusH

POTM - Červenec 2014 (Hlasování)

5. června 2014 v 20:33 | DelusH |  POTM

Tentokráte stíhám!:D Chtěla jsem něco letního .... napadlo mě moře, poté mořské panny ... až jsem se nakonec dostala k seriálu H2O stačí přidat vodu, aneb opětovně k Phoebe Tonkin :D:D:D

Tak vyberte tu nej!POTM - Červen 2014 (Vítěz)

5. června 2014 v 18:31 | DelusH |  POTM

Vítěz rychlostního červnového POTM :) se stává!

Fotka č. 1 :)

DelusH Diary 1. 6. 2014

1. června 2014 v 20:09 | DelusH |  My Diary - DelusH:)

Achoooj :)

Po velice náročném víkendu se opět ozývám ....:) V pátek jsem byla v práci, která utíkala opravdu velmi pomalu, poté jsem měla autoškolu. A pak jsem se doma jen otočila a přijel přítel, jeli jsme k němu. A večer na discotéku, dojeli jsme ráno v 5 hodin. A v 9 už jsem vstávala do školy, takže asi chápete, že to byl opravdu výkon.

Ze začátku jsem si říkala, že tam snad usnu, ale pak začala profesorka přeblikávat prezentaci a vkládala do toho celkem zajímavé příklady z praxe, tak to bylo super. Měli jsme přednášku o korupci, a pak o psychologii jedince a týmu. Odpoledne jsme s přítelem dospávali náš spánkový deficit. A večer jsme se vydali na 1. zábavu v tomto roce :) Artemis :) Bylo to super, jen jsem byla už mírně řečeno unavená a taky zmrzlá, takže to jistil grog :) Aneb víkend byl super, dneska jsme se byli projít a na zrmzce :) A zítra zase do práce ... snad budu mít co na práci .... a jo, říkala jsem Vám, že jsem dostala další úkol, a to naplánovat náš firemní letní večírek? Hmm, no jako my jsme fakt firma, ve které se pořád něco děje, což je fajn. Jen se trošku obávám, toho večírku na lodi :D Ehm, bude mi blběěěě :D:D:D:D

Tak se mějte ...
DelusH