Červenec 2014

1. Kapitola - Dobro a zlo

30. července 2014 v 21:03 | DelusH |  Tématický příběh

1. Kapitola - DOBRO A ZLO
"Nyní si povíme něco o Thomasu Morovi, anglickému humanistovi 16. století.." S tím se otočí a sebere černou fixu a napíše jeho jméno na bílou tabuli. "Tak a kdo se na dnešek připravoval a poví mi, jaké bylo jeho nejvýznamnějšího dílo?" Otočí se zpátky, střetneme se pohledem, dívám se na jeho nádherně čokoládové oči. Pousměju se a mimoděk si podepřu bradu o dlaň. Koukám na něj jako na svatý obrázek. "Stevensová!" Z jeho úst se vyloudí mé jméno a já zamrkám očima, polknu, abych se probrala a snažím si urovnat v hlavě, na co se to vlastně ptal. Skousnu si ret, bohužel nevím, byla jsem tak zaměstnána jeho sexy zadkem, když cosi psal na tabuli, že jsem zapomněla málem i dýchat. "Ehm, já … já nevím, pane profesore." Při těchto slovech bych si nejradši tak nafackovala, ale co už. Hůř snad být už nemůže. Nebo jo? Jen nade mnou zavrtí hlavou. A na jeho otázku mu odpoví moje spolužačka, myslím, že stejně dychtivá po jeho pozadí jako já. Ale očividně nadrcená látku dopředu. "Utopie." Profesor pokývá hlavou. "Správně. A kdo mi řekne, co to vlastně utopie je?" Opět se rozhlédne po třídě. Nemám ani kousek slušnosti, abych se dívala radši jinam, zase ho sleduju, vlastně ho doslova svlékám pohledem. Bože, já jsem tak zkažená. "Stevensová?" Do háje! Už zase. Zní mi v hlavě, on mi to snad dneska dělá naschvál! Zanadávám si v duchu, ale ve skutečnosti jen pokrčím rameny a pak ze sebe vykoktám věc, která mě první napadne. "Něco jako dokonalý svět?" On si založí ruce na prsou a změří si mě pohledem a pak znovu promluví. "Jde o to, co si vy představujete pod pojmem "dokonalý", Stevensová?" Otáže se mě, a já polknu. V ten okamžik mi hlavou bleskne jedna myšlenka z mých dokonalých snů, kdy mně jeho paže objímají, a jeho rty laskají ty mé. Opět mě z myšlenek vytrhne jeho hlas. "Už toho mám dost. Po vyučování v kabinetě." Do háje, mýlila jsem se, hůř být může! Zbytek hodiny proběhne celkem v poklidu, aneb nejprve nám dá výklad a pak si předčítáme nahlas jeho dílo.

Tématický příběh - Prolog

28. července 2014 v 19:52 | DelusH |  Tématický příběh

Rozhodla jsem začít opět psát ... jenže jsem nemohla nějak najít inspiraci, a pak mě něco napadlo. Každý jistě znáte týdenní témata, na které jsem i já psávala články ba dokonce jednorázové povídky. Osobně mám ráda, když není tak úplně jasné, co se uděje, nemám ráda věci nalajnované dopředu. A tak jsem si řekla, že prostě svůj nápad zrealizuju.

Tudíž, svůj nápad jsem nazvala Tématickým příběhem, kdy vždy jednou do týdne napíšu kapitolu na dané téma blogu. Příběh bude na sebe navazovat, o což to bude zajímavější a komplikovanější. A aby to nebylo tak jednoduché, rozhodla jsem se, že vydržím celkem 8 týdnů ... tedy povídka bude mít celkem 8 kapitol. Jsem na sebe celkem zvědavá a taky se vlastně těším. Tak mi držte palce, ať svůj závazek splním! A také doufám, že se Vám bude moje tvoření líbit.

Až bude povídka hotová, tak ji přeřadím do rubriky Stories.

ZAČÁTEK PSANÍ: Červenec 2014
PŘEDPOKLÁDANÝ KONEC PSANÍ: ZÁŘÍ 2014

PERIODA PŘIDÁVÁNÍ: 1x do týdně
KAPITOLY
1. kapitola - DOBRO A ZLO
2. kapitola - KOUZELNÁ ZEMĚ
3. kapitola -
4. kapitola -
5. kapitola -
6. kapitola -
7. kapitola -
8. kapitola -
EPILOG


POTM - Srpen 2014 (Hlasování)

23. července 2014 v 20:50 | DelusH |  POTM

Ahoooj, tak jsem to nakonec vyřešila ... řekla jsem si, že Selenou a mazlíčkama nic nepokazím :) Tudíž vybírejte z těchto 4 foteček, upřímně sama nevím, kterou bych zvolila, tak je to na vás ;-)DelusH Diary 22.7.2014

22. července 2014 v 20:23 | DelusH |  My Diary - DelusH:)

Ahooj, Ahoj ...:)

Co je nového? A proč stále nic nepřibývá?
Chtěla bych, vážně chtěla, co víc já chci! Ale nějak nemůžu nahnat nápady či uspořádat své myšlenky v hlavě a něco vyplodit. Zatracená práce. Tak moc bych chtěla psát, dopsat povídku,
a začat tvořit, chci zase začít blogovat ostošest. Achjo, chtěla bych začat psát nějaké jednorázové povídky, ale asi bych potřebovala nahodit návnadu, jestli chápete. Máte někdo nějaký návrh ... nějaké téma, na které byste tu chtěla najít povídku? Prosím poraďte.

A pak taky je pomalu konec měsíce a já pořád ještě nevyhlásila POTM, protože, jak je léto tak ani nic nesleduju, tudíž nemám přehled - takže koho nebo co byste tu chtěli?

Moc, díky za rady ... :)
DelusH

Jooo!

18. července 2014 v 22:04 | DelusH |  My Diary - DelusH:)

Myslím, že animace hovoří opravdu za vše! Mááám to! Testy jsem zvládla, jsem ráda, že jsem si je všechny proběhla, protože jsem měla zádrhel jen asi u dvou otázek a prostě super! S výsledkem více než spokojenost :) Co se týče jízd, tak to jsem jela druhá ... a lidi, jako tak jsem se bála, blbě mi bylo .... ale jela jsem! Sice pan inspektor pravil, že i slimák by jel rychleji než já, ale jako zase tak pomalu jsem nejela ... fakt, ne ... ale mám to! Jsem neskutečně šťastná, moc děkuju všem, kdo mi drželi palečky ... už jsem se byla i vyfotit a v pondělí skočím na ispektorát a budu čekat na řidičák :) Panejo, já to fakt dala :D Pořád tomu nevěřím! Hehééé :)
(zdroj animace: tumblr.com)

DelusH Diary 16. 7. 2014

16. července 2014 v 21:21 | DelusH |  My Diary - DelusH:)
Ahoooj, uběhl týden řekla bych, že jako voda .... a za dva dny mě čeká autoškola. Ouu!

Musím říct, že otázky do autoškoly zvládám, a hlavní zásluhu na tom má přítel, který se mnou seděl o víkendu nad předpisama ... moooc děkuju:-* Doufám, že to v pátek nezvořu z těch nervů :)
Všichni mě tady uklidňují, že ta jízda uběhne jako voda ... ale nwm, no :D Bojím se parkování, a to mě i instruktorka ubezpečovala, že ještě nikdy nikdo na parkování nevyletěl ...že si to vždy můžu zpravit, tak snad :) Booože, no bojím se no, co bych zapírala!

Dneska jsem byla s mámou ve městě po práci, jediný den, kdy v tento týden nemám autoškolu... tak jsem pochodily po obchodech ... chtěla jsem si udělat radost ... normálně jsem jich prošly a furt se nám nic nelíbilo, až úplně v posledním ... jsem si pořídila hned tři kousky ... dvě trička ... jedno takové na normální nošení ... z toho jsem upa nadšená a pak takovou halenku no, ono je to spíš tričko ... ale tak do práce vepředu je z kamínků udělaná hlava levharta :) A ještě jsem si pořídila mikču :) Já vím v tomhle horku si kupovat mikču, ale nadruhou stranu, já jsem spíš na svetříky, ale mikina je někdy potřeba :)

No, pak jsem s mámou zapluly do kavárny, kde jsme si daly dortík ... ledový mátový čaj s citronem, byl fakt luxusní! Plus kafíčko samozřejmě :) Dnešek byl fajn, snad mi ten elán vydrží až do té zkoušky ... tak mi držte v pátek ráno palce;-) A já se pak ozvu, jak jsem dopadla :) Mějtze se hezky

DelusH

DelusH Diary → 10.7.2014

10. července 2014 v 20:58 | DelusH |  My Diary - DelusH:)

Ahooooj, ahoooj :) Já Vím, jsem děsná, neobíhám ... ani nepřidávám, ale mám proto své důvody. Možná si někteří z Vás všimli, že ve volitelném boxu těsně pod záhlavím se objevila animace s autíčkem a pod tím text. Kdo se nedočetl, tak to oznamuju zde. Příští pátek dělám zkoušku z autoškoly, takže teď můj běžný den vypadá tak, že ráno vstanu, valím do práce, buď na kole nebo busem, záleží na počasí :) Dojedu z práce, případně mám ještě jízdy, to jsem včera dojela až o půl 7 ... dneska sice po 16 hodině, ale nebylo mi dobře, takže jsem si dala čaj a chvilku si dala voraz ... pak něco pomoct do kuchyně ... umýt nádobí, večer zasednu k testovým otázkám do autoškoly a pak padnu do postele, stihnu ještě shlédnout starou ordinaci a hurá do říše snů ...no, ale musím říct, že už mi jich zbývá jen 290 si projít napoprvé ... což je docela dobrý číslo .... pak si je budu procházet znovu, a přítel mi slíbil, že mi v sobotu vysvětlí co mi není jasné, za což jsem mu neskutečně vděčná.

Jediné na co se těším je zítřek, konečně pátek! Tento týden jsem zjistila, jak tu práci, miluju! Jak jsem tam strašně moc šťastná, jak máme fajn kolektiv a tak ... ale i tak těším se na pátek, na svého miláčka a především na to, že si trošku odpočinu ... u nás je Slovácké léto ... na náměstí je písek a hrajou se tam beachové sporty plus večer tam vždy někdo hraje ..... zítra právě jdeme na Divokého Billa, ne že bych ho nějak zbožňovala nebo tak, ale má fajn písničky a přítelovi se líbí ... začínám zjišťovat, že asi stárnu ... čím dál víc se mi líbí písničky tohoto ražení ... jakože zábavové :D:D Ale tak co na tom :)

Tak na mě hlavně myslete toho 18. já asi budu mít nervy na dranc, nevím z čeho víc, jestli z teorie nebo z jízdy ... už teď mám šílené sny, a to je týden před ... hlavně, že mi nad postelí visí lapač snů jako :D Ach jo :D

Tak já se jdu natáhnout, mějte se hezky a přeju dobrou noc
DelusH

Photo of 2013 Finále!!!

8. července 2014 v 19:55 | DelusH |  POTM

Minulá anketka dopadla následovně ↓


Tudíž do velkého finále se probojovaly tři fotečky s nejvyšším počtem hlasů!POTM - Červenec 2014 (Vítěz)

3. července 2014 v 20:36 | DelusH |  POTM

Achoooj, dneska je 3. července, aneb nejvyšší čas na vyhlášení POTM :) Tentokráte jste volili celkem jasně :) No, koukněte sami na anketku, dole ↓


Vítěznou fotkou měsíce července se stává - fotka č. 4 ↓DelusH Diary 2.7.2014

2. července 2014 v 21:05 | DelusH |  My Diary - DelusH:)

Achoooj :)

Po delší době, přicházím zase s deníčkem :) Co se událo nového? :) Hmmm užíváš si svou první výplatu :) Aneb dělám si drobné radosti sem tam :) Nové balerýnky, kalhoty .... dneska mi přišly naušnice, které jsem si objednala z FLER, fakt tu stránku doporučuju vybrala jsem si 4 od jedné slečny, stály mě i s poštovným 180 Kč a ještě mi přišly i jedny navíc :) A každé jsou naprostý unikát! Ani nevím, které si zítra dát do práce :)

V práci to zvládám, od pondělí soutěžíme s kolegyněmi - cyklosoutěž aneb do práce a z práce na kole ... máme za úkol odjet alespoň 12 pracovních dní v měsíci červenci na kole ... zatím jsem jela jen jednou, protože v pondělí jsem měla autoškolu, a to jezdím přímo z práce a dneska pršelo ... ale zítra pojedu zas, ono je to fajn ... se tak hezky protáhne po ránu a odpo, po celodenním sezením, je to také super :) Aspoň se konečně hýbu :)

Moje mise s mámou po obchodech, dneska dopadla vcelku dobře ... koupila jsem si nové plavky, už jsem je potřebovala ... ty předchozí jsem měla snad 4 roky už :D Už na to i vypadaly :D No a úplně náhodou jsem objevila krásné tříčtvťáky takové broskvové s bílou ... dole na nohavicích nařasené ....a padly mi na poprvé ...což se u mě moc nestává, spíš vůbec, takže chápete to nadšení :)

Pak jsme byly s mámo ještě v kavárně, na kávě a dortu ... trošku jsme zmokly, páč poprchalo, ale tak pohoda :) A zítra už máme čtvrtek ... a propo, zlatka, jak si užíváte prázdnin? Mně to ani nepřijde, když je nemám ... ale je pravda, že já si užívám toho, že chodím do práce :)

Docela hezky jsem se vypsala, tak zatím se mějte hezky
DelusH