Srpen 2014

Before I die #7

28. srpna 2014 v 21:04 | DelusH |  Before I die

Líbila se Vám některá kniha tak moc, že jste se k ní chtěli zase jednou vrátit? Upřímně, já snad nikdy nečetla knížky podruhé, no možná tak ty dětské nějaké pohádkové. Třeba Honzíkovu cestu nebo i jiné :D Ale teď po letech bych si celkem ráda zopakovala Harryho Pottera, když jsem ho četla poprvé měla jsem 11 a teď po 13 letech bych zase ráda oživila vzpomínky, jen teda mít na to čas, proto je to na seznamu mých přání:)

DelusH Diary 24.8.2014

24. srpna 2014 v 21:16 | DelusH |  My Diary - DelusH:)

Achoooj :)

Opět vůbec nic nestíhám, a to jsem si myslela, že po dopsání seminárky do školy, to půjde.
O víkendu jsem byla na oslavě strýcových 40tin :) sice jsem řídila, ale bylo to fajn. Jen to počasí nám krapet nevyšlo, mělo to být venku, jenže se strhl celkem lijavec a pršet už nepřestalo, takže celkem škoda.

Za svů nápad, ala tématický příběh, za ten bych se měla nakopat do zadku, mám dojem, že cokoliv začnu tak buď nedokončím, nebo to trvá extrémně dlouho. No, uvidíme ... budu se snažit ho dopsat, ale nwm. Nemám kdy. Tento týden budeme doma předělávat kuchyň, takže to vidím na kolotoč práce, úklid doma a pak postel ... jediné na co se už nemůžu dočkat je dovča, která mě čeká ode dneška za 14 dní :) a pak mi ještě v září má přijet kamarádka z druhého konce republiky :)

Taky bych měla změnit layoutek, jenže já se nějak nemůžu dokopat k tomu otevřít photoshop, aneb není nápad. Čímž se omlouvám i Danielle, které stále dlužím grafiku k povídce. Promiň.

A když už sednu, že budu aspoň animace robit, tak se mi pro změnu zblázní program :D no, nezabili jste to?:D:D:D:D

No, toť vše, já jdu relaxovat a zítra do práce :)
Mějte se a užijte si poslední sprnový týden :)

DelusH

Rio 2

22. srpna 2014 v 20:48 | DelusH |  Recenze filmů
Název: Rio 2
Typ: Animovaný // Dobrodružný// Komedie // Rodinný
Země a rok výroby: USA 2014
Doba: 101 min
Režie: Carlos Saldanha
Obsah:
Vzácní modří papoušci Blu a Perla žijí v brazilském Riu poklidným městským domáckým životem. S nimi tam postupně vyrůstají i jejich tři děti. Nejmladší Raubíř je věrný svému jménu a touží po dobrodružství a to hlavně tehdy, pokud se při něm dá i něco tak trochu zničit. Dalším je Bia, který se tak trochu potatil, díky čemuž všemu rozumí a všechno zná, co nezná, to si rychle nastuduje. Nejstarší z dětí je Karla, která si myslí, že už dospěla do věku, kdy se má pomalu vymanit zpod ochranných křídel rodičů a začít vyjadřovat svou osobnost - třeba pomocí hudby. Když Perla rozhodne, že se všichni musí naučit žít jako opravdoví ptáci, je už jen krůček k zásadnímu rozhodnutí - vyrazit na rodinný výlet do amazonské džungle. Blu si sice od svých přátel vyslechne spoustu důvodů, proč nemá nikam jezdit a jaká nebezpečí tam na ně čekají. Ale nakonec se zařídí podle tukana Rafaela a jeho rady, že šťastná manželka znamená šťastný život. A tak se ocitnou v amazonské džungli, kde se trochu nečekaně setkají se svými příbuznými a tím skončí i jejich přesvědčení, že jsou posledními modrými papoušky na světě. Blu se navíc v džungli necítí zrovna moc jistě. Jednak zde musí nečekaně čelit svému nejobávanějšímu protivníkovi - tchánovi - a zároveň se vyhnout ďábelským plánům na odplatu, kterou pro něj zosnoval padoušský a mstivý kakadu Nigel. (text z převzat z www.csfd.cz)
Moje hodnocení:
Úžasná pohádka! Původně jsem moc nevěřila, že se chytím děje, když jsem neviděla jedničku, ale bylo to super! A musím říct, že v některých okamžicích, jsem se celkem nasmála. Vlastně jsem si den poté, film projížděla a ty scény, které mi utkvěly v paměti, si pouštěla znovu. Celkem i ispirovaný faktem, že ne každý otec, se srovná se zeťákem své dcery :D V podání modrých papouchů je to opravdu sranda. Fakt, perfektní animák!
Moje hodnocení: 5/5
Trailer CZ:

Tři Bratři

19. srpna 2014 v 21:50 | DelusH |  Recenze filmů
Název: Tři bratři
Typ: Pohádka // Rodinný
Země a rok výroby: Česko, Dánsko 2014
Doba: 90 min
Režie: Zdeněk Svěrák

Obsah:
Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (text převzat z www.csfd.cz)
Moje hodnocení:
Z pohádky jsem byla mile překvapena. Konečně něco jiného, řekla bych něco "netroškového". Tím samozřejmě neříkám nic proti Troškovi. Ale byla to fajnová změna. Prolínání pohádek a tři bratři. Super, to bylo. A ty písničky, konečně něco jiného:) A musím říct, že se i celkem dobře zasmějete:D Jediné co se mi snad nelíbilo, byl vlk z pohádky od Karkulky, na můj vkus nebyl moc pěkný, mohli ho udělat hezčího. Já vím, že má vyvolávat strach, ale i tak. Jednoduše řečeno, byla to krásná pohádka plná písniček :)
Moje hodnocení: 5/5

Trailer:

2. Kapitola - Kouzelná země

16. srpna 2014 v 10:29 | DelusH |  Tématický příběh

2. Kapitola - Kouzelná země

Proč, proč, proč? Proč se to muselo znovu stát? Proč mi prostě nedají pokoj. Proč mě pořád hledají? Zněly mi v hlavě otázky. Stála jsem na zastávce, byla jsem promočená na kost, venku vydatně pršelo už od odpoledne. Chtěla jsem se vrátit domů, tedy tam, čemu jsem říkala domov. Ale stihla jsem si pobrat jen pár věcí do batohu, než se rozrazily dveře a stál tam on. On, kvůli kterému bych si před pár dny vytrhala i vlasy, jen abych ho mohla mít. Jenže teď je všechno jinak, pár okamžiků a všechno kvůli čemu jsem tak dřela, je pryč. Tomu, čemu jsem říkala domov, je pryč. Už jsem zase bezdomovec. Když jsem se po nepěkné rvačce s ním dostala opět na svobodu. Měla jsem ruce samý šrám, byla jsem vysílená, jen tak tak jsem došla na autobusovou zastávku. Když konečně zaskřípaly kola a přede mnou se objevil autobus, usmála jsem, chtěla jsem do tepla. Jistě mohla bych jít po svých a rychleji než autobus, jenže byla jsem na to moc unavená, abych použila svou moc. Viděla jsem pohled řidiče, který se na mě díval, jako na nějakého vyvrhele. No, vlastně ani se moc nemýlil. Celá promočená jsem usedla na jedno ze sedadel, vzadu autobusu. Konečně teplo. Netrvalo dlouho a řidič šlápl do pedálů, díval jsem se na ubíhající krajinu a kapky, které stékají po okně. Povzdechla jsem si. V hlavě mi zněly ony slova: "Nebo bych Vám měl snad říct, slečno Kitty?" Slečna Kitty, už dávno není. Už je jenom Agnes Stevensová, krycí jméno. Musela jsem si odpočinout, proto jsem zavřela oči. Když jsem se probudila, ležela jsem opět na svém pohodlném místečku v zahradě, obklopená mladšími z rodu.

DelusH Diary 10.8.2014

10. srpna 2014 v 21:43 | DelusH |  My Diary - DelusH:)

Ahoj, ahoj :)

Celý týden jsem se neozvývala a to z jednoho prostého důvodu, naši byli na dovči i s bráchou. Tudíž jsem tu měla přítele ... a tak jsme tu spolu kralovali :) Omlouvám se, že jsem nic nepřidala, ale to víte, už se mi sem nechtělo ... chodila jsem do práce, a pak mě přítel vždy vyzvedl a jeli jsme domů. Jo od pondělí mám řidičák! Jezdila jsem přítelovým autem, což bylo super :) A dneska jsem zkusila i to naše s normální převodovkou, fakt jsem nezapomněla za ty tři týdny řadit, tak snad to půjde! :)

Jinak, druhou kapču tématického příběhu, mám rozepsanou, jak říkám, nebyl čas :) Takže tu bude o trošku později, ale mám ji rozepsanou ... jen doladit závěr :)

Toť zatím vše :)
Mějte se, já si jdu lehnout, zítra práce volá
DelusH

Písmenkovka 1.8

7. srpna 2014 v 20:30 | DelusH |  Soutěžky

Ahoooj, hlásím se tentokráte s písmenkovkou :) Však to znáte, ale ten kdo ne ... tak tady jsou pravidla, která jsou naprosto jednoduchá ...

vytvoř na písmenka ve slově větu!
Např. ARA - Anička Ráčkovala Anglicky.
Nic těžkého, tak vytvořte mi větu na slovo:

BLUE


Čím bych byla, kdybych byla ...

3. srpna 2014 v 19:24 | DelusH |  Challenge - DelusH
Trošku jsem bádala, co bych mohla přidat, a tak jsem na tomto blogu Lenky našla celkem zajímavý článek, doufám, že se nebude zlobit, když jej taky vyplním, protože se mi to celkem zalíbilo ... hezký nápad!

ČÍM BYCH BYLA, KDYBYCH BYLA ...


Kdybych byla planeta, byla bych ta, na které se dá žít :)
Kdybych byla místo, byla bych pláž, ze které dvojice sledují západ slunce
Kdybych byla věc, byla bych kniha, která otvírá čtenářům nový svět
Kdybych byla nábytek, byla bych postel, která je pro mne odpočinkem
Kdybych byla kusem oděvu, byla bych hedvábným šátkem.
Kdybych byla část těla, byla bych... obličejem, který vidí vše.
Kdybych byla dárek, byla bych darovaný z lásky.
Kdybych byla hra, byla bych ta divadelní.
Kdybych byla sport, byla bych ten olympijský.
Kdybych byla barva, byla bych magická fialová.