Září 2014

Divergence

25. září 2014 v 16:52 | DelusH |  Recenze filmů
Název: Divergence
Originální název: Divergent
Typ: Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Romantický
Země a rok výroby: USA 2014
Doba: 139 min
Režie: Neil Burger

Obsah:
Svět je rozdělen na 5 frakcí, podle toho jaké má člověk předpoklady. Každá frakce má svá pravidla a povinnosti. Tris se svým bratrem jsou postaveni před test, při kterém nedopadne vše tak jako obvykle, tedy aspoň pro Tris. Když nastane den D, Tris si prostě vybere to, co ji táhne nejvíc - neohroženost. V této frakci ji i skupinu dalších cvičit krásný a fascinující muž, který taky skrývá tajemství, stejně jako Tris. Otázkou však zůstává, dokáže Tris tajit čím ve skutečnosti je, i před těmi nejvyššími. A co, když je jedna z vyvolených, která může zachránit všechny nebo naopak zničet vše?

Moje hodnocení:
Nevěřila bych, že mě film tak pohltí. Možná to bylo perfektním dějem, plného napětí a tajemství. Nebo možná prostě tím správným sexy chlapem. Celkem mě mrzí, že jsem nečetla knížku, ale film byl boží! Strašně se těším na další pokračování!


Moje hodnocení: 5/5


Trailer:


Ahooooj :)

23. září 2014 v 22:13 | DelusH |  My Diary - DelusH:)

Achoooj :)

Lidi, to byly perné dva dny, tolik práce a pořád ne a ne hotovo. Už celkem nevím, jestli se z té bezmocnosti smát nebo brečet. Ach jo. Ale nebudu si tu stěžovat. Spíš jinak.
Aneb z jiného soudku, objednala jsem si nový notebook, velký ... měla jsem takový maloučký, jen do školy. Teď sice do školy taky chodím, ale jen jednou do měsíce, tak jsem si pořídila new, je boží! Jsem z něho upa nadšená! :)

Až tu budu mít Photoshop a vše co, potřebuju ke svému fungování, bude nový layoutek, cca do 14ti dní, by tady snad mohl být.

Tak já se loučím, mějte se
DelusH


Zimní příběh

21. září 2014 v 14:39 | DelusH |  Recenze filmů
Název: Zimní příběh
Originální název: Winter´s Tale
Typ: Fantasy // Drama // Mysteriózní // Romantický
Země a rok výroby: USA 2014
Doba: 118 min
Režie: Akiva Goldsman

Obsah:
Zimní příběh je naplněn osudovou láskou, dvou mladých lidí, nadějí, fantastickými prvky, i osudem s hádankou. Irský zloděj Peter, který utíká před ďáblem, se dostane do krásného domu, který ač vypadá opuštěně, opuštěný není, žije v něm nemocná dívka Beverly. Beverly a Peter postupně začnou podléhat jeden druhému. Peter, si je vědom, že Beverly jednou odejde, ale i tak ji miluje z celého srdce. V noc, kdy splynou jejich těla v jedno a Beverly se naprosto oddá touze a chtíči po Peterovi, umírá. Přímo u něj v náručí. Peter se s tím nedokáže vyrovnat, je lapen ďáblovými pomocníky a svržen z mostu do moře. Zdá se, že je této osudové lásky je jednou pro vždy konec, avšak osud zanese Petera, do budoucnosti, kde se začne psát další příběh - příběh, ve kterém má Peter zásadní roli, protože jen on může dosáhnout velkého činu - zázraku.

Moje hodnocení:
Nádherný příběh, který Vás vtáhne do děje, ve kterém začnete být hlavní postavou. Začnete s ním prožívat jeho city, činy. Hltáte naprosto každou minutu příběhu a jste zvědaví, co přijde tentokrát. Pomalu začínáte skládat střípky skládačky až ke konci Vám z toho vyjde jasný obraz. Film se mi moc líbil. I s děsivým ďáblem, kterému po rozčílení naběhne na tváři nepěkná žíla, však co by to bylo za příběh bez pořádného dobra a zla? :) Já za sebe říkám, ano líbil se mi.


Moje hodnocení: 5/5

Trailer:


Ve znamení růže || 5. kapitola

20. září 2014 v 12:56 | DelusH |  Ve znamení růže
5. Kapitola
Za pár týdnů se s Keithem celkem dost seznámila. Stali se, z nich kamarádi. Ona mu pomáhá se vyrovnat se ztrátou jeho snoubenky. On aniž by o tom věděl, vyplňuje tu prázdnotu, kterou od svých 16ti let cítí. Momentálně jdou parkem, byli v kině na jedné komedii. "Tak dobře jsem se dlouho nezasmála." Směje se a ještě do sebe cpe máslový popcorn, co nestihli sníst. "Jsem na tom podobně, to fakt stálo za to!" Keith musí uznat, že výběr filmu byl fakt dobrý, vzhlédne k obloze. "Tedy, dneska je nějak zataženo, myslíš, že i nějaká hvězda, půjde dneska vidět?" Otáže se Tracy, která v tu chvíli zkamení. Ani nezaregistrovala, že už je tolik hodin. Vzhlédne k nebi s nadějí, že ještě opravdu není žádná hvězda na obloze, krapet si oddechne, když zjistí, že opravdu ne. Jenže měla by se klidit, brzy tam bude a ona tu místo svých modrých letních šatů bude stát v černém hábitu a pergamenem. Musí odtud pryč."Do háje, já úplně zapomněla, že zítra ráno musím mít hotovou jednu objednávku." Zaběduje. To bylo první co, ji napadlo.

Velká oříšková loupež

16. září 2014 v 20:55 | DelusH |  Recenze filmů
Název: Velká oříšková loupež
Originální název: The Nut Job
Typ: Animovaný // Dobrodružný // Komedie // Rodinný
Země a rok výroby: USA, Kanada, Jižní Korea 2014
Doba: 86 min
Režie: Peter Lepeniotis

Obsah:
Parta zvířátek z parku se snaží najít nějaké jídlo, aby přežili zimu. Veverka Bručoun, který se snaží hrát na vlastní pěst, ač se mu do cesty plete věrná krysa. Společně narazí na pojízdný obchod plný oříšků, na stromě plánují velkou oříškovou loupež. Ale připletou se jim do cesty ostatní zvířátka v parku, což značně zkomplikuje situaci. A to ještě netuší, že oříšky jsou jen krytí pro lupiče, kteří se společně se svým velkým bossem, chystají vyloupit banku a do pytlů s penězi nacpat právě oříšky. A to ještě není všechno, nic není takové jak se na první pohled zdá!

Moje hodnocení:
Když mi přítel oznámil název pohádky, moc se mi nezamlouval, ale prostě nikde nedejte na první dojem. Byla to super oddechovka, u které se pořádně zasmějete. Z mopsíka, jsem padala smíchy a Bručoun byl ten správný z počátku záporný hrdina a pak se z něho vyklubal hrdina! A ty krysí oči by umučily snad každého!:D

Moje hodnocení: 4/5

Trailer:

Zpátky z dovči :)

14. září 2014 v 19:09 | DelusH |  My Diary - DelusH:)
Achoooj!

Týden utekl jako voda a s ním i moje dovča. Bylo to úžasný, ale krátký :)

Psali jste mi, že se těšíte, až Vám povyprávím, jak jsem se měla. Tak teda jdu na to. Dovolenou jsme měli od neděle do neděle. V Liptovském Mikuláši. Krásný to kraj, samý to kopec! :)

Navštívili jsme jeskyni, jeden z nej zážitků, vyšplapat ten strmý kopec, to bylo něco, aneb nedívat se za žádnou cenu dolů! :D Na cestu jsme si svítili jen čelovkama, celkem jsme se i nasmáli, ale ta zima! :D

Dále jsme byli v Tatralandii, pít koktejl na barové stoličce, která stojí v bazénu. Wooow! :D Voda krásně teploučká!:D A ty bublinky! Jůůůů:)

Oravský Hrad vřele doporučuju navštívit!:D Jen si nezapomeňte koupit lístky :D Docela sranda, šlapat ten kopec dolů a pak zpátky. Kdo to, kdy viděl, aby byla pokladna dole pod hradem :D:D:D aneb dobrá rozcvička po obědě!

Krásná příroda, ten vzduch, všude samé vochomůrky :D A kačenky:)

Wellness, super, ale ta výřivka mohla být trošku teplejší!:D

Filmové večery, nepřekonatelné :) Aneb teď trošku rozšířím svou filmotéku na blogu:D Aneb recenzemi se to bude jenom hemžit!:D

Papaňa, super, ale už jsem se těšla na něco normálního :D jako naše vepřo-knedlo-zelo, od babičky!:)

Návštěva rodiny, byla super, jen to počasí, kdyby nám vyšlo.

Celkově byla dovolená nepřekonatelná, strašně moc jsem si to užila (mooooc děkuju, zlatí:-*, že jsem mohla trávit tento úžasný týden s tebou:-*)

A teď zpátky do reality, od zítra začínám chodit do práce, budu teď tři dny v týdnu chodit pomáhat do přidružené firmy, takže jsem celkem zvědavá, a taky se trošku bojím, jak to bude. Ale to zmáknu a čas uteče jako voda a zase tu pátek! Teda aspoň doufám!:)

Jo, iniciativně jsem si do noťasu stáhla mozzilu, protože ten chrome neustále stávkuje, aneb nespolupracuje s blogem. Psala jsem na blog.cz, ale zatím mi neodpověděli, by mě zajímalo, zda to ještě i někdy půjde :(

Vaše odpočatá DelusH

Jsem na dovolené ...

8. září 2014 v 23:12 | DelusH |  My Diary - DelusH:)


Achoooj!
Mám nějaký problém s přihlášením se přes Google Chrome, což nechápu. Teď jsem přihlášená přes IE, což není ono. Proto jsem se ani neozývala.


Jinak od včerejška jsem na dovči, v Liptovském Mikuláši, takže se tu neukážu. Navíc to ani nejde ...já jen, abyste věděli, že žiju. Jen si se mnou hraje blog, už jsem se bála, že to nenahodím vůbec. Jenže s IE nejsem kamarádka, takže nevím, jak to nakonec dopadne.

Co se týče dovči, tak se mám s přítelem fajn :) Dneska jsme byli v jeskyni, kde jsme si svítili čelovkama :) Super zážitek, fakt doporučuju! Stanišovská jeskyně. Zítra jdeme do Tatralandie, koupili jsme si na slevomatu vstupenky za třetinovou cenu, takže se těším, toť asi vše ... mějte se a já se loučím:)

DelusH

Before I die # 8

2. září 2014 v 20:43 | DelusH |  Before I die

Zastávám názor, že život se nemá snít, ale žít. Ale sny mají v některých ohledech svoje kouzlo nemyslíte? Třeba si něco přejete, vysníte si, jak by to asi mohlo být a tajně doufáte, že se Vám ten Váš sen jednou splní. Nebudu tady své sny popisovat, protože pak by se mi třeba nesplnily, že?:) Nebudu naivní, že by se mi splnily všechny, ale aspoň některé z nich :) No, možná, kdybych jim trošku pomohla, protože kdo se nesnaží a nebojuje nic nemá! :)

A jak to máte vy? Věříte, že se Vám Vaše sny splní?