Červenec 2015

DelusH Diary → 30.7.2015

30. července 2015 v 19:52 | DelusH |  My Diary - DelusH:)

Ahoj, ahoj!

Opět má menší odmlka, no věc se má tak, že zrovna bylo čtvrtletní DPH, a to je plno práce, a tak se mi nějak nechtělo večer na blog ... :)

No, ale! Přemýšlela jsem, jak bych to tu mohla oživit, tedy pokud se ještě dá. Co byste řekli na nějakou challenge? Nemyslím typu soutěž o nej ... nebo grafická ... spíš ze dvě otázečky :) nic těžké :) ... důležité, by, ale asi bylo o co byste chtěli soutěžit ... myslím jako hmotně .... přemýšlela jsem, co bych Vám tak mohla nabídnou .... něco co mám vyzkoušené ... co byste řekli např. laky na nehty, mám vyzkoušenou jednu značku a fakt drží! A já jsem s nimi fakt velmi spokojená ... nooo, nebo jsem si říkala o nějakou knížku, která mi leží v knihovničce a o které fakticky vím, že ji číst nebudu ... protože to není to pravé ořechové, tak proč by nemohla udělat radost někomu jinému ... hmmm, a nebo?

Napište mi svůj názor, nebo spíš nápad, o co byste měli zájem!
Moc mi tím pomůžete, moc díky!

Vaše DelusH

Anketa - Nejlepší layout 2014 (# 1)

15. července 2015 v 18:31 | DelusH |  About blog
Čaaute! Zítra mám dovču, máme dámskou rodinou jízdu ... jedeme se podívat do Olomouce na FlerJarmark. Kdo, neví o co se jedná, Fler je stránka zaměřená pro tvořivé lidičky a jejich tvorbu. Já osobně z něho často objednávám hlavně naušnice, protože ty jsou prostě originál :) Ale už jsem objednávala, například i sůl do koupele a taky to byla bomba. Jsou tam velice šikovní lidi :) To, já bych nedokázala .... no, a pak se ještě půjdeme podívat do Šantovky, a to víte udělat si radost nákupama :) a tak vůbec si volný den užít, abych v pátek mohla zase vesele do práce:)

No, a teď už ke článečku - zajímalo by mě, který layoutek, který tu byl v roce 2014 se Vám jakožto návštěvníkům nejvíce líbil. Pokud jste tu v tu dobu nebyli a jste tu poprvé, je tu pro Vás fotečka a komentář, ke každé z nich.

Název: Books
Pokud si dobře pamatuju, byl to jednoduchý layout, s klikacím menu v záhlaví.
Magických knih. V té době jsem celkem dost četla fantasy.# 0.1 Tag - Books

13. července 2015 v 20:57 | DelusH |  # Tagy
Ahojte, na blogu Karamelky jsem objevila úžasný tag o knížkách - nebo lépe řečeno o zvycích s knížkami :) Zalíbil se mi, tak jsem si řekla, že si ho taky zkusím :) No a tady je výsledek :)

# 0.1 Tag - Books

1. Máš doma určité místo na čtení?
Doma, nejraději čtu na posteli, opřená o hromadu polštářů :)

2. Záložka nebo kousek papírku, který se právě válí poblíž?
No, já často používám coby záložky do knih, pohledy, které mi poslaly kamarádky, nebo rodina. Vždycky tak na dotyčného vzpomenu.
Naproti tomu mám ráda originální záložky, takže když nějakou někdy uvidím, musí být moje.

3. Můžeš prostě jen tak přestat číst nebo nejprve dočteš kapitolu?
Raději dočtu kapitolu do konce. Občas se mi, ale stane, že jsem tak unavená, že se mi už zavírají oči, takže v té chvíli založím záložku, zaklapnu knihu a jdu do říše snů :)

Elita

10. července 2015 v 22:33 | DelusH |  Books
Originální název: The Elite
Český název: Elita
Série: Selekce
Díl: 2
Žánr: Beletrie pro dospělé
Autorka: Kiera Cassová
Vydalo nakladatelství CooBoo v Praze roku 2015
Počet stran: 279

Stručný obsah knihy:

Z celkem 35 dívek zůstalo v paláci a v boji o srdce prince Maxona celkem 6 dívek. Jednou z nich je i America, která jako jediná má k princi o něco více blíž, než ostatní dívky. Pořád si není jistá svými city k princi, navíc, když se v paláci objevil Aspen, její láska, díky které se vlastně dala do této soutěže. Všechny city, k němu rázem ožívají a ona si neví rady, zda by měla chtít prince nebo kluka, který ji zlomil srdce. Jenže, v hlavě ji pořád vrtá, zda je ona ta pravá, která by měla usednout na trůn po boku s princem, dokáže být dobrá princezna pro lid Illey, i za předpokladu, že nesouhlasí se spousty tradicí, které se v zemi dodržují. Zasáhne ji také velká ztráta, která ji donutí více přemýšlet. Navíc palác je často napadán rebely. Co, se stane a jak bude America reagovat na všechny překážky, které se jí postaví do cesty. Postaví se jim čelem? Jako například různým úkolům, které mají udoucí princeznu prověřit v různých směrech, nebo selže a poví víc, než by měla. Ostatně jako vždy. Vybere si Maxona nebo Aspena, takže položme si otázku, který je ten pravý?

Moje hodnocení:

Na druhý díl jsem se neskutečně těšila, očekávala jsem všechno možné i nemožné. Upřímně mně trošku štvalo, že se na scéně objevoval Aspen a ona mu přes to všechno dovolila, aby ji byl zase blíže. Nejspíše to bude asi tím, že víc fandím princi. No, ale stejně ... zlomené srdce, jen tak bolet nepřestane ne? V tohle ohledu mě America štvala, na druhou stranu byla knížka opět čtivá, ke konci více než zajímavá. Se všemi tajemstvými a tak, ale to tu nebudu rozebírat, ať Vám nespoileruju. Kdybych měla porovnat první a druhý díl. V prvním dílu bylo všechno nové a prostě mi přišlo, že se tam toho i více událo, ale ... druhý díl rozhodně nebyl špatný, byl také suprovým počtením, jen jsem pořád čekala, co se stane ... Mám dojem, že to do října prostě nevydržím, to nepůjde. Jsem napnutá, jako struna, jak se bude děj dále vyvíjet, a pevně věřím, že je stále na co se těšit! :)

Hodnocení: 5/5


Úryvek z knihy:

Povzdychla jsem si a pokusila se o vyrovnaný tón. "Nemůžu tohle všechno opustit."
"Pokud si dobře vzpomínám, při našem prvním setkání jsi tvrdila, že je to tu jako v kleci." Usmál se. "Na pohodlí se zvyká dobře, že ano?"
Malinko jsem potřásla hlavou. "Někdy jsi vážně trouba." A z vyschlého hrdla se mi vydral slabý smích.
Maxon uvolnil své objetí tak, abychom si viděli do očí.
"Nejde o palác, Maxone. Bez oblečení a postel, a věř mi, i bez jídla, bych se mohla klidně obejít."
To ho rozesmálo. Nebylo žádným tajemstvím, jak moc jsem byla z pochoutek v paláci nadšená.
"Jde o tebe," řekla jsem. "Nechci opustit tebe."
"Mě?"
Přikývla jsem.
"Ty chceš mě?"
Zíral na mě tak nevěřícně,až jsem se rozhihňala. "Přesně to ti tady říkám.
Na chvíli se odmlčel. "Jak ... Ale ... Co jsem udělal?"
"Já nevím." Pokrčila jsem rameny. "Prostě si myslím, že bysme mohli být fajn pár."
Ústa se mu pomalu roztáhla do úsměvu. "Mohli bychom být úžasný pár."
Přitáhl si mě k sobě, hruběji než bylo jeho zykem a znovu mě políbil.

(Kapitola 5, str. 40)

Knižní trailer:


DelusH Diary → 8.7.2015

8. července 2015 v 20:09 | DelusH |  My Diary - DelusH:)
Ahoj, ahoj!

Tak 29. června jsem konečně odevzdala hotovou závěrečnou práci do školy! Jupííí! Ale, že mi dala zabrat. Zkoušky jsou ještě daleko, tak si aspoň můžu užívat léta ... pokud teda zrovna nesedím v práci.
Co je jinak nového, hledáme s přítelem nějaký útulný byteček ke koupi :) Strašně se mi líbí ta představa, že budeme spolu bydlet! Hledání je, ale těžké, tak nám držte palce!

Konečně jsem zase začala číst, dočítám Elitu .. a začíná to být čím dál tím víc zajímavější, jak jinak, když se blížíte ke konci knihy. Nooo, jinak mi tedy došel další knižní balíček od Knihobitu

V balíčku byl:
  • Plakát - já na tyhle věci moc nejsem.
  • Přívěšek sovičky, tak ta je nádherná! Krásný talisman.
  • Pohlednice, záložka a takové ty drobnosti, které se prostě využijí.
  • Poukaz se slevou na audio knihu, no nevím, jak vy, ale já jako člověk milující knížky, tohle neuznávám, asi stejně jako čtečku knih.
  • Časopis Válka - tak tohle šlo totálně mimo mě a vůbec netuším, kde se to u mě vzalo. Co takhle 21. století či tak? Když už časopis neobsahující knižní tématiku.
  • Moc se mi líbil dopis v obálce určený přímo pro mě :) Za to plus!
  • Knížka! To nejdůležitější. "Topím se v tobě" od Jasindy Wilder.
Anotace knížky: Osmnáctiletá Nell Hawthornová se zamiluje do dlouholetého kamaráda z dětství Kylea Callowaye. Jejich mladá láska je krásná a budoucnost plná příslibů, avšak jen do osudného dne, kdy Kyle tragicky zahyne. Jeho náhlý odchod Nell navždy změní. Na Kyleově pohřbu potkává jeho staršího bratra Coltona. Oba jsou v nelehké životní situaci a zranitelní jako nikdy dříve. Po roce se jejich cesty zkříží znovu, tentokrát v New Yorku. Nell se ještě stále nesmířila s Kyleovou smrtí. Colton se Nell snaží přiblížit, ale nedaří se mu to, přesto ji však nedokáže pustit z hlavy. Cestu k sobě nenacházejí snadno, oba tíží vlastní tajemství… (text převzat z: databazeknih.cz)

Musím říct, že podle anotace a obálky mě doslova poutá k sobě, bože, už abych měla dočtenou tu Elitu! :)
Tady je ještě fotečka celého balíčku:)