Říjen 2016

Vracím se zpět!

31. října 2016 v 22:02 | DelusH |  Newsky

Ahoj! Kde bych tak začala .... věc se má tak, že blogspot, není asi úplně to pravé ořechové ... alespoň pro mě, navíc jsem zjistila, cca po delší době, že blogování mi opravdu chybí .... proto se pokusím vrátit zpět ... blog bude čistě o mě a mých nynějších zájmech ... přetáhla jsem si některé články z blogspotu sem, protože by bylo škoda o ně přijít ... tudíž, jsem zpět! Je tu nový design ... ještě to není komplet, ale brzy bude ... chybí mi prostě psaní, chybíte mi vy ... Tak jdeme na to!

(animace převzata: tady)

Recenze # 0.1 Kosmetika

31. října 2016 v 22:01 | DelusH |  Recenze ...
Čaaaute! Přináším slíbenou recenzi! :) Před nějakým časem jsem si z jedné stránečky (odkaz - tu) objednala kosmetiku, nebylo to poprvé. Již jsem před časem objednávala. No, nicméně ...

Jsem si objednala tyto úžasné věci viz. foto ↓


Sice to byla malý balíček, ale naprosto dokonalý!Pojďme na to ... jako první tu máme I LOVE - Sprchový gel PINK MARSHMALLOW
Na první pohled jsem se do něj zamilovala a co pak, když si k němu přičichnete :) To je prostě woow!

Na stránkách píšou, že je to je aktivní sprchový krém, který čistí i hydratuje pokožku hluboko uvnitř a udržuje ji pevnou a zdravou díky bohatému obsahu Provitamínu B5. Již jedna kapka vytvoří bohatě smetanovou a krásně voňavou pěnu z několika ovocných extraktů, které Vám pomohou cítit se neodolatelně. Výrobce: I LOVE COSMETICS UK

Můj názor: Sprchový gel má růžovou konzistenci ... krásně voní, po malinách (ačkoliv marshmallow by měla být spíš jahoda) Nicméně ... krásně hydratuje a sprchu si s ním dokonale užijete. Omamná vůně ... která strašně připomíná čerstvě uvařený malinový pudink. Opravdu stačí málo a máte dokonalou pěnu. Ovšem pokud se do něj zamilujete jako já, tak troška gelu stačit rozhodně nebude!
Cena gelu je 129 Kč za 500 ml

Pozn. V této řadě existují různé vůně, už se na ně pomalu chystám, že je vyzkouším :)

Démon z Hex Hall

31. října 2016 v 22:01 | DelusH |  Books
Originální název: Demonglass
Český název: Démon z Hex Hall
Série: Hex Hall
Díl: 2.
Žánr: Romány, Sci-fi a fantasy
Autorka: Rachel Hawkins
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 248

Stručný obsah knihy:
Opět se setkáváme s hlavní hrdinkou Sophiem, která po událostech předchozího roku chce podstoupit "odebrání" Rituál, který jí má odebrat její temné magické schopnosti. Její otec, však tuto možnost odmítá a dá ji možnost, aby trávila letní prázdniny u něho v Londýně. Sophie, Jenna a Cal odjíždí z Hecate do Londýna, do sídla rady. Avšak v Londýně sídlí i
L´Occhio di Dio a Sophie možná tak nějak tajně doufá, že uvidí i Archera Crosse, který se jí sice pokusil zabít, jenže srdci nejde poručit. Přes prázdniny si Sophie uvědomí, že odebrání není ta nejlepší možnost a začne se s tátou učit, jak ovládat své schopnosti. Potká další dva démony, ale také je tu pokus o to, ji zabít ... jak se k tom Sophie postaví? Kdo se snaží vyvolávat démony? Je to někdo z Hecate? Jde o Oko? A co Archer, na které straně vlastně stojí a co jeho srdce? A co Cal a jejich předurčení?


Moje hodnocení: 5/5Druhá oddechovka v téhle sérii. Ačkoliv musím říct, že oproti prvnímu dílu bylo v knížce nepřeberné množství akce. Chvílema jsem se ztrácela ve jménech, a tak jsem musela některé pasáže přečíst dvakrát, aby mi docvaklo, kdo s kým. Nicméně líbilo se mi, že se tenhle díl odehrával mimo území školy Hecate. Přece jen změna je fajn. Akce - útoky, bitvy, napětí - chytí je nebo ne, dobrodružství - kdo za tím vším stojí, přátelství - Sophie a Jenna i přes to všechno, láska - Cal nebo Archer ... prostě vše co od knížky očekáváte!

Čarodějnice z Hex Hall

31. října 2016 v 22:01 | DelusH |  Books
Originální název: Raising Demons
Český název: Čarodějnice z Hex Hall
Série: Hex Hall
Díl: 1.
Žánr: Romány, Sci-fi a fantasy
Autorka: Rachel Hawkins
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 240

Stručný obsah knihy:
Hlavní hrdinkou je Sophie Mercerová, se svou matkou se hodně často stěhují z města do města. Proč? Protože, Sophie zdědila po svém otci čarodějné schopnosti a od té doby má celkem problémy. Když se jí jednou na školním plese nepodaří kouzlo lásku, přiláká na sebe až moc pozornosti. A tak ji její otec nechá odvést do nápravného zařízení na Hex Hall - nápravná škola pro Prodigia nebo-li čarodějky, víly, měňavce aj. Hned první den si proti sobě pošle tři mocné čarodějky, málem ji sežere vlkodlak, zakouká se do přitažlivého čaroděje a její spolubydlící je upír. Během školy dojde k několika pokusům o vraždy čarodějek, které záhadným způsobem přišly o krev. Je ten predátor, její spolubydlící Jenna? Nebo je na škole ještě někdo nebezpečnější? Je tu ještě duch, ale je nebezpečný, je to přece jenom duch, ne? Zvládne Sophie a ostatní čarodějky z covenu ochránit, nebo podlehnout v boji?

Moje hodnocení: 5/5
Tuhle knížku jsem chtěla už hodně dloho, jenže je to trilogie a nikde nebyl k sehnání druhý díl. Navíc ta obálka! Knížka mě nezklamala, ba naopak. Knížka se mi velice líbila, beru ji jako takovou fajn oddechovku. Ačkoliv je psaná asi pro nižší ročníky, mně to nevadilo. Krásně se četla, bylo tam napětí, láska, kouzla a někdy jsem se i solidně zasmála. Prostě to co od správné knížky očekávám. Takže za mě rozhodně všech 5 hvězdiček.

Úryvek:

Divergence

31. října 2016 v 22:01 | DelusH |  Books
Originální název: Divergent
Český název: Divergence
Série: Povstalecká trilogie
Díl: 1.
Žánr: Romány, Sci-fi a fantasy
Autor: Veronica Roth
Nakladatelství: Albatros Media - CooBoo
Počet stran: 341

Stručný obsah knihy:
Svět je rozdělený do 5 frakcí, která má určitě vlastnosti. Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Hlavní hrdinkou je Beatris, která se ve svých 16-ti letech při velkém obřadu musí rozhodnout, zda zůstane u svého dosavadního života u odevzdaných, anebo přejde tam, kam ji srdce táhne. Ačkoliv její "zkouška" dopadne jinak, než jak si myslela. Vybere si neohroženost. Od toho dne je z ní nováček v jámě neohrožených. Musí projít náročným výcvikem, musí se obrnit proti nepřátelům, musí být silná kvůli rodině, která ač přece už není její rodina. Protože frakce je přednější než krev. A co, když potká osudového kluka, kluka, který o ní ví víc než kdokoliv z jejich přátel či rodiny. Co, když se chystá válka a ona v ní má vystoupit jako figurka? Přece, ne všechno nakonec dopadne tak určitě, jak se může zdát. Přeci jen existují na světě, zde v Chicagu i lidé, nazývaní jako divergentní.

Moje hodnocení:


Mou největší chybou bylo nejdříve vidět film, posléze se až dovtípit ke knížce. Přistihla jsem se, že některé pasáže nebyly to pravé ořechové. Na proti tomu některé z nich byly v knize více popsány než, jak to bylo ve filmu, za což jsem vděčná ... mohla jsem i udělat obrázek ve své mysli ... a to sama, bez jakékoliv předlohy - například v simulaci Tris, nebo v krajině strachu při závěrečné zkoušce, nebo zbavení se Tris jako rebelky po prozrazení. Co mě zklamalo, byl konec knížky. Všechno se seběhlo tak rychle, a vysvobození všech naprogramovaných neohrožených bylo jako lusknutím prstů, trochu více napětí by neuškodilo ... Čtyři hvězdy dávám autorce za nápad, moc se mi líbilo ono rozdělení lidí do frakcí. Mělo to jistý náboj, ústřední dvojice Tobias a Tris mi zůstanou v srdíčku ještě hodně dlouho. Miluju chlapy ochranáře! Oddechovka s příměsí nápadu, šťávy a taky trochu toho napětí.

Hvězdičky: 4/5

TVAROHOVÉ PIROHY S POVIDLY

31. října 2016 v 22:01 | DelusH |  DelusH kuchtí ...
Kuchtění umění, aneb u mě určitě! :D
Proč? No, protože pořádně vařit jsem začala až teď tak dva roky zpátky. Dřív jsme vařili s přítelem spolu, teď se taky pravda střídáme. Dřív nebyla potřeba, teď je, bydlíme spolu, tak je potřeba i uvařiti :)

No, v neděli jsem zkoušela tvarohové pirohy s povidly. Přiznám se recept není můj, nicméně přidávám i s vlastnoruční fotkou výsledku.

TVAROHOVÉ PIROHY S POVIDLY


Těsto:
250 g tvarohu v kostce
250 g polohrubé mouky
1 vejce
sůl
25 g Hery
Náplň:
hustší povidla
1 bílek

Ozdobení:
rozpuštěné máslo
strouhaný perník nebo kakao
moučkový cukr
Postup:
Připravíme si těsto - nelepivé a poddajné. Pomoučíme podložku a vyválíme placku cca 3 mm a rádýlkem (konečně jsem ho použila!) nakrájíme čtverce (no, já měla spíš obdélníčky, a šlo to taky).
Do středu dáme lžičku povidel. Rozklepne si vajíčko a rozdělíme žloutek od bílku. Prstem rozetřeme bílek po okrajích, aby se nám dobře přilepilo těsto k sobě a vznik piroh. Na závěr, ještě vidličkou promačkáme, aby pořádně držely při sobě.
Přivedeme k varu vodu s lžičku soli a dáme do ní pirohy, opatrně je podebereme ode dna, aby se nepřilepily. Až taštičky vyplavou na hladinu, vaříme cca 5 min. Na závěr polejeme rozpuštěným máslem, posypeme strouhaným perníkem a přidáme cukr.DOBROU CHUŤ!

Past Layout 5.7

30. října 2016 v 22:11 | DelusH |  Past Layouts
Pořadí: 5.7
Název: Love
Barvičky: černá, červená
Od: 23.11.2015
Do: 30.10.2016
Autor: DelusH (by me)
Moje hodnocení: 80 %