TVAROHOVÉ PIROHY S POVIDLY

31. října 2016 v 22:01 | DelusH |  DelusH kuchtí ...
Kuchtění umění, aneb u mě určitě! :D
Proč? No, protože pořádně vařit jsem začala až teď tak dva roky zpátky. Dřív jsme vařili s přítelem spolu, teď se taky pravda střídáme. Dřív nebyla potřeba, teď je, bydlíme spolu, tak je potřeba i uvařiti :)

No, v neděli jsem zkoušela tvarohové pirohy s povidly. Přiznám se recept není můj, nicméně přidávám i s vlastnoruční fotkou výsledku.

TVAROHOVÉ PIROHY S POVIDLY


Těsto:
250 g tvarohu v kostce
250 g polohrubé mouky
1 vejce
sůl
25 g Hery
Náplň:
hustší povidla
1 bílek

Ozdobení:
rozpuštěné máslo
strouhaný perník nebo kakao
moučkový cukr
Postup:
Připravíme si těsto - nelepivé a poddajné. Pomoučíme podložku a vyválíme placku cca 3 mm a rádýlkem (konečně jsem ho použila!) nakrájíme čtverce (no, já měla spíš obdélníčky, a šlo to taky).
Do středu dáme lžičku povidel. Rozklepne si vajíčko a rozdělíme žloutek od bílku. Prstem rozetřeme bílek po okrajích, aby se nám dobře přilepilo těsto k sobě a vznik piroh. Na závěr, ještě vidličkou promačkáme, aby pořádně držely při sobě.
Přivedeme k varu vodu s lžičku soli a dáme do ní pirohy, opatrně je podebereme ode dna, aby se nepřilepily. Až taštičky vyplavou na hladinu, vaříme cca 5 min. Na závěr polejeme rozpuštěným máslem, posypeme strouhaným perníkem a přidáme cukr.DOBROU CHUŤ!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama