Harry Potter a prokleté dítě

4. listopadu 2016 v 16:51 | DelusH |  Books
Originální název: Harry Potter and the cursed child
Český název: Harry Potter a prokleté dítě
Série: Harry Potter
Díl: 8.
Žánr: Divadelní hry, Sci-fi a fantasy
Autorka: J.K.Rowling, J.Tiffany, J.Thorne
Nakladatelství: Albatros
Počet stran: 424

Stručný obsah knihy:
Děj knihy se odehrává o 19 let později po bitvě o Bradavice. Kniha nás zanese do úžasného světa plného magie, v jemž hlavní roli hraje syn slavného Harryho Pottera Albus a po jeho boku syn Draca Malfoye Scorpius. Albus se potýká s rodinou minulostí a nedokáže se srovat, s tím, že je syn Harryho Pottera. Když se pak po pár peripetiích začnou dít zvláštní věci v čase a hlavní úlohu hrají právě Albus a Scorpius, jež u sebe mají obraceš času ... všechno je znenadání v ohrožení. I jejich vlastní budoucnost. A co teprve pak, když temnota, která byla už celých 19 let poražena, znovu vyvěrá z nečekaných míst? Dokážou ji porazit?

Moje hodnocení: 5/5


Zprvu jsem se trošku bála, jak se mi bude knížka psaná touto formou, ale řekla bych, že to bylo naprosto v pohodě. Děj byl naprosto úžasný, byl to jako návrat do mých dětských let - úžasný kouzelnický svět plný zvratů, magie, přátelství a mnoho dalšího. Já jsem si knížku užila plnými doušky, strašně moc jsem se na ni těšila, na to jak to bude pokračovat a tak podobně. A opravdu to stálo za to. Vracení v čase je prostě uchvacující ve všech směrech. Navíc ta obálka! Takže za mě prostě rozhodně ano! Nemůžu knihu ohodnotit jinak než 5ti hvězdičkami :)

Úryvek:Scorpius
Pořád cítíš to zvláštní chvění, viď? Když je vidíš....
Za stromy se objeví BRADAVICE - velkolepá masa baňatých budov a věží.

Od chvíle, kdy jsme o nich poprvé uslyšel, jsem se nemohl dočkat, až sem pojedu. Tátovi se tu moc nelíbilo, ale i on je popisoval tak úžasně... Od deseti let jsem každé ráno prolistoval Denního věštce a s jistotou jsem čekal, že se dočtu o nějaké tragédii, která je postihla, a já tak nebudu moct odjet.

Albus
A pak jsi sem konečně přijel a ukázalo se, že je to vážně strašné místo.

Scorpisu
Mně tak nepřipadá.
Albus se na kamaráda zděšeně podívá.

Nikdy jsem po ničem netoužil víc než odjet do Bradavic a najít si kamráda, se kterým se budou dostávat do malérů. Úplně jako Harry Potter. A našel jsem jeho syna. Neskučtená klika!

Albus
Ale já jsem přece úplně jiný než můj otec.

Scorpius
Jsi nejlepší. Jsi můj nejlepší kamarád, Albusi. A tohle je vypečený maléř. Což je skvělé, palec nahoru, já jen - musím říct - nevadí mi si to přiznat - maličko se - docela maličko se bojím.
Albus se na něj podívá a usměje se.

Albus
Ty jsi taky můj nejlepší kamarád. A ničeho se neboj, mám z toho dobrý pocit.
(Úryvek z knihy - Jednání druhé, obraz šestý, str. 146)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karamelka Karamelka | Web | 6. listopadu 2016 v 11:23 | Reagovat

mně třeba vadí, že všichni to propagují jako osmý díl, ale on to ve skutečnosti není :-) ale jsem ráda, že se ti kniha líbila :-)

2 Celene Celene | Web | 7. listopadu 2016 v 20:49 | Reagovat

souhlas s Karamelkou, já si počkám až tahle pidi-mánie pomine a pak si to půjčím v knihovně :)

3 Ennie Ennie | Web | 26. listopadu 2016 v 22:04 | Reagovat

Knihu si chci taky přečíst. Původně jsem se bála, že mi to taky nesedne - protože divadelní hry se mi blbě čtou. Ale slyšela jsem plno názorů, že to tak také ostatní měli, ale nakonec se jim to díky tomu četlo dost dobře. Tak jsem zvědavá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama