Prosinec 2016

Krásný Silvestr a šťastný vstup do roku 2017!

31. prosince 2016 v 23:55 | DelusH |  Newsky
Ahojte, ahojte! Hlásím se Vám z pobytu v Ostravě, kde jsme s přítelem na 3 dny ... chtěla jsem Vám jen popřát, ať si pořádně, ale s mírou užijete poslední den tohoto roku 2016 ... byl to náročný, krásný rok plný změn (jak těch dobrých, tak i špatných ...) doufám, že stejně jako pro mě, bude ten další rok 2017 pro Vás něčím zajímavým ... tak do něj vykročme tou správnou nohou, přeji Vám krásného Silvestra a do nového roku jen to nejlepší a hlavně to zdraví! To je na světě nejdůležitější!Šťastně až navěky

30. prosince 2016 v 10:14 | DelusH |  Books
Originální název: Happily Ever After
Český název: Štastně až navěky
Série: Selekce
Žánr: Povídky
Autorka: Kiera Cassová
Nakladatelství: CooBoo 2016
Počet stran: 368


Stručný obsah knihy:
V ruce držíte knihu povídek ze světa Selekce. Jak se do paláce dostala královna Amberly, co musela zažít při cestě ke královému srdci? Co cítil princ, když poprvé potkal Americu? Aspen, který tolik miloval Americu, co se dělo s ním? Dokázal najít své vlastní štěstí i bez své první lásky? A co miláček lidu Marlee, co bylo potom, kdy se veřejnost dozvěděla, že zamilovala do jiného? Žili šťastně až navěky? A jak to všechno brala Celesta, přišla na to, že se k princi přeci jen nehodí? A co dělají ostatní účastnice selekce po letech?

Moje hodnocení:
Jedním slovem úžasné. Úžasné čtění. Bavilo mě, že se můžu vrátit do této úžasné série pozadu, ale v mysli někoho jiného. Tato úžasná retrospektiva byla naprosto fascinující. Při každé stránce jsem se těšila a nemohla se otrhnout. Příběh královny Amberly, byl úžasný. To, jak se cítil princ, bylo ještě lepší ... a co teprve Marlee ... ten její příběh byl napsaný úžasným stylem, to jak se vracela do minulosti, to jak vzpomínala ... opravdu moc povedená kniha. Myslím, že pokud milujete tuhle sérii tak jako já, rozhodně si tuto knihu musíte přečíst. Je to opravdu taková třešnička na dortu :)


Hodnocení: 6/5 (což mluví za vše!:)

/


Úryvek z knihy:
Vzhlédla jsem k němu a hlavou mi běželo, že kdybych měla své kamarádce osobně vybrat manžela, zvolila bych jeho.
"Udělal jsi toho pro nás tolik. Děkuju."
"Přál bych si, aby toho mohlo být víc. Pokusím se sehnat nějaké vaše osobní věci, když to půjde. Je ale ještě kromě toho něco dalšího, co byste si přáli? Když to bude v rozumných mezích slibuju, že se to pokusím zařídit.
"Jedna věc by tu byla." pronesl Carter unaveně. "Mohl byste nám sehnat kněze, až budete mít chvilku?"
Trvalo mi vteřinu, než mi došlo, co tím vlastně myslí, a oči se mi vtom okamžiku zalily slzami štěstí.
"Promiň," dodal. "Vím, že to není zrovna nejromantičtější žádost o ruku."
"Ano, stejně je moje odpověď ano."zašeptala jsem.

(Povídka: Miláček, část první, str. 285-286)

Dcera

27. prosince 2016 v 21:56 | DelusH |  Books
Originální název: The Heir
Český název: Dcera
Série: Selekce
Díl: 4.
Žánr: Román
Autorka: Kiera Cassová
Nakladatelství: CooBoo 2016
Počet stran: 320


Stručný obsah knihy:
4. díl této série vypraví o nejstarším dítěti Americi a Maxona ... je to princezna Eadlyn, která předběhla svého bratra, dvojče Ahrena v tom, že ona je prvorozená. Protože na ni čeká koruna i ona si musí vybrat ženicha. Muže, který bude celý život po jejím boku. Nicméně o tomhle Eady nechce ani slyšet. Ví, že bude vládnout zemi, ale sama ne s mužem. Její rodiče však chtějí, aby našla lásku, tak jako kdysi oni. Proto vyhlásí Selekci. Přihlásí se nespočet mladých mužů a a je to právě princezna, která přivede do zámku 35 náhodných nápadníků. Ačkoliv se Eadlyn snaží zpočátku bránit všemožnými způsoby,aby ji nikdo nepronikl do srdce. Podaří se jí to? Nebo zůstane u slibu, kterým dala rodičům před začátkem selekce? Co bude dělat s Kilem, s klukem kterým vyrostla na zámku? Jak její počínání zamíchá kartami v zámku, ale také v zemi samotné. Budou se nadále vést nepokoje, nebo vše utichne?


Moje hodnocení:
Na tento díl jsem se strašně moc těšila. Přiznejme si to, kdoby taky ne. Musím se přiznat, že mě knížka z počátku tolik neohromila, jak jsem si původně myslela. Nějak se to všechno vleklo. Nicméně bylo zajímavé pohlížet na selekci z opačného úhlu ... z toho ženského. Trošku jsem se ztrácela v té hromadě jmen nápadníků. Nepamatuju si, že by se mi tohle stalo při Americe. Ale pozor! Posledních cca 150 stran nějak nabralo grády a opět jsem se nemohla odtrhnout od knížky. Možná to bylo tím, že to již nebylo takové to ne a to ne ... ale na to si každý musí příjít sám. Nicméně opět naprosto fasciující obálka! Samozřejmě, že po takovém konci se už nemůžu dočkat na další díl :)

Hodnocení: 4/5


Úryvek z knihy:

Krásné Vánoce :)

24. prosince 2016 v 12:58 | DelusH |  Newsky
Ahoojte!
Stihli jste všechny dárky včas? Já pořád myslela, že mám vše a včera jsem ještě byla v nákupáku ... boože to bylo naposledy takhle před Štědrým dnem, tam bylo lidííí! Všichni šílejí, asi je to nějaký nový zvyk kupovat dárky na poslední chvíli ... já dokupovala už jen prababičce a jeden takový menší příteli :)

Letos poprvé trávíme s přítelem společné první Vánoce. Je to takové zvláštní, ale přece krásné :) K našim jedeme až večer, na pohádku a vezeme Ježíška :)

Taaakže Vám všem přeji krásné Vánoce ... a jak jsem teď četla na Komerční bance a myslím, že je to pravdivé ... Nejde o to, mít dokolané Vánoce, ale o tom s kým je trávíte. :)

P.S. Včera jsem měli s přítelem výročí 5 let spolu, a tak mě vzal do kina. Anděl Páně 2 .... nádherná pohádka, která stojí za to, navíc vtipná! :)

Veselé Vánoce!Avatars - Winter,Christmas

12. prosince 2016 v 20:48 | DelusH |  Avatary ©DelusH
Ahoooj! :) No, tak jsem dneska zase zapla photoshop a měla chuť na nějakou tu grafiku .... upřímně jednoduchou grafiku. Pár avatarků, které můžete volně používat ... jen prosím neuvádět za svou tvorbu, to je přece jasný :)


Sweet dream about Christmas time :)

1. prosince 2016 v 22:08 | DelusH |  Newsky
Ahooj! Tak se mi po menších problémech podařilo nastavit layout, to je tak, když to člověk zapomene .. :)

Layoutek je takový zimní, takové trošku sladké pokušení :D, které tolik o Vánocích zažíváme :) To hřešení ach :)

Ikonky pro Darlings jsou v pořadí :) Nebojte všechno bude :) Dneska byl, ale náročný, ale fajn den ... den D se začíná pomalu, ale jistě blížit ... a já pomalu, ale jistě zařizuju vše okolo ... nemůžu se víc rozepsat, protože přítel sem tam čte články :) Taaakže chápete :)

Tak se mějte krásně a užívejte prosince :) Brzy budou Vánoce :)

Vaše DelusH