Dcera

27. prosince 2016 v 21:56 | DelusH |  Books
Originální název: The Heir
Český název: Dcera
Série: Selekce
Díl: 4.
Žánr: Román
Autorka: Kiera Cassová
Nakladatelství: CooBoo 2016
Počet stran: 320


Stručný obsah knihy:
4. díl této série vypraví o nejstarším dítěti Americi a Maxona ... je to princezna Eadlyn, která předběhla svého bratra, dvojče Ahrena v tom, že ona je prvorozená. Protože na ni čeká koruna i ona si musí vybrat ženicha. Muže, který bude celý život po jejím boku. Nicméně o tomhle Eady nechce ani slyšet. Ví, že bude vládnout zemi, ale sama ne s mužem. Její rodiče však chtějí, aby našla lásku, tak jako kdysi oni. Proto vyhlásí Selekci. Přihlásí se nespočet mladých mužů a a je to právě princezna, která přivede do zámku 35 náhodných nápadníků. Ačkoliv se Eadlyn snaží zpočátku bránit všemožnými způsoby,aby ji nikdo nepronikl do srdce. Podaří se jí to? Nebo zůstane u slibu, kterým dala rodičům před začátkem selekce? Co bude dělat s Kilem, s klukem kterým vyrostla na zámku? Jak její počínání zamíchá kartami v zámku, ale také v zemi samotné. Budou se nadále vést nepokoje, nebo vše utichne?


Moje hodnocení:
Na tento díl jsem se strašně moc těšila. Přiznejme si to, kdoby taky ne. Musím se přiznat, že mě knížka z počátku tolik neohromila, jak jsem si původně myslela. Nějak se to všechno vleklo. Nicméně bylo zajímavé pohlížet na selekci z opačného úhlu ... z toho ženského. Trošku jsem se ztrácela v té hromadě jmen nápadníků. Nepamatuju si, že by se mi tohle stalo při Americe. Ale pozor! Posledních cca 150 stran nějak nabralo grády a opět jsem se nemohla odtrhnout od knížky. Možná to bylo tím, že to již nebylo takové to ne a to ne ... ale na to si každý musí příjít sám. Nicméně opět naprosto fasciující obálka! Samozřejmě, že po takovém konci se už nemůžu dočkat na další díl :)

Hodnocení: 4/5


Úryvek z knihy:


Mrštil míčkem a já jsem máchla moc vysoko. Totéž se mi povedlo i při druhém hodu. Při třetím jsem se nějaký nedopatřením celá otočila.
Hale se smál a stejně tak i Raoul, a zatímco normálně bych si připadala trapně, tady tomu tak nebylo.
"Eadlyn! Eadlyn!"
Poznala jsem mámin hlase, a když jsem se otočila k otevřeným oknům z Dámského salónu, viděla jsem, že vnich stojí všechny dámy. Čekala jsem, že mi přikáže, ať se vrátím dovnitř.
"Nandej jim to!" Zakřičela. "Odpal to!"
Teta May zvedla ruce do vzduchu. "Jen do nich, Eady!"
Přidaly se k nimi ostatní dámy, tleskaly a skandovaly. Se smíchem jsem se obrátila čelem zpátky Haleovi. Kývl na mě, já na něj a sevřela jsem pálku pevně v rukou.
Konečně jsem se trefila a míček odlětel doleva k zemi. Vyjekla jsem, upustila jsem pálku, posbírala sukni do rukou a vyrazila na první metu.
"Běž, Eady, běž!" křičel Kile.
Viděl jsem, že Henri míček ještě nedohonil, tak jsem zamířela na druhou metu, přičemž jsem z něj nesputila oči. Nevěřila jsem, že to stihnu. Bez rozmyslu jsem skočila po metě a dopadla na ni.
Porazila jsem ho!
(Kapitola 31, str. 299)

Knižní trailer:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 29. prosince 2016 v 11:02 | Reagovat

To vypadá dobře

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama