Mrazivý oheň

29. března 2017 v 21:17 | DelusH |  Books
Originální název: Frostfire
Český název: Mrazivý oheň
Žánr: Světová literatura, román.
Autorka: Amanda Hocking
Nakladatelství: CooBoo 2016
Počet stran: 272

Stručný obsah knihy:
Bryn Avenová vždy vyčnívala z davu. Možná díky svým blonďatým vlasům či modrým očím. Anebo prostě proto, že má nečistou krev. Miluje svoje království, a proto se dala na stopařku. Ve svém oboru je velmi dobrá, možná také proto, že má toho nejlepšího učitele Ridleyho, ke kterému chová jisté city. Jenže, tohle by se přece neslušelo. Předčasem zaútočil na jejího otce muž, který je teď elitní zrádce, protože se snažil zabít také krále, ale i další potomky Kaninu. Je skutečně Konstantin tak zlý? Proč dělá to dělá, jaký je pravý důvod? Dostane se Bryn k srdci Ridleyho? Anebo bude nakonec všechno jinak?


Moje hodnocení: 4/5


Zpočátku mi knížka přišla dosti nudná, možná proto, že mi děj hodně připomínal svět Tryllů ... nicméně při každé další stránce, jsem měla pocit, že příběh dostává konečně šťávu, sice s pomalým náběhem, ale ano :) Myslím, že můžu říct, že se jedná o pohodové čtení, se zápletkou, láskou a napětím ... Popravdě, díky autorce za to, že na konci knihy byl Tove (v tomhle ohledu, jsem si ráda zavzpomínala na Trylly:) Ale ten konec? To jako vážně? Ano! Autorka toho dosáhla, těším se na další díl:)Úryvek:
Konstantin mě chytil za paži, ale otočila jsem se a dala mu pořádnou ránu do břicha. Byl to tak dobrý pocit, že jsem si to musela zopakovat, tenktokrát s větší silou. Bodnout ho kordem by mi přineslo ještě větší uspokojení, ale aspoň něco.
Když se předklonil bolestí, sykla jsem mu do ucha: "To bylo za tátu. Měls radši přistoupit na nehodu."
Pořád mě držel za paži a jeho prsty se sevřely křečovitěji, když mu to došlo. "Ty jsi kanclérova dcera."
"Bryn Avenová," zašeptala jsem mu do ucha. "Zapamatuj si to jméno, protože já budu ta, kde tě zabije." A vrazila jsem mu koleno do rozkroku. Pustil mě a já ucouvla.

(Úryvek z knihy - kapitola druhá - Pomsta - str. 22-23)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Celene Celene | Web | 4. dubna 2017 v 21:00 | Reagovat

ta obálka je boží :-)

2 Bella-kejtý♥ Bella-kejtý♥ | Web | 8. dubna 2017 v 7:22 | Reagovat

To vypadá dokole :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama