Books

Kouzelnický svět J.K. Rowlingové - Filmová magie

24. dubna 2017 v 22:55 | DelusH
Originální název: J.K.Rowling´s Wizarding World World: Movie Magic, Volume One: Extraordinary People and Fascinationg Places
Český název: Kouzelnický svět J.K. Rowlingové - Filmová magie
Žánr: Sci-fi, Fantasy
Autorka: Jody Revenson
Nakladatelství: Albatros 2016
Počet stran: 102


Moje hodnocení: 5/5

Knížka je krásně zpracovaná, ty ilustrace z filmu, fotky a všelijaké úžasné doplňky, (které tu nebudu prozrazovat). Spousta zajímavostí z natáčení, od herců a filmové fígle a prostě to si musíte přečíst! Pokud jste vyrůstali na Harryho Potterovi tak jako já, tak je toto to pravé ořechové :) Navíc v knížce je i část věnovaná Fantastickým zvířatům a kde je najít :)

Úryvek:

Kráska z vánočního plesu:

Mrazivý oheň

29. března 2017 v 21:17 | DelusH
Originální název: Frostfire
Český název: Mrazivý oheň
Žánr: Světová literatura, román.
Autorka: Amanda Hocking
Nakladatelství: CooBoo 2016
Počet stran: 272

Stručný obsah knihy:
Bryn Avenová vždy vyčnívala z davu. Možná díky svým blonďatým vlasům či modrým očím. Anebo prostě proto, že má nečistou krev. Miluje svoje království, a proto se dala na stopařku. Ve svém oboru je velmi dobrá, možná také proto, že má toho nejlepšího učitele Ridleyho, ke kterému chová jisté city. Jenže, tohle by se přece neslušelo. Předčasem zaútočil na jejího otce muž, který je teď elitní zrádce, protože se snažil zabít také krále, ale i další potomky Kaninu. Je skutečně Konstantin tak zlý? Proč dělá to dělá, jaký je pravý důvod? Dostane se Bryn k srdci Ridleyho? Anebo bude nakonec všechno jinak?


Moje hodnocení: 4/5


Zpočátku mi knížka přišla dosti nudná, možná proto, že mi děj hodně připomínal svět Tryllů ... nicméně při každé další stránce, jsem měla pocit, že příběh dostává konečně šťávu, sice s pomalým náběhem, ale ano :) Myslím, že můžu říct, že se jedná o pohodové čtení, se zápletkou, láskou a napětím ... Popravdě, díky autorce za to, že na konci knihy byl Tove (v tomhle ohledu, jsem si ráda zavzpomínala na Trylly:) Ale ten konec? To jako vážně? Ano! Autorka toho dosáhla, těším se na další díl:)

Fantastická zvířata a kde je najít

14. března 2017 v 16:45 | DelusH
Originální název: Fantastic Beasts and Where to Find Them The Original Sceenplay
Český název: Fantastická zvířata a kde je najít
Žánr: Fantasy
Autorka: J.K.Rowlins
Nakladatelství: Albatros 2017
Počet stran: 384

Stručný obsah knihy:
Hlavní hrdinou je Mlok Scamander, který přijíždí do New Yorku se svým tajuplným kufrem. Kufr, který ve svých útrobách skrývá nejedno magické zvíře. New York měl být jen jedna zastávka na cestě do Arizony. Nicméně, při své zastávce omylem ukázal kouzla nečarovi Jacobovi, díky kterému potkává Tinu. A taky mu pár zvířátek uteklo. Tyto zvířátka by mohli ve světě nečarů způsobit ne zrovna malé problémy. A co, když je venku ještě něco jiného a mnohem nebezpečného než fantastická zvířata od pana Mloka?

Moje hodnocení: 5/5


Knížku jsem zhltla jako malinu. Byla to taková krásná oddechovka. Zprvu jsem si říkala, že mě trošku mrzí, že jsem prvně viděla film a poté až četla scénář, nicméně knížka opravdu stála za to. A ta obálka, jůůů! Prostě miluju magický svět, ať už v jakékoliv podobě, ale ty od Rowlingové jsou vždy ty nejlepší, alespoň pro mě.

Šťastně až navěky

30. prosince 2016 v 10:14 | DelusH
Originální název: Happily Ever After
Český název: Štastně až navěky
Série: Selekce
Žánr: Povídky
Autorka: Kiera Cassová
Nakladatelství: CooBoo 2016
Počet stran: 368


Stručný obsah knihy:
V ruce držíte knihu povídek ze světa Selekce. Jak se do paláce dostala královna Amberly, co musela zažít při cestě ke královému srdci? Co cítil princ, když poprvé potkal Americu? Aspen, který tolik miloval Americu, co se dělo s ním? Dokázal najít své vlastní štěstí i bez své první lásky? A co miláček lidu Marlee, co bylo potom, kdy se veřejnost dozvěděla, že zamilovala do jiného? Žili šťastně až navěky? A jak to všechno brala Celesta, přišla na to, že se k princi přeci jen nehodí? A co dělají ostatní účastnice selekce po letech?

Moje hodnocení:
Jedním slovem úžasné. Úžasné čtění. Bavilo mě, že se můžu vrátit do této úžasné série pozadu, ale v mysli někoho jiného. Tato úžasná retrospektiva byla naprosto fascinující. Při každé stránce jsem se těšila a nemohla se otrhnout. Příběh královny Amberly, byl úžasný. To, jak se cítil princ, bylo ještě lepší ... a co teprve Marlee ... ten její příběh byl napsaný úžasným stylem, to jak se vracela do minulosti, to jak vzpomínala ... opravdu moc povedená kniha. Myslím, že pokud milujete tuhle sérii tak jako já, rozhodně si tuto knihu musíte přečíst. Je to opravdu taková třešnička na dortu :)


Hodnocení: 6/5 (což mluví za vše!:)

/


Úryvek z knihy:
Vzhlédla jsem k němu a hlavou mi běželo, že kdybych měla své kamarádce osobně vybrat manžela, zvolila bych jeho.
"Udělal jsi toho pro nás tolik. Děkuju."
"Přál bych si, aby toho mohlo být víc. Pokusím se sehnat nějaké vaše osobní věci, když to půjde. Je ale ještě kromě toho něco dalšího, co byste si přáli? Když to bude v rozumných mezích slibuju, že se to pokusím zařídit.
"Jedna věc by tu byla." pronesl Carter unaveně. "Mohl byste nám sehnat kněze, až budete mít chvilku?"
Trvalo mi vteřinu, než mi došlo, co tím vlastně myslí, a oči se mi vtom okamžiku zalily slzami štěstí.
"Promiň," dodal. "Vím, že to není zrovna nejromantičtější žádost o ruku."
"Ano, stejně je moje odpověď ano."zašeptala jsem.

(Povídka: Miláček, část první, str. 285-286)

Dcera

27. prosince 2016 v 21:56 | DelusH
Originální název: The Heir
Český název: Dcera
Série: Selekce
Díl: 4.
Žánr: Román
Autorka: Kiera Cassová
Nakladatelství: CooBoo 2016
Počet stran: 320


Stručný obsah knihy:
4. díl této série vypraví o nejstarším dítěti Americi a Maxona ... je to princezna Eadlyn, která předběhla svého bratra, dvojče Ahrena v tom, že ona je prvorozená. Protože na ni čeká koruna i ona si musí vybrat ženicha. Muže, který bude celý život po jejím boku. Nicméně o tomhle Eady nechce ani slyšet. Ví, že bude vládnout zemi, ale sama ne s mužem. Její rodiče však chtějí, aby našla lásku, tak jako kdysi oni. Proto vyhlásí Selekci. Přihlásí se nespočet mladých mužů a a je to právě princezna, která přivede do zámku 35 náhodných nápadníků. Ačkoliv se Eadlyn snaží zpočátku bránit všemožnými způsoby,aby ji nikdo nepronikl do srdce. Podaří se jí to? Nebo zůstane u slibu, kterým dala rodičům před začátkem selekce? Co bude dělat s Kilem, s klukem kterým vyrostla na zámku? Jak její počínání zamíchá kartami v zámku, ale také v zemi samotné. Budou se nadále vést nepokoje, nebo vše utichne?


Moje hodnocení:
Na tento díl jsem se strašně moc těšila. Přiznejme si to, kdoby taky ne. Musím se přiznat, že mě knížka z počátku tolik neohromila, jak jsem si původně myslela. Nějak se to všechno vleklo. Nicméně bylo zajímavé pohlížet na selekci z opačného úhlu ... z toho ženského. Trošku jsem se ztrácela v té hromadě jmen nápadníků. Nepamatuju si, že by se mi tohle stalo při Americe. Ale pozor! Posledních cca 150 stran nějak nabralo grády a opět jsem se nemohla odtrhnout od knížky. Možná to bylo tím, že to již nebylo takové to ne a to ne ... ale na to si každý musí příjít sám. Nicméně opět naprosto fasciující obálka! Samozřejmě, že po takovém konci se už nemůžu dočkat na další díl :)

Hodnocení: 4/5


Úryvek z knihy:

Harry Potter a prokleté dítě

4. listopadu 2016 v 16:51 | DelusH
Originální název: Harry Potter and the cursed child
Český název: Harry Potter a prokleté dítě
Série: Harry Potter
Díl: 8.
Žánr: Divadelní hry, Sci-fi a fantasy
Autorka: J.K.Rowling, J.Tiffany, J.Thorne
Nakladatelství: Albatros
Počet stran: 424

Stručný obsah knihy:
Děj knihy se odehrává o 19 let později po bitvě o Bradavice. Kniha nás zanese do úžasného světa plného magie, v jemž hlavní roli hraje syn slavného Harryho Pottera Albus a po jeho boku syn Draca Malfoye Scorpius. Albus se potýká s rodinou minulostí a nedokáže se srovat, s tím, že je syn Harryho Pottera. Když se pak po pár peripetiích začnou dít zvláštní věci v čase a hlavní úlohu hrají právě Albus a Scorpius, jež u sebe mají obraceš času ... všechno je znenadání v ohrožení. I jejich vlastní budoucnost. A co teprve pak, když temnota, která byla už celých 19 let poražena, znovu vyvěrá z nečekaných míst? Dokážou ji porazit?

Moje hodnocení: 5/5


Zprvu jsem se trošku bála, jak se mi bude knížka psaná touto formou, ale řekla bych, že to bylo naprosto v pohodě. Děj byl naprosto úžasný, byl to jako návrat do mých dětských let - úžasný kouzelnický svět plný zvratů, magie, přátelství a mnoho dalšího. Já jsem si knížku užila plnými doušky, strašně moc jsem se na ni těšila, na to jak to bude pokračovat a tak podobně. A opravdu to stálo za to. Vracení v čase je prostě uchvacující ve všech směrech. Navíc ta obálka! Takže za mě prostě rozhodně ano! Nemůžu knihu ohodnotit jinak než 5ti hvězdičkami :)

Úryvek:

Démon z Hex Hall

31. října 2016 v 22:01 | DelusH
Originální název: Demonglass
Český název: Démon z Hex Hall
Série: Hex Hall
Díl: 2.
Žánr: Romány, Sci-fi a fantasy
Autorka: Rachel Hawkins
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 248

Stručný obsah knihy:
Opět se setkáváme s hlavní hrdinkou Sophiem, která po událostech předchozího roku chce podstoupit "odebrání" Rituál, který jí má odebrat její temné magické schopnosti. Její otec, však tuto možnost odmítá a dá ji možnost, aby trávila letní prázdniny u něho v Londýně. Sophie, Jenna a Cal odjíždí z Hecate do Londýna, do sídla rady. Avšak v Londýně sídlí i
L´Occhio di Dio a Sophie možná tak nějak tajně doufá, že uvidí i Archera Crosse, který se jí sice pokusil zabít, jenže srdci nejde poručit. Přes prázdniny si Sophie uvědomí, že odebrání není ta nejlepší možnost a začne se s tátou učit, jak ovládat své schopnosti. Potká další dva démony, ale také je tu pokus o to, ji zabít ... jak se k tom Sophie postaví? Kdo se snaží vyvolávat démony? Je to někdo z Hecate? Jde o Oko? A co Archer, na které straně vlastně stojí a co jeho srdce? A co Cal a jejich předurčení?


Moje hodnocení: 5/5Druhá oddechovka v téhle sérii. Ačkoliv musím říct, že oproti prvnímu dílu bylo v knížce nepřeberné množství akce. Chvílema jsem se ztrácela ve jménech, a tak jsem musela některé pasáže přečíst dvakrát, aby mi docvaklo, kdo s kým. Nicméně líbilo se mi, že se tenhle díl odehrával mimo území školy Hecate. Přece jen změna je fajn. Akce - útoky, bitvy, napětí - chytí je nebo ne, dobrodružství - kdo za tím vším stojí, přátelství - Sophie a Jenna i přes to všechno, láska - Cal nebo Archer ... prostě vše co od knížky očekáváte!

Čarodějnice z Hex Hall

31. října 2016 v 22:01 | DelusH
Originální název: Raising Demons
Český název: Čarodějnice z Hex Hall
Série: Hex Hall
Díl: 1.
Žánr: Romány, Sci-fi a fantasy
Autorka: Rachel Hawkins
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 240

Stručný obsah knihy:
Hlavní hrdinkou je Sophie Mercerová, se svou matkou se hodně často stěhují z města do města. Proč? Protože, Sophie zdědila po svém otci čarodějné schopnosti a od té doby má celkem problémy. Když se jí jednou na školním plese nepodaří kouzlo lásku, přiláká na sebe až moc pozornosti. A tak ji její otec nechá odvést do nápravného zařízení na Hex Hall - nápravná škola pro Prodigia nebo-li čarodějky, víly, měňavce aj. Hned první den si proti sobě pošle tři mocné čarodějky, málem ji sežere vlkodlak, zakouká se do přitažlivého čaroděje a její spolubydlící je upír. Během školy dojde k několika pokusům o vraždy čarodějek, které záhadným způsobem přišly o krev. Je ten predátor, její spolubydlící Jenna? Nebo je na škole ještě někdo nebezpečnější? Je tu ještě duch, ale je nebezpečný, je to přece jenom duch, ne? Zvládne Sophie a ostatní čarodějky z covenu ochránit, nebo podlehnout v boji?

Moje hodnocení: 5/5
Tuhle knížku jsem chtěla už hodně dloho, jenže je to trilogie a nikde nebyl k sehnání druhý díl. Navíc ta obálka! Knížka mě nezklamala, ba naopak. Knížka se mi velice líbila, beru ji jako takovou fajn oddechovku. Ačkoliv je psaná asi pro nižší ročníky, mně to nevadilo. Krásně se četla, bylo tam napětí, láska, kouzla a někdy jsem se i solidně zasmála. Prostě to co od správné knížky očekávám. Takže za mě rozhodně všech 5 hvězdiček.

Úryvek:

Divergence

31. října 2016 v 22:01 | DelusH
Originální název: Divergent
Český název: Divergence
Série: Povstalecká trilogie
Díl: 1.
Žánr: Romány, Sci-fi a fantasy
Autor: Veronica Roth
Nakladatelství: Albatros Media - CooBoo
Počet stran: 341

Stručný obsah knihy:
Svět je rozdělený do 5 frakcí, která má určitě vlastnosti. Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Hlavní hrdinkou je Beatris, která se ve svých 16-ti letech při velkém obřadu musí rozhodnout, zda zůstane u svého dosavadního života u odevzdaných, anebo přejde tam, kam ji srdce táhne. Ačkoliv její "zkouška" dopadne jinak, než jak si myslela. Vybere si neohroženost. Od toho dne je z ní nováček v jámě neohrožených. Musí projít náročným výcvikem, musí se obrnit proti nepřátelům, musí být silná kvůli rodině, která ač přece už není její rodina. Protože frakce je přednější než krev. A co, když potká osudového kluka, kluka, který o ní ví víc než kdokoliv z jejich přátel či rodiny. Co, když se chystá válka a ona v ní má vystoupit jako figurka? Přece, ne všechno nakonec dopadne tak určitě, jak se může zdát. Přeci jen existují na světě, zde v Chicagu i lidé, nazývaní jako divergentní.

Moje hodnocení:


Mou největší chybou bylo nejdříve vidět film, posléze se až dovtípit ke knížce. Přistihla jsem se, že některé pasáže nebyly to pravé ořechové. Na proti tomu některé z nich byly v knize více popsány než, jak to bylo ve filmu, za což jsem vděčná ... mohla jsem i udělat obrázek ve své mysli ... a to sama, bez jakékoliv předlohy - například v simulaci Tris, nebo v krajině strachu při závěrečné zkoušce, nebo zbavení se Tris jako rebelky po prozrazení. Co mě zklamalo, byl konec knížky. Všechno se seběhlo tak rychle, a vysvobození všech naprogramovaných neohrožených bylo jako lusknutím prstů, trochu více napětí by neuškodilo ... Čtyři hvězdy dávám autorce za nápad, moc se mi líbilo ono rozdělení lidí do frakcí. Mělo to jistý náboj, ústřední dvojice Tobias a Tris mi zůstanou v srdíčku ještě hodně dlouho. Miluju chlapy ochranáře! Oddechovka s příměsí nápadu, šťávy a taky trochu toho napětí.

Hvězdičky: 4/5

Elita

10. července 2015 v 22:33 | DelusH
Originální název: The Elite
Český název: Elita
Série: Selekce
Díl: 2
Žánr: Beletrie pro dospělé
Autorka: Kiera Cassová
Vydalo nakladatelství CooBoo v Praze roku 2015
Počet stran: 279

Stručný obsah knihy:

Z celkem 35 dívek zůstalo v paláci a v boji o srdce prince Maxona celkem 6 dívek. Jednou z nich je i America, která jako jediná má k princi o něco více blíž, než ostatní dívky. Pořád si není jistá svými city k princi, navíc, když se v paláci objevil Aspen, její láska, díky které se vlastně dala do této soutěže. Všechny city, k němu rázem ožívají a ona si neví rady, zda by měla chtít prince nebo kluka, který ji zlomil srdce. Jenže, v hlavě ji pořád vrtá, zda je ona ta pravá, která by měla usednout na trůn po boku s princem, dokáže být dobrá princezna pro lid Illey, i za předpokladu, že nesouhlasí se spousty tradicí, které se v zemi dodržují. Zasáhne ji také velká ztráta, která ji donutí více přemýšlet. Navíc palác je často napadán rebely. Co, se stane a jak bude America reagovat na všechny překážky, které se jí postaví do cesty. Postaví se jim čelem? Jako například různým úkolům, které mají udoucí princeznu prověřit v různých směrech, nebo selže a poví víc, než by měla. Ostatně jako vždy. Vybere si Maxona nebo Aspena, takže položme si otázku, který je ten pravý?

Moje hodnocení:

Na druhý díl jsem se neskutečně těšila, očekávala jsem všechno možné i nemožné. Upřímně mně trošku štvalo, že se na scéně objevoval Aspen a ona mu přes to všechno dovolila, aby ji byl zase blíže. Nejspíše to bude asi tím, že víc fandím princi. No, ale stejně ... zlomené srdce, jen tak bolet nepřestane ne? V tohle ohledu mě America štvala, na druhou stranu byla knížka opět čtivá, ke konci více než zajímavá. Se všemi tajemstvými a tak, ale to tu nebudu rozebírat, ať Vám nespoileruju. Kdybych měla porovnat první a druhý díl. V prvním dílu bylo všechno nové a prostě mi přišlo, že se tam toho i více událo, ale ... druhý díl rozhodně nebyl špatný, byl také suprovým počtením, jen jsem pořád čekala, co se stane ... Mám dojem, že to do října prostě nevydržím, to nepůjde. Jsem napnutá, jako struna, jak se bude děj dále vyvíjet, a pevně věřím, že je stále na co se těšit! :)

Hodnocení: 5/5


Úryvek z knihy:

Povzdychla jsem si a pokusila se o vyrovnaný tón. "Nemůžu tohle všechno opustit."
"Pokud si dobře vzpomínám, při našem prvním setkání jsi tvrdila, že je to tu jako v kleci." Usmál se. "Na pohodlí se zvyká dobře, že ano?"
Malinko jsem potřásla hlavou. "Někdy jsi vážně trouba." A z vyschlého hrdla se mi vydral slabý smích.
Maxon uvolnil své objetí tak, abychom si viděli do očí.
"Nejde o palác, Maxone. Bez oblečení a postel, a věř mi, i bez jídla, bych se mohla klidně obejít."
To ho rozesmálo. Nebylo žádným tajemstvím, jak moc jsem byla z pochoutek v paláci nadšená.
"Jde o tebe," řekla jsem. "Nechci opustit tebe."
"Mě?"
Přikývla jsem.
"Ty chceš mě?"
Zíral na mě tak nevěřícně,až jsem se rozhihňala. "Přesně to ti tady říkám.
Na chvíli se odmlčel. "Jak ... Ale ... Co jsem udělal?"
"Já nevím." Pokrčila jsem rameny. "Prostě si myslím, že bysme mohli být fajn pár."
Ústa se mu pomalu roztáhla do úsměvu. "Mohli bychom být úžasný pár."
Přitáhl si mě k sobě, hruběji než bylo jeho zykem a znovu mě políbil.

(Kapitola 5, str. 40)

Knižní trailer:

Selekce

24. prosince 2014 v 14:46 | DelusH
Originální název: The Selection
Český název: Selekce
Série: Selekce
Díl: 1
Žánr: Beletrie pro dospělé
Autorka: Kiera Cassová
Vydalo nakladatelství CooBoo v Praze roku 2014
Počet stran: 288
Stručný obsah knihy:
Kniha vypráví o 35 mladých dívkách, které si podaly přihlášku do "Selekce" jedná se o tzv. soutěž o srdce krásného prince. America je od narození v páté kastě, tudíž někdy trpí hladem, ráda zpívá, ale také má ráda svou rodinu. Na popud matky a jejího přítele Aspena se přihlásí do soutěže, která probíhá už po celá staletí. Je vybráno celkem 35 dívek, které se uchází o srdce prince. America zprvu nechce do tohoto světa plného šperků a šatů. Miluje Aspena, kluka, který je níže postavený jako ona, ví že pokud by chtěli být spolu porušili by všechny zákony, i tak se scházejí. Jenže je to právě on, který ji řekne, aby to zkusila. Osud však rozdá karty tak, že America se ocitne mezi 35 dívkami, které vybrali do Selekce. Aspen se s ní rozchází a ona plná smutku utíká do zlatého paláce, kde se však neděje nic tak, jak si původně plánovala. Postupně začne zpochybňovat své plány, které si předsevzala. Je možné, aby se její sny tak změnily? A co ostatní účastnice, které z nich nakonec zůstanou v Elitě? A co, když se na scéně objeví muž, který ji zlomil srdce, jak se zachová potom?


Moje hodnocení:

Tohle je přesně to co od knížky chci. Aby mě pohltila od začátku až do konce. Příběh byl čtivý, konečně něco bez nadpřirozena. U některých scén jsem se smála. America si mě získala asi svou tvrdohlavostí. Z části mi trošku knížka připomínala Trylly, ale to možná tím palácem, dospěla jsem k názoru, že tyhle knížky mají své kouzlo, alespoň pro mě. Děkuju autorce za to, že napsala tak super příběh.Vůbec netuším, jak to vydržím do doby, než vyjde druhý díl, jsem napnutá, jak struna, jak to bude pokračovat. Jsem ráda, že jsem po knížce sáhla. Byla to dobrá volba.


Hodnocení: 5/5

Úryvek z knihy:
"Dobrý den, má drahá." zapěl.
"S tím ani nezačínejte." varovala jsem ho. Maxon se ucilil a podal mi ruku.
"Vydržte moment. Máte přetočenou šerpu."
"To mě ani nepřekvapuje." Ta zatracená věc byla tak těžká, že jsem při chůzi cítila každý její pohyb.
"Mě taky ne," zavtipkoval.
Šlehla jsem po něm očima. "Vy si dejte radši pozor, aby vás nepověsili jako lustr." Ukázala jsem na blyštivé medaile, co měl po celém hrudníku. jeho uniforma, která se podobala stejnokroji stráží, ovšem elegantnějšímu, měla navíc zlaté nárameníky a u pasu meč. Trochu přehnané.
"Podívejte se na objektiv, prosím,"vyzval nás fotograf.
Zvedla jsem hlavu a uviděla, že mě sledují nejen jeho oči, ale i oči všech ostatních dívek. Znervózněla jsem.
Otřela jsem si zpocené dlaně do šatů a vydechla.
"Nebuďte nervózní," pošeptal mi Maxon.
"Nemám ráda když se na mě kouká moc lidí."
Princ si mě přitiskl k sobě a jednu ruku mi položil na bok. Chtěla jsem ustoupit, ale držel mě příliš pevně. "Podívejte se na mě tak, jako byste mě nesnášela." Nato tak směšně našpulil rty, že jsem se neudržela.
Právě v té vteřině nás osvítil blesk a fotoaparát nás zvěčnil oba rozesmáté.

(Kapitola 17, str. 192-193)

Knižní trailer:

Hrej Hráčem

30. června 2014 v 20:50 | DelusH
Originální název: The Love Game
Český název: Hrej hráčem
Série: The Game
Díl: 1
Žánr: Literatura světová - Romány
Autorka: Emma Hart
Vydalo nakladatelství Galatea v roce 2013
Počet stran: 248
Stručný obsah knihy:
Děj se odehrává na vysoké škole v Kalifornii. Kde na dívčí koleji v jednom z pokojů bydlí Maddie a její kamarádky. Maddie se rozhodla začít odznovu, jenže má dojem, že Braden, namyšlený frajírek, který se otočí za každou sukní, a každou holku si vždy podmaní jen na to jedno, jí strašně připomíná jejího vlastního bratra, kterého tolik nenávidí. Společně s kamarádkami vymyslí lest - Hru, hrej hráčem ... s cílem dosáhnout, toho, aby se do Maddie Braden zamiloval a ona ho pak mohla odkoupnout, stejně jak to dělává on. Jenže na klučící koleji zatím kuje pikle Braden se svými přáteli. Jeho cíl je jasný, dostat krásnou, sexy a nedobytnou Maddie do postele a
pořádně si s ní užít. Maddie a Braden rozhrávají hru, ve které mají svá vlastní pravdila, jak toho druhého obelstít. Jenže, co když jim nečekaně sám život změní pravidla a tahle dvojitá hra se stane něčím dočista jiným?

Moje hodnocení:
Knížku jsem si půjčila na doporučení od kamarádky. A musím říct, že mě opravdu chytla za srdce. Zdánlivě docela obyčejný příběh, který Vás vtáhne do děje. Pohodové čtení okořeněné romantikou. Moc se mi líbilo, že byla psaná z pohledu jak Maddie, tak i Bradena - hezky to osvěžilo děj. Ač by někdo mohl říct, že děj byl předvídatelný, mně osobně se to líbilo. Dost na to, že mi ke konci tekly slzy. Dlouho jsem nic takového odlehčeného a přec suprového nečetla. Už se moc těším na další díl, který mám taktéž zarezervovaný v knihovně:)

Hodnocení: 5/5

Úryvek z knihy:
"Bradene, vždyť vůbec nevidíš, kam jedeme!"
"Však to je tvoje práce!"
"Bože." Snažím se sledovat cestu přes rameno, ale nic nevidím. Je příliš vysoký. "Nic přes tebe nevidím!"
"Tak mi budeš muset věřit," odpoví a než stačím protestovat, tak mě vášnivě políbí. Zalapám po dechu a pořádně se k němu přitisknu. Trošku zpomalíme. Veškerou pozornost teď věnuju jeho jazyku, který se snaží dostat mezi mé rty. Rukou zajedu do jeho vlasů a naše jazyky se střetávají. A zase ten pocit, kdy mi horko zalije celé tělo. Na okamžik zapomenu na celou hru, a že celý náš vztah je vlastně jen předstíraný. No a taky zapomenu, že jedeme na bruslích.
"Sakra," zanadává Braden, zatímco nekontrolovatelně padáme do trávy.
"Říkala jsem ti, že nemáš tušení, kam vůbec jedeme," procedím v záchvatu smíchu a snažím se setřást trávu, kterou mám po celém těle.
"Hej!" převalí se ke mně a opírá se o loket. "Věděl jsem úplně přesně, kam jedeme, dokud jsi mě nezačala rozptylovat."
(Kapitola 19, str. 94)

Boj o trůn

25. dubna 2014 v 12:43 | DelusH
Originální název: Ascend
Český název: Boj o trůn
Série: Svět Tryllů
Díl: 3
Žánr: Sci-fi a fantasy
Autorka: Amanda Hocking
Vydalo nakladatelství Fortuna Libri v roce 2013
Počet stran: 312
Stručný obsah knihy:
Po velkolepé královské svatbě. Nastává otázka, jak království ochránit před Orenem? Obětuje se Wendy pro své království? Nedokáže si však představit, že by opustila svou rodinu a přátele. Její matka na tom není dobře. Wendy ví, že brzy z ní bude královna. Své srdce je rozpolcené mezi dvěma muži ... stopař Finn Holmes a markýz Loki Staad z Vittry. Pro koho se Wendy rozhodne? A budou mít vůbec šanci žít spolu? Protože všechno nasvědčuje tomu, že v bitvě proti Vittře zemřou. Bude Wendy schopná bojovat za sebe, za své království i za muže, kterého miluje? A jak to nakonec dopadne?

Moje hodnocení:
Ze začátku tohoto dílu jsm byla v mírných rozpacích, bylo to jakési zdlouhavé a šíleně se to vleklo, po asi 120 stranách jsem začala knížce přicházet na chuť a pak bylo jedno wooow, za druhým! Byla jsem nesmírně ráda, že Wendy nakonec skončila s mužem svých snů (nebudu prozrazovat, s kterým:D) Vlastně i díky jejich lásce, to dopadlo, jak dopadlo. Ani moje oči nezůstaly suché. Velice se mi líbila i závěrečná povídka o tom "A žili šťastně" tak úžasný příběh jako ten o Tryllech si zaslouží velký Happy End :) Můžu jen doporučit. Jsem tak ráda, že jsem v knihovně na tuto knížku narazila a ještě víc, že se mi podařilo trilogii dočíst dokonce, což se nestává často, ale tady bylo jasně vidět, že se těším na každé další otevření knížky a ponoření do děje. Svět Tryllů mi bude chybět. Děkuju, autorce, která napsala tak fantastický příběh! Kloubouk dolů :)

Hodnocení: 5/5

Úryvek z knihy
"Teď s ní tancuju já." zavřčel přes rameno. "Můžeš počkat, až skončím."
"Loki, to nemůžeš," vyhrkla jsem, když se mnou zakroužil pryč od toho nebožáka.
"Ale můžu," ujistil mě. "Nekoukej tak zděšeně, princezno. Stejně jsem Temný princ z nepřátelskýho tábora. Moji pověst tohle nepošpiní."
"Ale mohlo by to pošpinit moji," připomněla jsem mu.
"Ani náhodou," Loki se zatvářil uraženě. "Vždyť já jim jen předvádím, jak se má tancovat."
A začal se mnou kroužit po parketu ve velkých otočkách, až mi šaty vířily kolem nohou. Byl dobrý tanečník. Vynikající. Pohyboval se s grácií a hbitě, takže se všichni zastavovali, aby se na nás podívali, ale mně to bylo jedno. Takhle má princezna ve svůj svatební den vypadat.
(Kapitola 7, str. 77)

Trailer:

Rozpolcení

15. dubna 2014 v 20:25 | DelusH
Originální název: TORN
Český název: Rozpolcení
Série: Svět Tryllů
Díl: 2
Žánr: Sci-fi a fantasy
Autorka: Amanda Hocking
Vydalo nakladatelství Fortuna Libri v roce 2013
Počet stran: 335
Stručný obsah knihy:
Wendy se Rhysem vrací domů. Tam, kde tomu skutečně říká domov, za Mattem. Avšak je unesena Vittrou a vězněna v cele
i s Mattem a Rhysem, kteří se ji snažili bránit. Wendy se dovídá od Orena (krále Vittry), proč je pro něj, tak důležité ji mít na své straně. Naštěstí je Wendy zachráněna ze spárů Vittry. Vrací se do paláce za Elorou. Společně s Tovem cvičí svoje schopnosti, aby byla silnější a dokázala se chránit. Jednou, když se znovu pohádá se svou matkou, její matka zkolabuje. Později se dovídá právě od ní, co je zač a jak moc je pro ni
a pro lid důležitá. Vezme si mocného Trylla, aby ji mohl ochraňovat před válkou s Vittrou? Dokáže se vzdát svého milujícího stopaře Finna? Zapomene na okoulujícího markýze Lokiho, který ji pomohl při útěku z Vittry? Je rozpolcená mezi vlastními touhami, potřeby svého lidu a mezi láskou a povinnotí. Vybere si správnou cestu, tak aby byli všichni šťastní? Nebo, se rozhodne špatně a všechno v obou dvou světech ztratí?

Moje hodnocení:

Alchymie věčnosti

25. března 2014 v 11:06 | DelusH
Originální název: The Alchemy of Forever
Český název: Alchymie věčnosti
Série: Inkarnace
Díl: 1
Žánr: Sci-fi a fantasy
Autorka: Avery Williamsová
Vydalo nakladatelství CooBoo v roce 2013
Počet stran: 180
Stručný obsah knihy:
Serafina už je na zemi 600 let. Žije, ačkoliv to až takový život není, musí zabíjet, aby přežila. Cyrus, který objevil alchymistickou metodu, která umožňuje duším střídat těla. Dřív to býval hodný muž, ale postupem času, Sera zjišťuje, že se změnil. Rozhodne se, proto od něj i od svých přátel utéct a pokusit se skutečně zemřít. Protože už jí nebaví život - neživot. Na jejím útěku se ji však do cesty připlete 16ti letá dívka, jménem Kailey a ona ve snaze ji zachránit život, si vezme ten její. Je nucena žít jejím životem. Získá rodinu, přátele a možná i to, co nikdy nepoznala. Bude schopná skutečně žít, ačkoliv toto tělo není její? Dokáže zapadnout mezi teenagery? A co, když ji najde ten, před kterým utíkala, kterého se bála? Co udělá Sera, v těla Kailey potom?

Moje hodnocení:
Upřímně na knížku jsem narazila zcela náhodně na jednom internetovém knihkupectví. A když jsem se v knihovně prodírala jednotlivými regály s knihami, objevila jsem ji tam. Její obálka mne
upoutala, co se týče fialové barvy, ale taky tím, že mi přišlo, že ke mě obálka promlouvá a chce mi povědět svůj příběh. Přečetla jsem několik recenzí, a většinou knihu hodnotily negativně, já se rozhodla si udělat vlastní názor a jsem za to velice ráda. Knížka mě pohltila, ačkoliv ze začátku se maličko táhla, ale tak už to bývá. Líbílo se mi, pojmutí reinkarnace, jako stěhování duší z těla do těla. Je pohled na svět úplně v jiném světle. Seru, coby Kailey jsem si zamilovala a její přátelé taky, u postele mi leží druhý díl a už napjatě čekám, jak to celé dopadne:) Opět nemůžu knížku hodnoti jinak než 5 hvězdičkami, protože kdyby se mi tolik nelíbila, určitě bych nesáhla po druhém dílu :)


Úryvek z knihy:
Pokusím se přestat, ale je to silnější než já. Když z těla vysávám její duši, tváře mám zvlhlé od slz. Síla jejího života proudí mými ústy, sladkost té síly se rozpíná, až se nakonec na své cestě do atmosféry rozplyne. Jako bych do těla tisícíckrát dostala elektrošok.
(Kapitola 8, str. 51)

Trailer:

Dědička

18. března 2014 v 10:25 | DelusH
Originální název: SWITCHED
Český název: Dědička
Série: Svět Tryllů
Díl: 1
Žánr: Sci-fi a fantasy
Autorka: Amanda Hocking
Vydalo nakladatelství Fortuna Libri v roce 2012
Počet stran: 312
Stručný obsah knihy:
Knížka vypráví o 17ti leté dívce jménem Wendy, kterou se matka pokusila zabít, když jí bylo 6 let. Od té doby žije se svým starším bratrem Mattem a tetou Maggie. Wendy byla vždycky magnet na problémy, proto se v každé škole nezdržela příliš dlouho. Ale teď se chce začít snažit kvůli Mattovi a Maggie. Ve škole poznává chlapce jménem Finn. Který je jí zpočátku nesympatický, jenže postupem času zjišťuje, že celý život žila ve lži. Stopař Finn ji ukazuje, kdo doopravdy je a kam dle svého osudu patří. Doví se i fakt, že, když byla novorozence byla zaměněna s jiným dítětem, chlapcem. Proto ji její matka před 11 lety označila za monstrum. Nakonec se rozhodne Wendy s Finnem utéct, protože ji hrozí nebezpečí. Nechává za sebou domov, ve kterém 17 let žila a přichází do nového světa své pravé rodiny. Avšak ani zde, nenajde matku, kterou si vždy přála. Královna je chladná bytost a Wendy přivítá jako následkni trůnu, jež je pro její lid důležitou součástí. Musí se naučit spoustu věcí, většinou musí překonat i sama sebe. Jedinou oporou ji zůstává Finn, s kterým se cítí, tak nějak bezpečněji. A pak je tu také Rhys, Willa nebo Tove. Jenže co se stane, když se vzepře královninu slovu? A co, když Finna nebere jako svého kamaráda, ale něco víc? A pak, bude tu doopravdy šťastná?

Moje hodnocení:

Radleyovi - Upíři odvedle

10. března 2014 v 18:00 | DelusH
Originální název: The Radley´s
Český název: Radleyovi - upíři odvedle
Žánr: Sci-fi a fantasy román
Autor: Matt Haig
Vydalo nakladatelství JOTA, s.r.o. v roce 2011
Počet stran: 352
Stručný obsah knihy:
Knížka pojednává o abstinujících upírech manželech (Petr a Helena) Radleyových. Kteří vedou docela obyčejný život, ačkoliv, skrývají tajemství i před vlastními dětmi (Klára a Rowan). V životě jim pomáhá Příručka abstinenta - tedy abstinujícího upíra. Všechno je takříkajíc dokonalé, tají svou pravou identitu, do doby, dokud jejich dceru Kláru nenapadne opilý spolužák, tehdy vypluje na povrch Klářino pravé já a spolužáka doslova roztrhá na cucky. Všechno je v tu ránu vzhůru nohama. Rodina se snaží zahladit stopy a to dokonce tak, že Petr přivolá svého bratra Willa, který je krvelačný upír na pomoc. Avšak tímto teprve začínají patálie rodiny Radleyových. Na povrch vyplouvá dávná minulost, kterou se Helena snažila tak dlouho skrývat. Co všechno vypluje na povrch? Změní se Radleyovi? Bude Klára uchráněna od policie? A co, když nakonec půjde o život? Tento satirický román skrývá mnoho humorných a šílených událostí, které testují rodinné vztahy především s pořádnou dávkou černého humoru. Nuže, položme si otázku: "Stojí za to popírat svou vlastní přirozenost?"

Aféra Blackstone (část první) - NAHÁ

17. února 2014 v 15:35 | DelusH
Originální název: The Blackstone Affair 1: Naked
Český název: Aféra Blackstone - část první: Nahá
Díl: 1.
Žánr: světová literatura - román pro ženy
Autorka: Raine Miller
Vydalo nakladatelství Baronet a.s.v roce 2013
Počet stran: 174

Stručný obsah knihy:
Děj se odehrává v Londýně, kde na univerzitě výtvarného umění studuje američanka Brynne Bennettová. Sem tam dělá modeling a veškerý svůj volný čas tráví ve škole nebo v práci. Do doby, než ji zkříží cestu muž, který si na výstavě koupí její nahý portrét. Brynne zjišťuje, že tomuto muži, nemůže říct "ne". Začne po ní toužit, chce ji mít u sebe. Chce, aby mu patřila. Ethan jako dominatní muž, okouzlí Brynne, která má však traumtizující minulost. Ačkoliv není sama, která má v tomhle vztahu plného vášně a chtíče tajemství. Nechá Brynne vstoupit do svého života tak sexy muže? Začne mu i přes všechnu svou minulost věřit? Dokáže Ethan, zbavit Brynne jejích vnitřních démonů? A co se stane, když tajemství, která měly zůstat skryty nakonec vyplují na povrch?

Moje hodnocení:
Naprosto pohodová knížka, která je nabita milostnou tématikou. Avšak žádná červená knihovna, což beru jako pozitivum. Když je něco moc přeslazené, většinou mě to přestane bavit. Tohle bylo psané dle mého názoru skutečně ze života, tedy myslím jako, že se autorka nedívala přes růžové brýle. Knžíka se mi líbila, doma mám ještě další dva díly, které hodlám také přečíst :)

Úryvek z knihy:

Jmenuji se X - láska co spaluje, touha co ničí

3. ledna 2014 v 14:34 | DelusH
Originální název: The Story of X
Český název: Jmenuji se X - láska co spaluje, touha co ničí
Žánr: Světová literatura - Ženský román
Autorka: A. J. Molloy
Vydalo nakladatelství Fragment v roce 2013
Počet stran: 247

Stručný obsah knihy:
Americká studentka historie Alexandra přezdívaná jako Ixka přijíždí do Neapole, aby zde dopsala svou diplomovou práci o italské mafii. Jenže to ještě netuší, že zde potká svého osudového muže .. okouzlujícího a elegantního muže Marka Roscaricka, který na ni působí leč nebezpečným dojmem, tak i naprosto spalující touhou jakožto potomek šlechtického rodu - je galantní, přátelský, inteligentní a neuvěřitelně přitažlivý. Mark probudí v Ixce touhu, o které ani neměla potuchy, že v ní dřímá. Touhu, která spaluje natolik, že se díky ní odváží překonat záhadnosti mysterií, ve kterých je potřeba podvolit se. Jenže Mark je opředen tajemstvím, co se stane, když jej Ixka zjistí? Jak se zachová? A co teprve, když některému z nich půjde o život? Obstojí jejich láska natolik, že se podvolí i přes veškeré své dosavadní hranice?

Moje hodnocení:
Knížka mne upoutala, doslova jsem ji hltala. Líbilo se mi, že to nebyl čistě jen milostný román, ale částečně v ní byly ukázány i historické krásy Neapole. Jednotlivé vztahy mezi mafií, a celkově celý příběh o záhadných mysterií, které byly nabyté vášní, chtíčem a podvolení byl úžasný. Ovšem vyvedu Vás z omylu, jednalo se o knížku, která byla trošku tvrdšího kalibru, co se týče záhadných mysterií, každá z nich nabírala na intenzitě úkolu, a pro toho, kdo neměl osmnáct bych knížku rozhodně nedoporučovala. V některých okamžicích, to bylo moc i na mě, ale vyhrály ty okamžiky, kdy se touha a vášeň míchala s dokonalým příběhem, který Vás vcucne a doslova pohltí. Pokud autorka bude psát dále, určitě se objeví další její knížka na mé poličce.

Úryvek z knihy:

Noční Lovci 1. - Na půl cesty do hrobu

3. července 2013 v 14:31 | DelusH
Originální název: Halfway to the Grave
Český název: Na půl cesty do hrobu
Série: Noční lovci
Díl: 1.
Autorka: Jeaniene Frost
Vydalo nakladateleství FANTOM Print v Ostravě, v roce 2012
Počet stran: 271

Stručný obsah knihy:
Knížka pojednává o 22 leté dívce Catherine, která je takříkajíc úkaz přírody, protože je poloviční upír a zároveň člověk. Už pár let chodí večer do baru a číhá na upíry, aby je tak mohla zabít, ve snaze najít svého biologického otce a probodnout ho, za to co udělal její matce. Cítí k upírům nenávist, ačkoliv je jedním z nich. Ovšem jednoho večera na svém tzv. lovu naráží na elegantního na první pohled docela nebezpečného nemrtvého jménem Bones, které ho chce téže dostat. Ale jaké je to překvapení, když dostane on ji. Zaváže se s ním smlouvou, že společně s ním, půjde po stopě velkého upířího pána Hennesseyo. On ji naoplátku slíbí, že jí pomůže najít jejího bilogického otce a pomstít se mu. Bones cvičí Cat v bojových umění, v umění lovu, k umění zabíjení upírů. Úkol je to těžký a Cat několikrát ztratí vědomí, ale kapičky jeho krve ji vždy přivedou zpátky. Ovšem co se stane, když Cat pomalu, ale jistě zjišťuje, že nenávist k nemrtvému se proměnila v něco víc? Co na to řekne on? A co pak její matka, která upíry přímo nenávidí? Dokáže se s tím Cat vypořádat? A najdou s Bonesem společnou cestu k Hennessey?

Moje hodnocení:
Možná trošku morbidní název knížky, ale něco Vám povím, rozhodně vystihuje celý obsah knihy. Protože ne jednou se v tom hrobě skutečně objeví ať už psychicky nebo fyzicky. Knížka mě upoutala jak přebalem, který jasně říká, že obsah knihy je nebezpečný, ale rozhodně záživný. Ovšem není to nic pro slabé povahy. Jedná se o sci-fi možná trošku thriller, ale to vůbec nic nemění na tom, že Vás knížka upoutá a nepustí. Navíc z části je doplněná o milostné scény, takže si jistě každý přijde na své. Ani na chvilku jsem se nenudila. Takže rozhodně doporučuju, ten kdo rád čte o upírech, akci
a vášni tak je rozhodně na správném místě.

Úryvek z knihy:
"Přestaň mi říkat kotě, jsem Cat." Skončila jsem a pomalu se přes kameny vracela zpátky, až jsem měla pod nohama pevnou zem. "Mimochodem, jak se vlastně jmenuješ ty? Ještě jsi mi to neřekl. Jestli spolu máme ... pracovat, pak bych aspoň měla vědět, jak ti říkat. Pokud tedy nedáváš přednost nadávkám."
Otočil se ke mně a na rtech mu pohrával šibalský úsměv. Stál mírně rozkročený a s boky lehce vystrčenými. Vlasy mu
v pevných vlnách spadaly kolem hlavy. V paprscích světla se mu pokožka doslova třpytila.
"Jmenuji se Bones."
(3. Kapitola, str. 32)

Prokletý Maturiťák

26. ledna 2012 v 20:51 | DelusH
Originální název: PROM NIGHTS FROM HELL
Český název: Prokletý Maturiťák
Autoři: Stephenie Meyer, Meg Cabot, Kim Harrison,. Michele Jaffe, Lauren Myracle
Vydalo nakladatelství DOMINO v Ostravě, v září 2011
Počet stran: 203

Stručný obsah knihy:
Kniha je rozdělena celkem na 5 samostatných povídek, které se týkají jednoho určitého tématu a to tématu Prokletého Maturiťáku. Každá povídka je psané jiným autorem a má jiné téma, ovšem všechny zabíhají do fantasy přinejmenším scifi. Jedná se o povídky s názvy:
Likvidátorčina dcera - dívka jménem Mary se snaží zachránit svou matku, která se stala upírem, tak že zabije jejího stvořitele na maturitním plese
Kytička na ruku - Frankie společně s kamarády navštíví věštkyni, která jim vyvěští osud. Frankie získá magickou kytičku na ruku a má tři přání, které ji kytička splní, ale ani jedno z nich nedopadne, tak jak by si Frankie přála.
Madison Averyová a Smrťák - Madison se vydá z maturitního plesu s cizím klukem autem domů, cesta ze zvrtne, z milého kluka se vyklube smrťák a Madison umře. Poté se Madison ujímají andělé a ona je nucena žít a nežít ve svém mrtvém těle.

Tajný Kruh - Kniha třetí (Moc)

31. prosince 2011 v 0:08 | DelusH
Originální název: The Secret Circle - The Power
Český název: Tajný Kruh - Kniha třetí (Moc)
Autor: L. J. Smith
Vydalo nakladatelství CooBoo v Praze roku 2011 jako 1.vydání
Počet stran: 229

Něco málo ke knize: (je to stručný obsah, nebojte .. neprozradím Vám všechno ;-)
Vzhledem k tomu, že je to třetí díl, takže předtím byly ještě dva předchozí .... Diana i celý kruh se dovídá, co se stalo tehdy stalo mezi Cassie a Adamem díky Faye. Cassie se zmíní o neviditelné niti, ale než stihne jakkoliv Diana zasáhnout, začne se Cassie omlouvat, Diana ji odpustí.V další části se kruh dovídá, že na místo zesnulého ředitele nastupuje na jeho post Jack Brunswick. Faye se přidává na jeho stranu poté, kdy zjistí co je doopravdy zač a to, že je jejich hrozba ala Černý John a co víc, má s Cassie společné víc než si kdokoliv dokáže myslet. Ve škole, nastoluje naprosto

Tajný Kruh - Kniha druhá (Otrokyně)

11. září 2011 v 16:56 | DelusH
Originální název: The Secret Circle - The Captive
Český název: Tajný Kruh - Kniha druhá (Otrokyně)
Autor: L. J. Smith
Vydalo nakladatelství CooBoo v Praze roku 2011 jako 1.vydání
Počet stran: 221

Něco málo ke knize: (je to stručný obsah, nebojte .. neprozradím Vám všechno ;-)
Myslím, že je důležité říci, že kniha navazuje na první díl. Kniha druhá Otrokyně nese jméno dle holčiny s hnědými vlasy, jež známe pod jménem Cassie Blake. Aby se Diana, nedozvěděla co se stalo mezi ní a Adamem, je nucela "sloužit" dívce jménem Faye, která je na první pohled zlá a podlá. Cassie nalezne svou moc jako čarodějka a musí se s ní vypořádat. Kruh vyvolá jisté síly, které používal Černý John. A temná magie unikne a začnou se dít divné věci ... v městečku se stane několik nevysvětlitelných úmrtí a jen kruh může odhalit kdo nebo co se skrývá za těmito vraždami.

Strážce duší

29. srpna 2011 v 17:36 | DelusH
Originální název: Strážce Duší
Český název: Strážce Duší
Autor:Arnošt Vašíček
Vydalo nakladatelství MYSTERY FILM v Ostravě roku 2005 jako 1.vydání
Počet stran: 223

Něco málo ke knize: (je to stručný obsah, nebojte .. neprozradím Vám všechno ;-)
Hlavní hrdinkou je půvabná Katka Nelserová, která se setkává se spisovatelem Armínem. Společně řeší detektivní záhady, ve kterých se střídá zlo s přídavkem nadpřirozena. V knížce jsou celkem tři příběhy Tajemství Templu, kde za záhadných okolností začnou umírat lidí a díky daru, který má studetnka historie Katka. Rozluští záhadu, jelikož ji její pomocník v podobě mocného a temného Strážce duší, vždy ukáže tu pravou cestu. Další příběhem s názvem Démoni noci je historii zapomenutá historka o upírech, kteří žili v Praze. Lidé začnou umírat a Katka, Armín a policista Valdek začnou řešit případy, jediné co jim na tom nesedí, jsou jen dvě malé ranky v oblasti krku, rozplétají tuto záhadu a nakonci objeví legendu o starém upírovi a rituálu, který se právě blíží svému konci.

Válečníkova svatba

21. srpna 2011 v 14:21 | DelusH
Originální název: Wedding the Highlander
Český název: Válečníkova svatba
Autor: Janet Chapmanová
Vydalo nakladatelství Levné knihy, a. s., v Praze roku 2009 jako 1.vydání
Počet stran: 342

Něco málo o knize: (je to stručný obsah, nebojte .. neprozradím Vám všechno ;-)

Libby je uznávaná lékařka, ale jednoho dne v sobě objeví dar, který má nejspíš po své babičce a to magický léčitelský dar. Uzdraví jediným dotekem chlapce v kómatu a pak díky tomu, co udělá uteče z města, od přítele a z práce. Utíká ke své babičce, kde se rozhodne začít nový život. Najde se inzerát na koupi domu a emailuje si chlapcem jménem Robbie. Po čase odjíží do Skotska, kde začíná žít jinak ne jako Elizabeth, ale jako Libby .. ne jako lékařka, ale jako výrobkyně a prodavčka bižuterie. Pronajme si malý krámek.
 
 

Reklama